Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorams N.Venckienės telefono išklotines pateikusi Vilniaus teisėja J.Vėgelienė išteisinta

Prie Venckų namų
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / N.Venckienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2010 m. birželio 28 d. Teisėjų garbės teismas priėmė ir paskelbė sprendimą nutraukti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjos Jolantos Vėgelienės drausmės bylą, nesant drausminės atsakomybės pagrindo.

Teisėjų garbės teismas sprendime konstatavo, kad teisėjų imunitetas nėra absoliutus, jis turi būti siejamas tik su teisėjų nepriklausomumo užtikrinimu jiems einant savo pareigas. Nei Lietuvos Respublikos Konstitucijos, nei Teismų įstatymo ar kitų teisės aktų nuostatose nėra įstatyminio draudimo ikiteisminį tyrimą atliekančiam prokurorui gauti ir susipažinti su kitų subjektų turima apie teisėją informacija, kuri reikalinga kito asmens (ne teisėjo) galbūt padarytai nusikalstamai veikai tirti, t.y. taikyti Baudžiamojo proceso kodekso 155 straipsnio 1 dalyje nurodytą procesinę prievartos priemonę, nepradėjus tyrimo (operatyvinio ar ikiteisminio) dėl teisėjo, teigiama pranešime spaudai.

Teisėjų garbės teismas nurodė, kad byloje nėra jokių duomenų, leidžiančių teigti, jog iš telekomunikacijų operatorių reikalauti duomenys būtų susiję su Neringos Venckienės, kaip teisėjos, profesine veikla, nagrinėtomis bylomis ar jos visuomeniniu teisiniu statusu, kad šie duomenys galėjo daryti įtaką teisėjos nepriklausomumui ir būtų buvę renkami šiuo tikslu. Teisėjų garbės teismas sprendė, kad teisėja Jolanta Vėgelienė, duodama sutikimą taikyti Teismų įstatymo 47 straipsnio 2 dalyje neįvardytą procesinę prievartos priemonę, susijusią su informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu, teisėjos Neringos Venckienės imuniteto nepažeidė ir nepadarė nei pareiginio, nei teisėjo etikos pažeidimo.

Teisėjų garbės teismo sprendimas per dešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min