Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 19d. 15:58

Prokuroras Simonas Minkevičius po kratų: daugiausia Rusijos kolaborantų – aplink Klaipėdą

Klaipėdos apygardos prokuroras Simonas Minkevičius
L. Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos apygardos prokuroras Simonas Minkevičius

Antikonstitucinė veikla seksperte prisistatinėjančiai Mildai Bartašiūnaitei ir dar 8 veikėjams gali užtraukti iki 10 metų kalėjimo. Ikiteisminį tyrimą dėl antivalstybinės veiklos patikėta atlikti Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybai. Tyrimą koordinuojanti Klaipėdos apygardos prokuratūra po kratų Rusiją šlovinančių ir Lietuvą niekinančių asmenų namuose surengė specialią spaudos konferenciją.

„Negaliu atsakyti, kodėl Generalinė prokuratūra pavedė Klaipėdos pareigūnams koordinuoti šitą įvykį, tačiau tai atrodo logiška. Daugiausia antivalstybinių proklamacijų išplatinta Klaipėdoje, Tauragėje ir Jurbarke, tad natūralu, kad daugiausia atsakomybės išsiaiškinant jų autorius tenka Klaipėdos apygardos prokuratūrai“, – teigė prokuroras S.Minkevičius.

Kratos prasidėjo ankstų ketvirtadienio rytą. Klaipėdos, Kauno, Vilniaus ir Šiaulių pareigūnai vos prašvitus pasibeldė į 9 grupių ar organizacijų kūrimu bei dalyvavimu jose įtariamų asmenų namus bei darbo vietas.

Į teisėsaugininkų akiratį  pateko seksperte save vadinanti Milda Bartašiūnaitė, žurnalistu prisistatantis Giedrius Grabauskas, organizacijos „Būkime vieningi“ įkūrėjas klaipėdietis Vaidas Lekstutis, šiaulietis dešinysis radikalas Žilvinas Razminas ir kiti.  

Iškrėsta ir spaustuvė Šilutės rajone, kurioje buvo sukurtos ant Rusijos propagandinio kurpaliaus sukurtos proklamacijos. Įtarimų teisėsaugininkams sukėlė ir kelios internetinės svetainės, kuriose propaguojama Rusijos agresiją šlovinanti veikla. Manoma, kad minėti asmenys susiję ir su tokių internetinių svetainių kūrimu.

Įtariama, kad minėtus asmenis vienijanti organizacija, šlovindama Rusijos sprendimą užgrobti ir aneksuoti Ukrainai priklausantį Krymą, verbavo jaunuolius netiesiogiai palaikyti prorusiškas partijas, judėjimus, organizuoti piketus prieš teisėtai išrinktą Lietuvos valdžią, pasisakyti prieš narystę NATO ir Europos Sąjungoje. Taip pat – euro įvedimą ir kitus ekonominius, socialinius reiškinius. 

Tiriamas ir vienas epizodas, kuriame užfiksuotas grasinimas šalies prezidentei.

Kol kas nė vienas asmuo, kurio namuose ir darbo vietoje atlikta krata, nesulaikytas. Oficialių įtarimų teisėsaugininkai taip pat dar niekam nepateikė. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min