-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 04 14

PSD mokesčio pinklės: Lietuvos ambasadas užplūdo emigrantai

Mūsų šalies ambasadas Londone ir Dubline pastarosiomis dienomis užplūdo daugybė Lietuvos piliečių, norinčių kuo greičiau deklaruoti gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje.
Prie Lietuvos ambasados Londone
Asociatyvinė nuotrauka: prie Lietuvos ambasados Londone / indymedia.org.uk nuotr.

Daugelį metų gyvenę ir dirbę svetur, tačiau Lietuvos institucijoms apie tai iki šiol nepranešę lietuviai staiga pajuto poreikį turėti tvarkingus dokumentus. Taip jie tikisi išvengti prievolės sumokėti privalomojo sveikatos draudimo mokestį, apie kurį paskelbė Valstybinė mokesčių inspekcija, rašo „Lietuvos rytas“.

Mūsų šalies diplomatai įsitikinę, kad šios lietuvių minios ambasadose gerokai patikslins oficialią emigrantų statistiką. 

Statistikos departamento skaičiavimais, nuo 1990-ųjų iš Lietuvos gali būti išvykę 519 tūkst. piliečių.

Vakar prie Lietuvos ambasados Londone likus valandai iki jos atidarymo jau pradėjo rinktis lietuviai, norintys deklaruoti savo gyvenamąją vietą.

„Tik vėliava pakabinta. Biurokratizmas didžiausias. Sėdi dėl vaizdo. Valandą stoviu prie ambasados, o prieš mane – tiek žmonių. Ambasada dirba tik iki pietų. Nežinia, ar sulauksiu eilės“, – piktinosi 34 metų Stanislovas.

Devynerius metus Jungtinėje Karalystėje gyvenantis statybininkas vakar buvo priverstas nedirbti, todėl apsilankydamas savo šalies ambasadoje patyrė 600 litų nuostolį.

Per 10 darbo valandų jis būtų uždirbęs 145 svarus (566 litus), dar 30 litų kainavo kelionė.

Stanislovas tikino Lietuvoje jau keletą kartų deklaravęs savo išvykimą, nes oficialiai patikėjo vaikų globą savo tėvams. Tačiau Anglijos lietuviai jam paaiškino, kad toks deklaravimas netinka, reikia užpildyti kažkokį dokumentą.

Gyvenamosios vietos deklaravimas skalbykloje dirbančiai Donatai vakar kainavo per 200 litų: 50 svarų (195 litų) ji neuždirbs, nes darbdavio paprašė leisti iki pietų nedirbti, 6 svarus (23 litus) kainavo kelionė į Londono centrą.

„Prisigalvoja nesąmoningų įstatymų. Prarandame ir laiką, ir pinigus. Vaikus palikę turime čia arti, savo šalyje niekam neįdomūs“, – kalbėjo devynerius metus užsienyje gyvenanti lietuvė.

„Nesuprantu, kaip žmogus gali būti apdraustas sveikatos draudimu Lietuvoje, jeigu legaliai gyvena ir dirba kitoje Europos Sąjungos valstybėje? Bet nesinori nemalonumų, nenorime likti skolingi savo tautai“, – aiškino 40-metė moteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius