Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Protestuodami erzino Seimą (nuotraukos)

Protesto akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Protesto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamentarai ketvirtadienį svarstė Seimo nutarimo projektą dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą siekiant išsiaiškinti, ar kai kurie teisės aktai, susiję su pensijų, pareigūnų ir valstybės tarnautojų darbo užmokesčio bei vaikus auginančių tėvų socialinių išmokų mažinimu, neprieštarauja Konstitucijai. Norėdami atkreipti dėmesį į šį nutarimo projektą, visuomeninių ir profesinių sąjungų atstovai susirinko į nesankcionuotą protesto akciją „Nepritariame antikonstituciniam pažeidžiamiausių grupių skurdinimui“.

„Susirinkome čia paerzinti Seimą“, – 15min.lt juokavo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovas Vytautas Bakas. Jis pridūrė, kad šiuo protestu politikams taip pat norima priminti, kad Konstitucinio Teismo sprendimai „skirti įgyvendinimui“ ir todėl esą neteisėtai atimtos pareigūnų, tarnautojų, senjorų ir vaikus auginančių tėvų pajamos turi būti kompensuojamos.

„Priimti įstatymai galimai prieštarauja Konstitucijoje įteisintiems proporcingumo ir lygiateisiškumo principams bei paneigia Konstitucinio Teismo nurodytas išmokų mažinimo sąlygas: išmokas mažinti proporcingai ir jau įstatyme numatant kompensavimo mechanizmus. Tačiau Seimas vengia kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu pagrįsti ar paneigti tokias galimybes“, – įsitikinę visuomeninių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovai.

Akcijoje dalyvavo Pareigūnų Profsąjungų, Mamų sambūrio, Pagyvenusių žmonių organizacijų atstovai.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min