Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 14d. 19:54

Prokurorų atstovas Stasys Kasiulis: jokiu būdu nesiūlome siaurinti prezidentės galių

Stasys Kasiulis ir Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Stasys Kasiulis ir Dalia Grybauskaitė

Prokurorams siūlant prezidentei sudaryti komisiją, kuri atrinktų geriausią kandidatą į generalinius prokurorus, prokurorų profesinės sąjungos pirmininku Stasys Kasiulis „Žinių radijui“ sakė, kad taip tikrai nenorima siaurinti prezidentės galių. Pasak jo, kaip ir teisėjų, taip ir prokurorų paskyrime visuomenės dalyvavimas išeitų tik į gera.

„Jokiu būdu nesiūlome siaurinti prezidentės galių, remiamės gerosios teisėjų skyrimo praktikos teisiniu reglamentavimu. Žiūrint į Konstituciją, 112 straipsnyje yra nustatyta, kad Respublikos prezidentui, skiriant bet kokį teisėją – tiek apylinkės, tiek specializuotų teismų – pataria speciali įstatymo numatyta teisėjų institucija. Realiai prieš teisėjų tarybą, kuri pataria, yra teisėjų atrankos komisija, kurioje dalyvauja visuomenės atstovai“, – laidoje „Aktualioji valanda“ trečiadienį sakė S. Kasiulis.

Jo teigimu, kadangi kiekvieno teisėjo paskyrime dalyvauja visuomenės atstovai, tai ir kiekvieno prokuroro paskyrime turėtų pasisakyti ir dalyvauti visuomenė.

Jeigu generalinio prokuroro paskyrime dalyvautų ir visuomenė, jis turėtų tikrai didesnį tautos pasitikėjimą

„Tad šiame kontekste generalinis prokuroras kaip ir iškrenta iš to nuoseklaus teisinio reglamentavimo, todėl būtų siūlymas pamąstyti, ar nebūtų galimybės keisti šį teisinį reglamentavimą“, – sakė jis.

Pasak jo, jeigu generalinio prokuroro paskyrime dalyvautų ir visuomenė, jis turėtų tikrai didesnį tautos pasitikėjimą.

„Jo darbą kitaip vertintų visuomenė, suprastų, kodėl būtent buvo paskirtas tas asmuo, būtų daugiau pasitikėjimo pačia prokuratūros sistema. (...) Jeigu pasitikėtų ir visuomenė, būtų daugiau pasitikėjimo pačia prokuratūros sistema“, – kalbėjo S. Kasiulis.

Konstitucija numato, kad Seimo pritarimu generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Respublikos prezidentas.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min