Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Psichologas Jokūbas Fišas: dėl pedofilijos bylos tautai pavažiavo stogas

Montažai su D.Kedžio atvaizdu
Internete platinami montažai / Montažai su D.Kedžio atvaizdu
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mes visi dabar kaip ligoniai. Mūsų galvose viskas susipainiojo”, – pripažino žymus neurologas Jokūbas Fišas, kalbėdamas apie nesibaigiančią pedofilijos bylą. O tuo metu tauta vėl svarsto: atkovos Laimutė Stankūnaitė savo dukterį ar ne?

Dviejų žmonių nužudymu apkaltinto velionio Drąsiaus Kedžio istorijos įaudrintoje visuomenėje plinta vadinamasis Alisos Stebuklų šalyje sindromas, kai žmogus ima įsivaizduoti atsidūręs iškreiptame pasaulyje su kitokiais įstatymais ir nebesuvokia realybės.

Toks žmogus gali pradėti ne tik keistai elgtis, bet ir nevengti nusikaltimo.

„Jeigu trys milijonai žmonių daugiau kaip metus gyvena lyg Alisa Stebuklų šalyje, kokios gali būti tokio reiškinio pasekmės?“ – „Lietuvos rytas” paklausė J.Fišo.

„Pasakysiu nelabai moksliškai ir inteligentiškai, bet tiksliai: visų mūsų stogai truputį pavažiavę“, – sako psichologas.

Pasak J.Fišo, dėl šios bylos padaugėjo psichikos ligų. Ypač baimės sindromo atvejų.

Tokios keistos istorijos, neturinčios pabaigos, besitęsiančios metų metus, tikrai sukelia psichikos ligas.

Kuo ši istorija labiau plėtojasi, tuo labiau daugėja ligų. Žmonės visur pradeda matyti pedofilus, maniakus, iškrypėlius.

Galbūt ir piketuose Garliavoje šalia tų, kurie nuoširdžiai išgyvena ir nori padėti mergaitei, gali atsirasti nestabilios psichikos žmonių. Juk visi sutrikę.

„Jei skaityčiau romaną, kuriame būtų aprašyta D.Kedžio istorija, ir nebūtų epilogo – manyčiau, kad ją parašė turtingą, bet nesveiką fantaziją turintis rašytojas“, – teigia psichologas.

Pasak jo, visa ši istorija – šizofreninė. Įvykių seka ir reakcija į juos primena kliedesius. O greta – realybė. Gali Vilniuje sėsti į mašiną ir po valandos stebėti piketą Garliavoje.

Jei bandai logiškai paaiškinti D.Kedžio istoriją, irgi pradedi manyti, jog viską diriguoja baisios jėgos ir klanai.

Jei bandai logiškai paaiškinti D.Kedžio istoriją, irgi pradedi manyti, jog viską diriguoja baisios jėgos ir klanai. Tavo kalbos ima panašėti į kliedesius.

Medikas, mokslų daktaras J.Fišas negali logiškai paaiškinti D.Kedžio istorijos.

„Tai netelpa į jokius mano gyvenimo ar profesinės patirties rėmus. Pagalvokite: tėvas sužino, kad jo maža duktė tvirkinama, kovoja, surenka įrodymus, ieško teisybės, tačiau teisėsauga nepadeda, ir jis ima keršyti. Tiesa, Lietuvoje nėra tokio keršto tradicijų ir, mano manymu, D.Kedys padarė tai, ko 99 procentai nebūtų darę. Bet tiek dar galima suprasti. Tuomet kyla teisėsaugos pareigūnų pasipriešinimas, nors jie turėtų šį įvykį tirti. Ir pradedi suvokti, kad tai, kas vyksta, yra labai neįprasta“, – sako J.Fišas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min