TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Protestuojantys vairuotojai buvo išprašyti iš dalies „Lukoil“ degalinių (nuotraukos, papildyta 16.40 val.)

Protesto akcija LUKOIL degalinėje
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Degalinė Šakiuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Šimtai per brangiais degalais pasipiktinusių vairuotojojų šeštadienį įvairiuose Lietuvos miestuose savo automobiliais užkimšo degalines. Protestą prieš aukštas kainas jie reiškė į automobilių bakus pildami degalų už maždaug vieną litą.

Akcijos dalyviai Vilniuje ir Kaune pradėjo rinktis apie 11 val. Linksmai nusiteikę Vilniaus degalines šturmuoti pasiryžę vairuotai susirinko prie vandens pramogų parko „Vichy“. Čia grupelėmis puslavandį buriavosi apie šimtas automobilių vairuotojai. Atsižvelgę į susirinkusiųjų skaičių, akcijos organizatoriai nutarė važiuoti į Ukmergės gatvėje esančias degalines.

„Tai pakankamai civilizuota ir niekam nieko blogo nedaranti protesto forma. T. y. degalų pylimasis už vieną litą. Degalinių operatoriai tikrai nenukentės. Viskas turėtų vykti sklandžiai.

15min.lt skaitytojo Andriaus Kriauzos nuotr./Degalinė Šakiuose balandžio 17 d.
15min.lt skaitytojo Andriaus Kriauzos nuotr./Degalinė Šakiuose balandžio 17 d.

Nebent tik tiek, kad padidės jų darbo krūvis. Iš šalies vis tiek atkreipsime visuomenės ir šalies dėmesį“, – 15min.lt sakė vienas iš akcijos organizatorių Žilvinas Jukna. Pasak jo, tarp akcijos dalyvių –dvidešimties Lietuvos automobilininkų klubų atstovai.

Pirmąją vilniečiai užkimšo tinklo „Statoil“ degalinę. Jos kolonėlėse šeštadienį švietė 1,03 Lt, 1,48 Lt, 1,60 Lt ir panašios sumos už įsipiltus degalus.  Kelis šimtus metrų prie degalinės nusidriekusi automobilių eilė degalinės operatorių nesutrikdė. „Juk skaitome laikraščius, žinojome, kad atvažiuos. Kol kas nieko blogo nematau“, – sakė degalinės operatorė. 

Vilniuje protesto akcijos dalyviai neaplenkė nė vieno iš didžiųjų degalinių operatorių tinklų. Iš „Statoil“ vilniečiai pasuko „Orlean“, EMSI ir „Lukoil“ degalinių link.

„Mes su visais kartu protestuojame prieš dideles degalų kainas. Galbūt ši akcija toms kainoms didelės įtakos ir neturės, bet tai bus ženklas, kad visi, atsakingi už šių kainų išpūtimą, susimąstytų. Taip mes rodome savo nepasitenkinimą“, – 15min.lt sakė klubo „Opel“ atstovai.

Kaune prie protesto akcijos prisidedantys vairuotojai rinkosi greta Kauno pilies esančioje stovėjimo aikštelėje. Į šią vietą atvažiavo apie šimtas kauniečių. Susidėlioję akcijos planą ir pasiskirstę maršrutus, protesto akcijos dalyviai išvažiavo pasirinktų degalinių link.

„Tuo metu, kai 2008 metais rengėme pirmą akciją, degalų kaina rinkoje buvo maždaug 150 dolerių už barelį, o degalai mūsų šalyje kainavo apie 4,5 Lt už litrą. Šiuo metu dalį paaugusios kainos lemia ir per daug padidintas akcizas, keliais procentais pakilęs PVM, tačiau šiuo metu barelis kainuoja maždaug perpus mažiau, o degalų kaina vėl netoli 4,5 Lt už litrą benzino. Manau, didelės matematikos ir mąstymo net nereikia norint pamatyti, kad mūsų šalyje valdininkai nesugeba kontroliuoti situacijos, tesėti pažadų, rūpintis gyventojais ir yra dirbtinai apakę“, – internetiniame forume prieš protesto akciją kalbėjo ją organizuojančio „Audi“ klubo prezidentas Ričardas Pūkas.

Susirinkę vairuotojai pasidalijo į dvi dalis. Vieni važiavo į degalinę „Orlen Lietuva“ prie Kauno urmo bazės, kiti – į degalinę „Lukoil" automagistraėje Vilnius–Kaunas. Visi vairuotojai degalinėse įsigyja degalų už vieną litą. Toliau kolonos važiuos į tinklų „Statoil“ ir „Lukoil“ degalines.

