Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorų prašymu baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą disponavimą narkotikais – su paprastinto proceso tvarka

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokuroro prašymu neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis kaltinami du Panevėžio rajono gyventojai – 21 metų D.P. ir 24 metų D.Š. buvo nubausti pagreitinto proceso tvarka: vienam jų skirta 20 MGL dydžio – 2 600 litų bauda, kitam – dvejiems metams apribota laisvė, jis privalo būti namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto, taip pat įpareigotas neatlygintinai dirbti 100 valandų per vienus metus sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliais ar kitais žmonėmis, kuriems reikia pagalbos.

Tokį sprendimą priėmė miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Sauliaus Daunoravičiaus perduotą baudžiamąją bylą su pareiškimu nagrinėti ją pagreitinto proceso tvarka, teigiama prokuratūros pranešime.

Panevėžio rajono Berniūnų kaime gyvenantis D.Š., turėdamas tikslą platinti, neteisėtai įgijo narkotinių medžiagų – kanapių ir jų dalių, laikė savo namuose, o šių metų vasario 10 d. dalį jų pardavė panevėžiečiui D.P. Kitą dieną panevėžietis su neteisėtai laikytomis narkotinėmis medžiagomis buvo sulaikytas mieste. Teismo baudžiamuoju įsakymu 35 metų Rokiškio rajono Bajoriškių kaimo gyventojas R.Ž. pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis ir nubaustas 15 MGL dydžio – 1 950 litų bauda. Taip nusprendė Rokiškio rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Sauliaus Mulvino perduotą rajono apylinkės teismui baudžiamąją bylą su pareiškimu, kuriame buvo prašoma užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu ir paskirti kaltinamajam tokio paties dydžio baudą.

Pernai gruodžio mėnesį rokiškietis R.Ž., iš sostinės parsigabenęs neteisėtai įgytų psichotropinių medžiagų, jas laikė ir vežiojosi automobilio Audi A6 salone, kol šių metų sausio 12 d. buvo sulaikytas policijos pareigūnų Rokiškio rajono Pagrandžių kaimo teritorijoje. Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius teigia, kad prokurorai, pasinaudodami įstatymo suteikta teise užbaigti ikiteisminį tyrimą baudžiamuoju įsakymu ar pagreitinto proceso tvarka, siekia kaip galima greičiau ištirti nusikaltimus ir nubausti nusikalstamas veikas padariusius asmenis, tarp jų ir kaltinamus neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis. Tokiu būdu bausmė paskiriama kuo mažesnėmis sąnaudomis ir kaip galima trumpesniu terminu. Daugiausiai baudžiamuoju įsakymu paskirti bausmes nusikalstamas veikas padariusiems asmenims prašė Panevėžio miesto (94), Biržų (54) ir Rokiškio (53), pagreitinto proceso tvarka – Panevėžio miesto (71), Anykščių (39), Kėdainių (26), Pasvalio (24) rajonų apylinkių prokurorai. Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis pernai perdavė nagrinėti teismams 2 023 bylas, tarp jų supaprastinto proceso tvarka – 566, vien teismo baudžiamuoju įsakymu buvo užbaigti 355 ikiteisminiai tyrimai.
Komentarai
Temos Narkotikai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min