Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 14d. 12:41 , atnaujinta: 2017 balandžio 14d. 12:57

Prokurorų įtarimai G.Steponavičiui: „MG Baltic“ mokėjo už pilietiškumo pamokas

Gintaras Steponavičius susitinka su Seimo Pirmininku
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Gintaras Steponavičius susitinka su Seimo Pirmininku

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kitą savaitę stos į Seimo tribūną prašydamas panaikinti Seimo nario Gintaro Steponavičiaus teisinę neliečiamybę. Pagrindinis argumentas šiame tyrime – pilietiškumo pamokoms rengti panaudota „MG Baltic“ parama, kurią gavo „Laisvės studijų centras“.

Prokuroro kreipimesi į Seimą nurodoma, kad G.Steponavičius nuo 2015 m. spalio 29 dienos iki 2016 m. vasario 2 dienos galimai piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi ir įgaliojimais, nes susitarė su „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu dėl paramos viešajai įstaigai „Laisvės studijų fondas“ ir G.Steponavičiaus labdaros fondui.

Prokurorų surinktais duomenimis, 2015 spalio 29 dienos vakare G.Steponavičius Gedimino prospekte esančioje kavinėje „Esse“ susitiko su R. Kurlianskiu ir susitarė, kad koncerno įmonės perves lėšas viešajai įstaigai „Laisvės studijų centras ir Gintaro Steponavičiaus paramos fondui.

Prokuroro rašte nurodoma, kad taip susitarta neteisėtai finansuoti politinės partijos Liberalų sąjūdžio veiklą.

Nurodoma, kad po šio susitarimo G.Steponavičius balsavo dėl „MG Baltic“ naudingų teisės aktų priėmimo – balsavo už Vartojimo kreditų įstatymo pataisas ir susilaikė balsuodamas dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Utena-Vilnius“.

Paskui 2016 sausio 11 dieną G.Steponavičius vėl susitiko su R.Kurlianskiu restorane „Terrazza“ ir, kaip nurodoma prokurorų rašte Seimui, „aptarė neteisėto politinės partijos „Liberalų sąjūdis“ finansavimo detales“.

Pasak prokurorų, buvo sutarta ne tik dėl 10 tūkst. eurų paramos „Laisvės studijų fondui“, 5 tūkst. eurų paramos G.Steponavičiaus fondui, bet ir dėl 5 tūkst. eurų pervedimo į specialią G.Steponavičiaus rinkimų sąskaitą būsimuose Seimo rinkimuose.

R.Kurlianskis davė nurodymus tik dėl „Laisvės studijų fondo“ ir G.Steponavičiaus labdaros fondo rėmimo iš „MG Baltic Media“ sąskaitos, mat kandidato G.Steponavičiaus rinkimų sąskaita dar nė nebuvo atidaryta.

G.Steponavičius liudytojo statusu jau buvo apklaustas šešis kartus.

„R.Kurlianskiui atlikus šiuos veiksmus, G.Steponavičius gavo kitokios asmeninės ir turtinės naudos – buvo neteisėtai finansuojama politinės partijos „Liberalų sąjūdis“, kurios jis buvo vienas iš vadovų, veikla“, – traktuoja prokurorai.

Prokurorų duomenimis, „Laisvės studijų fondo“ gauti 10 tūkst. eurų buvo panaudoti įsiskolinimams už „Liberalų sąjūdžio“ veiklos viešinimą ir G.Steponavičiaus žinomumą didinimo skirtam projektui „Pilietiškumo pamokos Lietuvos mokyklose“ padengti.

Labdaros fondo gauti 5 tūkst. eurų buvo suplanuoti skirti politinės partijos „Liberalų sąjūdis“ kandidato G.Steponavičiaus veiklos viešinimui skirtiems renginiams finansuoti, nurodo prokurorai.

Kokie renginiai buvo suplanuoti, prokurorų rašte Seimui nenurodoma.

Anot prokurorų, dėl šios G.Steponavičiaus veiklos neturtinės moralinio pobūdžio žalos patyrė valstybė, buvo diskredituotas Seimas.

