Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokuroras prašo panaikinti 3 Seimo narių neliečiamybę, Seimas nenori to svarstyti (papildyta 16.23 val.)

Darius Valys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą prašydamas panaikinti trijų parlamentarų – Petro Gražulio, Kazimiero Uokos ir Roko Žilinsko – teisinį imunitetą. Visiems trims gresia administracinė atsakomybė, o dėl P.Gražulio ir K.Uokos elgesio per gegužės pradžioje Vilniuje vykusias gėjų eitynes gali grėsti ir baudžiamosios bylos.

„Seimo nario R.Žilinskio atžvilgiu nagrinėjama administracinė byla ir įstatymas numato, kad dėl nagrinėjimo pažeidimo gali būti skiriama bauda arba areštas. Yra priimta teismo nutartis grąžinti bylą protokolą surašiusiai institucijai, kad būtų perduodamas generalinio prokuroro kreipimasis dėl Seimo nario laisvės suvaržymo“, – antradienį sakė D.Valys.

Generalinis prokuroras pabrėžė, kad K.Uokos ir P.Gražulio situacija kitokia: „Prašoma ne tik suvaržyti minėtų Seimo narių laisvę, bet ir leisti juos patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Mes įvedėm tvarką su K.Uoka. Reikėjo mus du pasamdyti – nei tų snaiperių, nei helikopterių nebūtų reikėję.Po D.Valio kreipimosi į Seimą P.Gražulis kartojo manąs pasielgęs „labai pilietiškai“. „Dėl savo veiksmų nesigailiu ir ateity taip elgsiuosi“,  – karingai tvirtino parlamentaras.

„Manau, kad jokio nusikaltimo ir nusižengimo nepadariau. 800 policininkų nesugebėjo užtikrinti, kad laiku baigtųsi renginys. Mes įvedėm tvarką su K.Uoka. Reikėjo mus du pasamdyti – nei tų snaiperių, nei helikopterių nebūtų reikėję“,  – dėstė politikas.

Pasak P.Gražulio, jeigu bus nubaustas, norėtų sėsti į belangę, o ne mokėti baudą: „Jau tikrai Andriaus Kubiliaus Vyriausybei nė lito nemokėsiu.“

„Teismas priims sprendimą, kokia administracinė nuobauda jiems bus skirtina. Bet šiuo metu, sakau, aš kalbėjau ne tiek apie administracinę atsakomybę, bet apie nusikalstamos veiklos požymius, ikiteismino tyrimo atlikimą“,  – komentavo D.Valys.

Priešinosi pareigūnams

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos atstovui P.Gražuliui ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovui K.Uokai problemų su teisėsauga gali kilti dėl jų elgesio per gegužę Vilniuje vykusias seksualinių mažumų eitynes. Jie pasipriešino policijos pareigūnams, einantiems viešosios tvarkos saugojimo pareigas, perėjo policijos užtvarą, pažymėtą specialiąja juosta su užrašu „Stop policija“, ribojančią įvykio vietos perimetrą, nevykdė policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nepereiti šios užtvaros bei nutraukti neteisėtus veiksmus. Už tai politikams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Tačiau kadangi K.Uokai ir P.Gražuliui gresia ne tik bauda, bet ir areštas, teismas įpareigojo prokurorus kreiptis į Seimą leisti išankstinio Seimo sutikimo leisti suvaržyti minėtų parlamentarų laisvę.

Teismas priims sprendimą, kokia administracinė nuobauda jiems bus skirtina. Bet šiuo metu, sakau, aš kalbėjau ne tiek apie administracinę atsakomybę, bet apie nusikalstamos veiklos požymius, ikiteismino tyrimo atlikimą.Krikščionių partijos frakcijos atstovo R.Žilinsko neliečiamybės prašoma dėl jam iškeltos administracinių pažeidimų bylos dėl nedidelio chuliganizmo važiuojant taksi bei policijos pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems.

2009 metų gruodį Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas išteisino R.Žilinską baudžiamojoje byloje dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pasipriešinimo policijos pareigūnams ir policijos pareigūnų įžeidimo. Tačiau teismas parlamentarui iškėlė administracinių teisės pažeidimų bylą.

R.Žilinskas su draugu Marku Gurskiu nemalonumų su policija turi daugiau kaip dvejus metus. Tuomet R.Žilinskas ir M.Gurskis įsivėlė į konfliktą su taksi vairuotoju. Šis iškvietė pareigūnus, o jie vyrus nuvežė į Šnipiškių nuovadą.

Policininkai teisme yra tvirtinę, kad R.Žilinskas ir M.Gurskis tiek sodinami į automobilį, tiek vežami į policiją, tiek pristatyti į policijos komisariatą įžeidinėjo pareigūnus, nepakluso jų nurodymams, priešinosi. 

Seimas į prokuroro prašymą kol kas neatsakinės (papildyta 16.23 val.)

Generalinio prokuroro prašymas leisti suvaržyti minėtų trijų parlamentarų laisvę įstrigo Seime, mat tvirtinant jį nagrinėti turėjusias komisijas pritrūko balsų.   

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės ir frakcijų atstovų pasitarime buvo pasiūlyta sudaryti dvi tos pačios sudėties laikinąsias komisijas. Viena jų turėjo analizuoti prokuroro prašymą dėl R.Žilinsko neliečiamybės, kita – dėl P.Gražulio ir K.Uokos. Buvo siūloma, kad 13 parlamentarų komisijoms turėjo vadovauti Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vytautas Grubliauskas, o darbą jos turėjo baigti iki birželio 30-osios.

Liberalų sąjūdžio atstovo Seimo nariai klausinėjo, ar tikrai tokių komisijų reikia, nes jos „daro iš Seimo cirką“ ir esą juokina visuomenę, mat reikia dirbti rimtesnius darbus. Garsus muzikantas V.Grubliauskas kalbėjo, kad kaip džiazo atlikėjas mėgsta improvizuoti, tačiau šiuo atveju reikia tvirtai laikytis procedūrų: jeigu gautas generalinio prokuroro prašymas leisti suvaržyti Seimo nario laisvę, parlamentas turi jį svarstyti.

Tačiau dauguma parlamentarų per balsavimus nepritarė, kad laikinosios komisijos būtų sudarytos. Už komisiją, turėjusią svarstyti R.Žilinsko neliečiamybės klausimą, balsavo 47 Seimo nariai, prieš buvo 15, 33 susilaikė. Už antrąją komisiją pasisakė 39, prieš 29, susilaikė 30 parlamentarų. Nutarta grąžinti projektus tobulinti.

Posėdžio pirmininkas Česlovas Juršėnas pareiškė, kad Seimas privalo sudaryti minėtas komisijas. Todėl nutarimų dėl jų sudarymo projektai grąžinti tobulinti. Be to, Č.Juršėnas sakė, jog kreipsis į Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši pateiktų savo išvadą dėl parlamentarų balsavimų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min