Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuroras apgynė viešąjį interesą dėl neteisėtų statybų Kauno marių regioniniame parke

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę Kauno apygardos administracinis teismas patenkino Kaišiadorių rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro Dariaus Valkavičiaus prašymą dėl UAB „Bajorkiemis“ neteisėtai priklausančių aštuonių pastatų Kauno marių regioniniame parke.

Teismas išnagrinėjęs prokuroro prašymą, nustatė, kad UAB „Bajorkiemis“ įregistruotiems pastatams: kalvio dirbtuvėms, klėtims ir pavėsinėms, pastatytiems valstybės saugomoje teritorijoje, Kauno marių regioniniame parke, nebuvo išduotas statybų leidimas. Statant šiuos pastatus, nebuvo atsižvelgta į kraštovaizdžio ypatumus bei tradicinės architektūros savitumus, paveldo objektų apsaugos reikalavimus. Taip pat buvo pažeisti tradicinės regiono architektūros reikalavimai, neatsižvelgta į gamtos ir istorinius kraštovaizdžio požymius. Dėl šių pažeidimų pastatai pripažinti neteisėtais naudoti, teigiama pranešime spaudai.

Anot prokuroro, Kauno apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento pareigūnai nereagavo į Kauno marių regioninio parko pateiktą informaciją, kad UAB ,,Bajorkiemis“ pastatai valstybės saugomoje teritorijoje pastatyti savavališkai. Po šių įspėjimų jie nesiėmė priemonių savavališkos statybos padariniams pašalinti.

„Atsižvelgiant į tai, kad jie po šių įspėjimų nesiėmė priemonių savavališkos statybos padariniams pašalinti, remdamiesi Prokuratūros įstatymu, kuriame nurodyta, kad prokurorai, nustatę asmens, visuomenės, valstybės teisių ir teisėtų interesų pažeidimą, viešąjį interesą gina įstatymų numatytais atvejais ir tvarka. Taip pat tais atvejais, kai kitų institucijų pareigūnai, tarnautojai ar jiems prilygstantys asmenys, privalantys ginti šį interesą, nesiėmė priemonių pažeidimams pašalinti, viešajį interesą ginti ėmėsi prokurorai“, – viešojo intereso gynimo motyvus aiškino D. Valkavičius.

Šią baudžiamąją bylą kartu su kaltinamuoju aktu Kaišiadorių rajono apylinkės teismui perdavė nagrinėti rajono apylinkės prokuroras Egidijus Zuzevičius. Joje įtarimai dėl galimo Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento pareigūno piktnaudžiavimo tarnyba bei dokumentų klastojimo pateikti šio departamento specialistui.
 

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min