Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 9d. 12:40

Psichologė Ivona Suchodolska: vaikai atskleidžia per daug informacijos apie save internete

Socialinės kampanijos „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ plakatas
Vaikystebesmurto.lt nuotr. / Socialinės kampanijos „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“ plakatas

Grėsmių internete, su kuriomis vaikai gali susidurti, yra įvairių – pradedant nuo patyčių, baigiant galimu seksualiniu išnaudojimu, „Žinių radijui“ pirmadienį sakė „Vaikų linijos“ psichologė Ivona Suchodolska.

„Vaikai Lietuvoje labai anksti ir daug pradeda naudotis internetu ir įsitraukia į rizikingą elgesį. Daugiausia tai yra susiję su elektroninėmis patyčiomis, pavyzdžiui, rašomi žeminantys komentarai ir platinami socialiniuose tinkluose arba privatumo pažeidimai, kai sukuriamas profilis už tą žmogų, apsimetama kitu asmeniu ir bandoma paskleisti klaidingą informaciją“, – laidoje „Žvilgsnis“ sakė I. Suchodolska.

Dar viena grėsmė, kurią įvardija psichologė – bendravimas su nepažįstamais žmonėmis internete ir ėjimas su jais susitikti.

„Eiti susitikti su draugu iš interneto rizikinga, ypač eiti susitikti vienam, nes nežinai, ar ten yra tavo bendraamžis, pavyzdžiui, 12 metų berniukas, ar tai yra suaugęs žmogus, kur gali būti ir seksualinis išnaudojimas“, – kalbėjo psichologė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje vaikai labai dažnai sako itin daug informacijos apie save.

„Jeigu jie prisiregistruoja prie kokio puslapio, socialinio tinklo, jie rašo savo vardą, pavardę, adresą, elektroninį paštą, dažnai mokyklą, kurią lanko. Tai, jeigu labai norisi, surasti tą vaiką gali būti tikrai nesudėtinga“, – sakė I. Suchodolska.

Pasak jos, vaikai dažnai skambina į „Vaikų liniją“ ir klausia, ar eiti susitikti su draugu iš interneto. Tokiu atveju psichologė sako įspėjanti juos, kad tai yra rizikinga, ir pataria kartu vestis suaugusį žmogų bei patikrinti, ar žmogus, su kuriuo einama susitikti, neapsimeta kitu asmeniu.

Visą laidos „Žvilgsnis“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min