Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 16d. 16:43

Protesto dalyvių reikalavimai

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. /

Penktadienį prie Seimo ir Vyriausybės vykusio protesto dalyviai išplatino pareiškimą, kuriame pareiškė reikalavimus, įteiktus Seimui ir Vyriausybei.

Lietuvos darbo federacija, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija , Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ reikalauja, kad būtų užtikrinta bedarbio pašalpa, leidžianti išgyventi kiekvienam nerandančiam darbo, prašoma neįvedinėti švietimo, studijų ir sveikatos apsaugos reformų priemonių, pagal kurias už paslaugas teks mokėti mažas ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms, įvesti socialinę atskirtį mažinančią progresinių mokesčių tarifų sistemą, kad prie valstybės išlaidų finansavimo žymiai daugiau prisidėtų turtingi žmonės.

Pareiškime taip pat teigiama, kad reikia apmokestinti nekilnojamąjį turtą, nustatant diferencijuotus tarifus pagal turto vertę ir paskirtį, nustatyti aiškią minimalios mėnesinės algos ir socialinių išmokų indeksavimo tvarką, užtikrinti socialinių išmokų ir pensijų išmokėjimą, atsisakant lėšų pervedimo iš SODROS biudžeto privatiems pensijų fondams.

Profesinės sąjungos reikalauja įpareigoti darbdavius pranešti darbo biržoms, savivaldybėms, Valstybinei darbo inspekcijai apie kiekvieno darbuotojo atleidimą bet kuriuo Lietuvos Darbo kodekse numatytu pagrindu, darbo užmokesčio mažinimo priežastis ir dydžius.

Tarp reikalavimų yra tokie punktai kaip: „Neliberalizuoti darbo santykių, žymiai sustiprinti valstybinę darbo įstatymų pažeidimų kontrolę. Visus socialinius ekonominius klausimus svarstyti LR Trišalėje taryboje ir laikytis esamų Vyriausybės įsipareigojimų biudžetinio sektoriaus darbuotojams. Atstatyti iki 2009 sausio 01 dienos buvusius Valstybės tarnybos pareiginio atlyginimo bazinius dydžius ir biudžetinio sektoriaus bazinius dydžius“.

Taip pat reikalaujama sumažinti iki buvusio lygio pridėtinės vertės mokesčių tarifus medikamentams, medicinos įrangai, šildymui, maisto produktams, knygoms, laikraščiams ir visuomeniniam transportui,nevykdyti struktūrinių valdymo reformų, kurios reikalauja papildomų lėšų, neskaidyti ir neprivatizuoti šalies strateginių objektų ir imtis priemonių, kad netekusios pajamų už darbą šeimos, nebūtų iškeldinamos iš būsto, jei negali susimokėti kreditų.
 

Temos: 1 Protestas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min