Prokurorai nurodo, kad ikiteisminio tyrimo duomenys, jog Seimo narys galimai padarė nusikaltimą, yra fiksuoti kriminalinės žvalgybos atlikimo protokoluose, G.Steponavičiaus apklausų protokoluose, kitų liudytojų apklausų protokoluose, bankų sąskaitų operacijų išrašuose.

Nurodoma, kad G.Steponavičius liudytojo statusu jau buvo apklaustas šešis kartus.

Taip pat nurodoma, kad Seimo nariui norima pareikšti įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

G.Steponavičius: „Tai nebuvo agitaciniai renginiai“

G.Steponavičius dar ketvirtadienį 15min teigė, kad pernai „Laisvės studijų centro“ iš „MG Baltic“ įmonių gauti 10 tūkst. eurų, o G.Steponavičiaus paramos fondo – 5 tūkst. eurų nebuvo skirti parlamentaro ar kandidato į Seimą veiklai viešinti.

Pasak jo, už šias lėšas įvykdyti renginiai niekaip nebuvo susiję su rinkimų kampanija ir agitacija.

„Tiesiogiai rinkimų kampanijai ir kandidato ar partijos reklamai šitos įstaigos naudojamos nebuvo. Gautos lėšos iš vienų ar kitų šaltinių buvo skiriamos 2016 m. kontekste nesusijusiai su tiesiogine partine veikla, juolab reklama“, – teigė G.Steponavičius.

Pasak jo, labdaros fondas pernai išvis neorganizavo jokių viešų renginių, nepublikavo leidinių, o tik rėmė kelis projektus.

„Dėl „Laisvės studijų centro“, tai didžioji dalis buvo pilietiškumo pamokų vedimas Lietuvos mokyklose tiek miestuose, tiek provincijoje. Dalis lėšų būtent buvo skiriama tam“, – aiškino politikas.

G.Steponavičius tikina, kad minėti renginiai vyko ne rinkimų kampanijos metu.

Pilietiškumo mokė E.Masiulis

15min G.Steponavičiaus fondo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pavyko rasti tik vieną pernai vykdytą projektą. Tai buvo projektas „Jaunimo iniciatyva“, apie kurį paskelbta likus dviem savaitėms iki 2016 m. Seimo rinkimų pirmojo turo. Nurodyta, kad kandidatai su savo projektais gali pretenduoti iki 500 eurų siekiančią paramą, o projektus privaloma pateikti iki spalio 5 dienos. Lapkričio 15 dieną paskelbtas sąrašas su dešimčia nugalėtojų, bet nenurodoma, kokio dydžio sumos buvo skirtos jaunimo projektams.

Informacijos apie „Laisvės studijų centro“ pernai organizuotus renginius dar mažiau. Oficialiame įstaigos tinklalapyje nuo 2014-ųjų informacija neatnaujinama.

Tačiau internete pavyko rasti informaciją apie mažiausiai dvi šio centro pernai organizuotas pilietiškumo pamokas.

Pirmuoju smuiku jose dar grojo vėliau įtarimų kyšininkavimu sulaukęs buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis. Štai vasarį jis su būsimu Liberalų sąjūdžio kandidatu į Seimą Kėdainių vienmandatėje apygardoje Sauliumi Sinickiu aplankė Josvainių ir Akademijos gimnazijų mokinius.

Kovą E.Masiulis su dainininku Pauliumi Joniku lankėsi Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje ir net užtraukė jos vadovui Alvydui Januškevičiui nemalonę. Jurbarko rajono valdžia nusprendė, kad tokie renginiai yra tik politinė agitacija ir įpareigojo mokyklų vadovus tokių pilietiškumo pamokų išvis nerengti arba į jas kviesti oponuojančių partijų atstovus.

Nuotraukomis, kurios primena pilietiškumo pamokas, pernai gegužės 11 dieną socialiniame tinkle „Facebook“ dar dalijosi ir pats G.Steponavičius. Nurodyta, kad tuomet Seimo narys viešėjo Alytuje. Kad tokios pamokos būtų vykusios ir po gegužės 12 dieną įvykusių kratų pas E.Masiulį, informacijos rasti nepavyko.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min