Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

PVM lengvatų nesulauksime

Mokesčiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mokesčiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Opozicijai greičiausiai nepavyks grąžinti PVM lengvatų ir sumažinti benzino akcizo – valdantieji priešinasi tokiems pasiūlymams.

Trečiadienio posėdyje ministrų kabinetas turėtų patvirtinti Finansų ministerijos parengtą išvadą, kurios prašė Seimas dėl opozicijos siūlomo PVM lengvatų grąžinimo bei benzino akcizo  mažinimo. Jai jau praėjusią savaitę pritarta per Vyriausybės posėdį.

PVM lengvatos vartotojams nepadės

Finansų ministerijos parengtoje pažymoje dėl PVM lengvatų teigiama, kad lengvatų, panaikintų sausio 1 dieną, grąžinimas prieštarautų Vyriausybės programai bei krizės įveikimo planui. Teigiama, kad vartojimo mokesčio lengvatos iškraipytų santykines prekių kainas ir taip sumažėtų ekonomikos efektyvumas.

„Valstybės kontrolės atlikto audito ataskaitoje „Dėl pridėtinės vertės mokesčių lengvatinių tarifų taikymo“ nustatyta, kad lengvatinio PVM tarifo taikymas tiesioginio  poveikio prekių ir paslaugų kainoms nepadarė, o didžiausią naudą dėl sumažinto PVM gauna ne vartotojai, o įmonės, teikiančios lengvatiniu PVM apmokestintas prekes“, – rašoma Finansų ministerijos parengtame dokumente.

Taip pat teigiama, kad priėmus šį socialdemokratų Algirdo Butkevičiaus ir Zigmo Balčyčio siūlymą valstybės biudžetas šiemet netektų 277 mln. Lt, o ateinančiais metais – 750 mln. Lt pajamų.

Benzino pardavimas auga

Z.Balčytis Seimui taip pat yra pateikęs pasiūlymą dėl benzino akcizo mažinimo – vietoj dabar esančio 1500 Lt/1000 l mažinti iki 1240 Lt/1000 l.

Finansų ministerijos teigimu, degalų akcizai buvo padidinti remiantis Vyriausybės veiklos programa dėl būtinybės stabilizuoti valstybės finansus. Esą net ir padidinus akcizą degalų kainos išliko gerokai mažesnės nei 2008 metais.

„Degalų kainų Lietuvoje ir šalyse kaimynėse (Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje) lyginamoji analizė parodė, kad kainų skirtumus lemia ne tik akcizų dydžiai, bet ir kiti veiksniai (valiutos kursų svyravimai, degalų mažmeninės prekybos maržų dydžiai ir kt.)“, – rašoma Finansų ministerijos pažymoje. Taip pat teigiama, kad, palyginti su atitinkamais praėjusių metų mėnesiais, šiemet benzino realizacija išaugo 2,3 proc.

Išvadoje teigiama, kad priėmus šią Akcizų įstatymo pataisą biudžetas netektų 800 mln. Lt įplaukų. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min