Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 20d. 09:59

Prokurorai sustabdė tyrimą dėl kario Artūro Jarmalavičiaus nužudymo

Kariai prisimins tarnyboje Afganistane žuvusį draugą srž. A. Jarmalavičių.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kariai prisimins tarnyboje Afganistane žuvusį draugą srž. A.Jarmalavičių.

Prokurorams nesiseka nustatyti, kas prieš trejus metus Afganistane nušovė lietuvių kareivį Artūrą Jarmalavičių. Todėl ikiteisminis tyrimas dėl jo nužudymo sustabdytas neribotam laikui.

Tyrimas esą galės būti atnaujintas, tačiau tik tuo atveju, jeigu „paaiškės kokios nors svarbios aplinkybės“, pirmiausia, jeigu pavyks rasti asmenį, šovusį į karį iš Lietuvos, rašo „Vilniaus diena“.

2008 metų gegužės 22-ąją Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane kilo riaušės – į mieste esančią NATO bazę, kurioje tarnauja lietuvių kariai, ėmė veržtis įsiutę afganai, pasipiktinę į Koraną Irake šaudžiusiu amerikiečių kariu. Įvairiais skaičiavimais, buvo nuo 300 iki 2000 riaušininkų.

Per neramumus nuo riaušininko paleistos kulkos žuvo 34 metų seržantas A.Jarmalavičius, kilęs iš Alytaus.

Į stovyklą riaušininkai nepateko, nes buvo sustabdyti lietuvių karių ir Afganistano policijos pajėgų. Bet per neramumus netikėtai kilo susišaudymas. Viena kulka kliudė sargybos bokštelyje stovintį kulkosvaidininką A.Jarmalavičių. Jis žuvo iškart. Dar pora lietuvių karių buvo nesunkiai sužeisti akmenimis. Žuvo du riaušininkai ir keli buvo sužeisti.

Tuometis krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pareiškė tikįs, kad žudikas bus surastas.

„Vyksta tyrimas. Tikimės, kad pavyks nustatyti, kas šovė į lietuvių karį“, – kalbėjo jis.

Kitą dieną, gegužės 23-iąją, Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl Lietuvos kareivio nužudymo. Tačiau po poros metų tyrimą teko stabdyti taip ir nenustačius įtariamųjų.

„Buvo atlikti visi būtini procesiniai veiksmai, panaudotos visos įmanomos galimybės. Tyrimą koordinavo Generalinės prokuratūros prokurorai, atliko Lietuvos karo policija“, – informavo dienraštį Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Tyrime dalyvavo ir Afganistano teisėsaugos institucijos. Bet rasti to, kuris paleido mirtiną kulką, nepavyko.

Pernai rugsėjį įsigaliojo Lietuvos baudžiamojo proceso kodekso pakeitimas, leidžiantis sustabdyti ikiteisminį tyrimą, nenustačius nusikalstamą veiką padariusių asmenų. Šiuo straipsniu buvo pasinaudota sustabdant ikiteisminį tyrimą dėl A.Jarmalavičiaus nužudymo.

„Tyrimas tik sustabdytas, bet nenutrauktas. Taigi, jis tik įšaldytas. Jeigu paaiškėtų kokių nors svarbių tyrimui aplinkybių, pavyzdžiui, jeigu būtų gauta patikimos ir svarbios informacijos apie asmenį, galbūt šovusį į lietuvių karį, tyrimas nedelsiant prokuroro sprendimu būtų atnaujintas“, – paaiškino R.Stundienė.

Tyrimas buvo sustabdytas pernai rudenį, bet iki šiol, praėjus devyniems mėnesiams nuo bylos sustabdymo ir daugiau kaip trejiems metams nuo paties nužudymo dienos, jokių patikimesnių duomenų apie galimą įtariamąjį nepavyko gauti. Senaties terminas byloms dėl nužudymo įsigalioja po dvidešimties metų nuo paties fakto, dėl kurio pradėtas tyrimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min