Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai – už trumpesnį tyrimą

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis per šių metų tris mėnesius baudžiamuoju įsakymu užbaigė 60 bylų, pagreitinto proceso tvarka – 46 bylas: efektyvesnė bylų tyrimo baudžiamojo proceso tvarka padeda sutrumpinti laiką nuo nusikalstamos veikos padarymo iki bylos perdavimo į teismą ir nusikaltusio asmens nubaudimo.

„Prokurorai siekia, kad kaip galima daugiau sutrumpėtų laikas nuo nusikalstamos veikos padarymo iki bylos perdavimo į teismą ir nusikaltusio asmens nubaudimo. Tuo tikslu aktyviau naudojamos įstatyme numatytos bylų supaprastinto tyrimo formos – baudžiamasis įsakymas ir pagreitintas procesas. Supaprastintas procesas suteikia galimybę ne tik sutaupyti laiką, bet ir racionaliau panaudoti sąnaudas bei lėšas nusikalstamai veikai ištirti. Apie tai neseniai diskutavome koordinaciniame pasitarime su prokurorais ir policijos komisariatų vadovais“, – teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Praktika rodo, kad teismas neretai prokuroro prašomos baudos dydį sumažina, kartais net perpus ir daugiau. Tačiau pagal šiuo metu galiojančius įstatymus prokuroras, nesutikdamas su paskirtos baudos dydžiu, neturi teisės tokio baudžiamojo įstatymo apskųsti. Prokurorų nuomone, turėtų būti suteikta galimybė apskųsti baudžiamąjį įsakymą tokia pačia tvarka, kaip ir kiekvieną teismo nuosprendį bei nutartį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min