Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 25, 11:21

Prokuroras prašo atimti gydytojo licenciją už kyšininkavimą nuteistam dar vienam chirurgui

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius prašo atimti gydytojo licenciją už kyšininkavimą nuteistam dar vienam chirurgui.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi iliustracija / Nuotrauka iš stt.lt

Įsiteisėjus Vilniaus miesto apylinkės teismo baudžiamajam įsakymui, kuriuo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas Tadeušas Tarasevičius pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J.Laucius kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl šio gydytojo medicinos praktikos licencijos sustabdymo arba panaikinimo.

Medicinos praktikos įstatymas numato, kad gydytojui galima naikinti medicinos praktikos licenciją, jeigu šis šiurkščiai pažeidė paciento teises: pasinaudojo pareigomis, norėdamas sau gauti neteisėtų pajamų, turėdamas kitokių asmeninių paskatų, jam buvo pritaikyta atsakomybė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas balandžio 27 dieną priėmė baudžiamąjį įsakymą, kuriuo gydytojas T.Tarasevičius nuteistas už šiurkštų ir sistemingą paciento teisių pažeidimą – kyšių iš pacientų už operacijas ėmimą.

Bylos duomenimis, 2021 metų gruodį – 2022 metų sausį jis paėmė šešis kyšius už operacijų atlikimą. Kyšių sumos siekė nuo 100 iki 400 eurų.

T.Tarasevičiui teismas skyrė galutinę 19,9 tūkst. eurų baudą, iš nuteistojo taip pat bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gauti 1450 eurų.

„Vilniaus apygardos prokuratūra laikosi principingos pozicijos apie nuteistus už kyšininkavimą gydytojus informuoti institucijas, turinčias teisę medicinos praktikos licenciją sustabdyti ar panaikinti“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Kiek anksčiau šiais metais po Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro kreipimosi medicinos praktikos licencijos panaikintos už kyšininkavimą nuteistiems Santaros klinikų Pilvo ir onkochirurgijos centro vadovui Kęstučiui Strupui bei buvusiam Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriui Narimantui Markevičiui.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys savo ruožtu yra sakęs, kad kiekvienas kyšį iš paciento paėmęs medikas turi žinoti, kad rizikuoja ir baudžiamąja atsakomybe, ir licencijos praradimu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min