Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 20d. 06:21

Propagandiniai Rusijos portalai Lietuvoje jau reklamuojami ir trumposiomis žinutėmis

SMS žinutė
nuotr. / SMS žinutė
Propagandiniai Rusijos valdžios poziciją atspindintys portalai įnirtingai ieško savo skaitytojo. Tokie portalai dabar jau brukami ne tik per socialinius tinklus, bet ir trumposiomis žinutėmis.

Su gramatinėmis ir stiliaus klaidomis parašytą trumpąją žinutę gavo 15min.lt žurnalistas.

Jei nori žinot, kas iš tikro vyksta Ukrainoj, su labai išsamiai kasdieniais įvykiais, kiekvienos dienos vakarais pateikiamom mūsų schemom – žiūrėkit internete.

„Jei nori žinot, kas iš tikro vyksta Ukrainoj, su labai išsamiai kasdieniais įvykiais, kiekvienos dienos vakarais pateikiamom mūsų schemom – žiūrėkit internete. Ukrainos kariuomenė planavusi 10 dienų anititeroristinę operaciją jau penktas mėnuo springsta savo krauju ir iš nevilties žudo civilius gyventojus vien dėl to, kad jie nepalaiko Ukrainos. Sužinosit plačiau ir išsamiau kaip liepos mėnesį tipo labai sėkmingai apsupdama Donbaso kraštą daugiau kaip 5000 Ukrainos karių buvo apsupti, sunaikinti, likučiai demoralizuoti jau nenori kariaut, o Kijevas juos jau teisia už išdavystę ir pasitraukimą iš mūšio vietos“, – rašoma SMS žinutėje.

Joje taip pat teigiama, kad „dabar Kijevas vykdo priverstinę mobilizaciją, neparuoštus žmones stumia į karo zoną siekdamas bet kokia kaina užimti vis naują teritoriją paversdami iš savo karių patrankų mėsą, kol užspringsta Donbaso gynėjų ginklai. Pasirodė jau ir elitinių Ukrainos bataljonų vadų vieši pasisakymai dėl karo beprasmybės“.

Apie portalo žurnalistus – nė žodžio

Atsivertus reklamuojamą tinklalapį nelieka jokių abejonių, kam jis skirtas – jo logotipą puošia Georgijaus juostelė.

Informacija jame skelbiama ne tik rusų, bet ir anglų, prancūzų bei vokiečių kalbomis. Straipsnių daug, tačiau apie žurnalistus informacijos nėra. Rašoma, kad kasdien tinklalapyje apsilanko 400 tūkst. unikalių skaitytojų.

Informacija jame skelbiama ne tik rusų, bet ir anglų, prancūzų bei vokiečių kalbomis. Straipsnių daug, tačiau apie žurnalistus informacijos nėra.

„Projekto komandos ir skaitytojų pastangomis portalas tapo stipriu tiesos ginklu informaciniame kare, kuris vyksta prieš Luhansko ir Donecko respublikas, prieš rusus ir Rusiją“, – rašo redakcija.

Portalas skelbiasi visiškai nepriklausomu nuo politikų ir verslininkų, todėl prašo žmonių jį paremti per sistemą „PayPal“.

Su žinutės siuntėju 15min.lt pasikalbėti nepavyko, telefonas yra išjungtas.

Žinojo, kam siunčia

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, konservatorius A.Anušauskas 15min.lt sakė, kad propagandos skleidėjai ieško įvairiausių būdų kuo plačiau paskleisti žinias.

Parlamentaras įsitikinęs, kad SMS siuntėjas žinojo, kas gaus jo žinutę.

Tuose tinklalapiuose dirba ne žurnalistai.

„Greičiausiai gavo žurnalistų kontaktus ir tikisi, kad jie paviešins šią informaciją, gal ne tiesiogiai“, – sakė jis.

A.Anušauskas pridūrė, kad tokie portalai užsienio žurnalistams stengiasi save pristatyti kaip alternatyvų informacijos šaltinį: „Neva, jeigu norite rašyti apie įvykius objektyviai, naudokitės ir tais, ir tais šaltiniais, nors tuose tinklalapiuose dirba ne žurnalistai“.

A.Anuauskas žinutės gavėjui patarė kreiptis į prokurorus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min