Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pūsk vėjuži!“ skambės vėjo dainos

Šventėje ,,Pūsk, vėjuži!“ bus galima apsilankyti tautodailininkų, amatininkų mugėje.
„15min“ nuotr. / Šventėje ,,Pūsk, vėjuži!“ bus galima išbandyti tradicinius pamario krašto gyventojų amatus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 4 dieną Juodkrantėje, šalia prieplaukos aikštės vyks liaudiškos muzikos šventė, ant Kuršių marių kranto sukviesianti kartu linksmintis pamario gyventojus ir svečius iš „žemyno“.

Šventė „Pūsk, vėjuži!“ skirta Prūsų Lietuvos tautosakos rinkėjams įprasminti ir siejama su Kuršių nerijoje gimusio Karaliaučiaus universiteto profesoriaus Martyno Liudviko Rėzos – vieno iškiliausių XIX a. Rytų Prūsijos kultūros veikėjų – vardu. Šiemet minimos 170-osios M.L.Rėzos mirties metinės.

„Pūsk, vėjuži!“ – tai siekis gaivinti kopininkų ir žemininkų kultūrą pamario krašte, o ypač – kadaise labai savitas ir populiarias Juodkrantės ir visos Kuršių nerijos žvejų švenčių tradicijas. Kadaise kelias per marias tarnavo kopininkams ir žemininkams kaip nuolatinių ryšių galimybė, suartindamas abiejų Kuršių marių krantų žmones, supindamas jų likimus. O vėjas buvo nuolatinis pamario gyventojų palydovas.

Šventėje bus galima pasigėrėti XIX a. tautiniais lietuvininkų kostiumais, pasiklausyti ir kartu padainuoti senųjų lietuvininkų dainų, pašokti, pažaisti žvejiškų žaidimų, paragauti pamario krašto valgių, prisėsti prie žvejo ar kito amato meistro ir patiems pažinti to amato subtilybes. Norintieji galės pasigaminti vėtrungę ar jos detalę, susipažinti su senaisiais lietuvininkų muzikos instrumentais, išgirsti jų skambesį.

Pamario gyventojai svečius ragins paskanauti žuvies, iškeptos pagal senąją pamario ir panemunės žvejų puoselėtą rudeninio žuvies kepimo tradiciją, simbolizuojančią vasaros pabaigą. Šventės renginiai vyks nuo 10 iki 20 val.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min