Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 31d. 15:01 , atnaujinta: 2013 spalio 31d. 16:00

Propagandinis rusų portalas savais įvardijo žinomus Lietuvos ekspertus

Ekspertų sąraše - žinomos pavardės.
Nuotr. iš Rubaltic.ru / Ekspertų sąraše - žinomos pavardės.

Propagandinis, Rusijos specialiųjų tarnybų įkurtas tinklalapis savais ekspertais yra įvardijęs 13 įvairių sričių specialistų iš Lietuvos. Rubaltic.ru sąraše savo pavardę išvydęs istorikas Alvydas Nikžentaitis bandė tartis su redakcija, kad ją išbrauktų, tačiau to pasiekti jam nepavyko.

BNS ketvirtadienį paskelbė Lietuvos vadovams ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetams VSD pateiktą medžiagą apie Rusijos ketinamas rengti informacines atakas prieš Lietuvą.

Portalas nori sudaryti solidžios žiniasklaidos priemonės įvaizdį, nors buvau tiesiog pašiurpęs nuo jo turinio, – sakė A.Nikžentaitis.

Anot departamento, Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdyba, kurios pagrindą sudaro buvę ir esami specialiųjų tarnybų darbuotojai, šiais metais įkūrė ir valdo portalą Rubaltic.ru, kuriame nuolat talpinama prieš Lietuvą nukreipta propagandinio, dezinformacinio pobūdžio informacija, tuo pačiu siekiama portale talpinamą informaciją paskleisti Lietuvos viešojoje erdvėje.

Šiame tinklalapyje savais ekspertais be A.Nikžentaičio įvardijami politologai Lauras Bielinis, Laurynas Kasčiūnas, Nerijus Maliukevičius, sociologas Vladas Gaidys, parlamentarai Povilas Gylys ir Valerijus Simulikas, Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacijos vadovė Ela Kanaitė, istorikas Algimantas Kasparavičius, ekonomistė Jekaterina Rojaka, europarlamentaras Justas Paleckis,  partijos „Socialistinis Liaudies Frontas“ pirmininkas Algirdas Paleckis ir Alvydas Medalinskas.

Portalo atstovas: tai – įprasta praktika

A.Nikžentaitis 15min.lt sakė, kad labai nustebo prieš kelias dienas sužinojęs, jog tinklalapis jį įvardija savo ekspertu. Anot A.Nikžentaičio, šiam portalui jis yra davęs vieną interviu.

„Nuoširdžiai atsiprašau, jei informacijos paskelbimas jums pasirodė nekorektiškas. Pakartosiu, kad nenorėjome nieko įžeisti, tai yra įprastas žiniasklaidos priemonių darbas – rusiškų ir europietiškų“, – rašo portalo atstovas.

„Jie tai daro nepaprašę sutikimo ir jie kategoriškai atsisako išbraukti mane iš ekspertų sąrašo“, – teigė jis.

Portalo Rubaltic.ru atstovas, žurnalistas Sergejus Rekeda A.Nikžentaičiui elektroniniu laišku atsakė, kad jo neįspėjo dėl įtraukimo į sąrašą, nes tai – įprasta elektroninių žiniasklaidos priemonių praktika, kai pateikiamas portale minimų asmenų sąrašas ir straipsniai, kuriuose jie minimi.

Atstovas taip pat pabrėžė, kad prie ekspertų sąrašo yra rašoma, jog šie žmonės nebūtinai susiję su portalu.

Jis pareiškė, kad ištrinti informaciją apie A.Nikžentaitį iš portalo neįmanoma ir dėl techninių priežasčių. S.Rekeda teigė, kad artimiausiu metu sąrašas bus pašalintas, nes keisis tinklalapio dizainas, o informacija apie kiekvieną iš ekspertų bus pasiekiama per straipsnius, kuriuose jie minimi.

„Nuoširdžiai atsiprašau, jei informacijos paskelbimas jums pasirodė nekorektiškas. Pakartosiu, kad nenorėjome nieko įžeisti, tai yra įprastas žiniasklaidos priemonių darbas – rusiškų ir europietiškų“, – rašo portalo atstovas.

Politologams įtraukimas į sąrašą – staigmena

A.Nikžentaitis teigė nematantis galimybių per teismą išsireikalauti, kad būtų išbrauktas iš sąrašo.

„Manau, kad Rusijoje su jais bylinėtis būtų sudėtinga. Vienintelė išeitis – tai paviešinti, – sakė jis. – Portalas nori sudaryti solidžios žiniasklaidos priemonės įvaizdį, nors buvau tiesiog pašiurpęs nuo jo turinio – savo šališkumu jie lenkia net portalą regnum.ru.“

Tai padaryta be mano žinios, visiškai nuo jų atsiriboju, - sakė L.Kasčiūnas.

Politologas L.Bielinis labai nustebo sužinojęs, kad yra Rubaltic.ru ekspertų sąraše. „Aš jų ekspertas? Aš tik girdėjęs apie šį puslapį, bet nesu net kalbėjęs su puslapio atstovais. Neturiu su jais jokių ryšių“, – sakė jis.

Politologas L.Kasčiūnas 15min.lt teigė neseniai sužinojęs, jog yra įtrauktas į sąrašą, tačiau dėl užimtumo nespėjęs paprašyti, kad būtų iš jo išbrauktas.

„Manau, kad tai yra provokacinis momentas. Tai padaryta be mano žinios, visiškai nuo jų atsiriboju“, – pabrėžė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min