Anot R.Pūko, visos Lietuvos mastu akcijoje turėtų dalyvauti daugiau nei tūkstantis vairuotojų. Kaune, anot organizatorių, jų turėtų būti keli šimtai. Akcijai prasidėjus aikštelėje nesimatė nė vieno taksi varuotojo. Jie turėjo prisidėti vėliau.

Papildyta 14.05 val. Kaune, ties restoranu „Tėvynė“, esančią degalinę „Lukoil“ bei kitas, įsikūrusias prie kelio Vilnius–Klaupėda, šturmavę vairuotojai didžiulių eilių nesudarė.

„Ir kaip jums mūsų akcija?“ – šypsodamasis degalinės operatorės klausė akcijos dalyvis.

„Na, ir kodėl jūs mus skriaudžiate? Važiuokite į „Orlen“ ir ten blokuokite“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kauniečiui atsakė „Lukoi“ darbuotoja.

Visai kita situacija buvo prie prekybos miestelio „Urmas“ esančios „Orlen Lietuva“ degalinės. Tik prasidėjus akcijai, prie jos nutįso kelių šimtų metrų ilgio eilės. Įvairių markių automobilių savininkai, laukdami savo eilės, draugiškai šnekučiavosi, dalijosi pastebėjimais apie didelių degalų kainų priežastis. Nemaža dalis vairuotojų kolonose degalinių link savo automobilius stūmė rankomis.

Pasak R.Pūko, vairuotojai Kauno degalinėse lankysis iki pat vakaro. „Audi“ klubo prezidentas užsiminė, jog kita akcija vyks lygiai po dviejų savaičių.

„Tai bus kiek kitokia akcija. Kol kas apie ją daugiau nenorėčiau pasakoti. Kai ateis laikas, jūs sužinosite“, – teigė R.Pūkas.

15min.lt duomenimis, gegužės pirmą dieną vyksianti akcija bus nukreipta ne į mažmenininkus, o į valdžios institucijas.

(Papildyta 13.55 val.) Klaipėdoje akcija patyrė didžiulę nesėkmę. Klaipėdiečiai protesto akcijai buvo abejingi. Nesutinkantys su aukštomis degalų kainomis vairuotojai buvo kviečiami 11 val. prie „Studlendo”. Tačiau per pusantros valandos nė vienas žmogus „Statoil“ degalinėje nesipylė degalų už simbolinį litą ar šiaip už nedidelį mokestį. Apie protestuojančius vairuotojus nieko nebuvo girdėję ir kitų tinklų operatoriai.

Nepritariančiųjų aukštoms kainoms sulaukė „Orlen Lietuva“ degalinė Minijos gatvėje. Čia nusidriekė net keliasdešimties metrų ilgio kolona.

Papildyta 16.40 val. Marijampolėje ir Šiauliuose taikios protesto akcijos dalyviai susidūrė netikėtais trukdžiais – „Lukoil“ degalinių operatoriai atsisakė aptarnauti tik vieną litą degalams išleisti pasiryžusius vairuotojus. Degalinėse įsigyti degalų buvo galima tik iš anksto užmokėjus ir tik perkant už daugiau nei du litus.

„Žmogus, besipilantis degalų už litą, yra toks pat, kaip ir besipilantis už aštuonis. Tačiau „Lukoi“ kažkodėl išskyrė žmones ir norinčių piltis už litą neaptarnavo. Šiauliuose po ilgų įkalbinėjimų vis tik įpylė ir už litą, tuo tarpu Marijampolėje degalinės darbuotojai grasino kviesti policiją, kad ši išvaikytų akcijos dalyvius, bet to neprireikė, nes geranoriškai nusiteikę vairuotojai patys išvažiavo iš tos degalinės“, – pasakojo R.Pūkas.

Kaune, Veiverių gatvėje, esančioje degalinėje „Lukoil“ taip pat įvesta prieš akcijos dalyvius nukreipta tvarka – degalų buvo galima įsigyti tik iš anksto užmokėjus ir būtinai bent už du litus.

„Apie pusvalandį vyko šnekos su jais (degalinės darbuotojais, – aut. past.). Jie buvo tikrai labai nemandagiai bendraujantys. Kiek supratome, viso tinklo „Lukoil“ vadovai buvo nurodę mūsų neaptarnauti.

Galiausiai darbuotojai vis tik sutiko mums parduoti degalų. Labai norėčiau padėkoti „Statoil“ ir „Orlen Lietuvos“ degalinių operatoriams, kurie mus labai mandagiai aptarnavo, ko negalėčiau pasakyti apie „Lukoil“, – kalbėjo „Audi“ klubo prezidentas. – Akcijoje dalyvavo tikrai daugiau žmonių nei prieš porą metų. Dar kartą įsitikinome, kad situacija žmonių netenkina. Akcijos bus vykdomos toliau.“

Nuotraukas siųskite 15min@15min.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min