Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 30d. 14:26

Prokurorė Visagino merei Daliai Štraupaitei uždraudė rodytis savivaldybėje

Dalia Štraupaitė
LNK nuotr. / Dalia Štraupaitė

Nuo Visagino merės pareigų nušalintai, bet vėl į šias pareigas išrinktai Daliai Štraupaitei Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė uždraudė patekti į savivaldybės patalpas.

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė papildė D.Štraupaitei anksčiau skirtas kardomąsias priemones – draudimą išvykti ir bendrauti su 17 asmenų.

Ji įpareigota nesilankyti Visagino savivaldybės patalpose. Merė įspėta, kad jeigu nesilaikys šio nurodymo, kardomosios priemonės gali būti dar sugriežtintos, BNS sakė prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

„Merė jau įspėta, ji pasirašė šį įpareigojimą“, – tvirtino prokuratūros atstovė.

Taip prokurorė reagavo į tai, kad D.Štraupaitė balandžio 16 dieną pirmininkavo pirmajam naujai išrinktos savivaldybės tarybos posėdžiui, nepaisydama, kad teismas ją iki gegužės 12 dienos yra nušalinęs nuo pareigų.

Be to, dėl šio teismo sprendimo nevykdymo yra pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak R.Stundžienės, prieš tarybos posėdį visi jos nariai buvo raštu informuoti, kad merė D.Štraupaitė teismo sprendimu keturiems mėnesiams nušalinta nuo pareigų. Vietos politikai įspėti, kad privalo užtikrinti, jog būtų vykdoma teismo nutartis.

Nepaisant to, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovė D.Štraupaitė pirmininkavo posėdžiui.

Visagino merė įtariama esą reikalavusi kyšių iš kai kurių bendrovių, dalyvavusių Visagino savivaldybės organizuotuose statybos ir remonto darbų konkursuose, vadovų.

Per posėdį merė tvirtino mananti įstatymų nepažeidžianti savo elgesiu.

„Tai sprendimas, kuris galioja anoms (buvusios kadencijos – BNS) mano pareigoms“, – teigė politikė.

D.Štraupaitė nuo pareigų nušalinta dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamo ikiteisminio tyrimo, kuriame Visagino merė įtariama esą reikalavusi kyšių iš kai kurių bendrovių, dalyvavusių Visagino savivaldybės organizuotuose statybos ir remonto darbų konkursuose, vadovų.

Įtariama, kad verslininkai davė didelės vertės kyšių už tai, kad merė, pasinaudodama tarnybine padėtimi ir įtaka Visagino savivaldybės darbuotojams, organizuojantiems ir vykdantiems viešuosius pirkimus, sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo. Per ikiteisminį tyrimą gautais duomenimis, kyšių perduota už daugiau kaip 32,5 tūkst. litų (9,4 tūkst. eurų).

Pati D.Štraupaitė kaltę neigia ir tikina, kad įtarimai jai pateikti siekiant susidoroti per savivaldos rinkimus. Jos narystė partijoje yra sustabdyta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min