Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„PZU Lietuva“: mažėja iš eismo įvykio vietos pabėgančių vairuotojų

Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ 2010 metais užregistravo 23 proc. mažiau draudžiamųjų įvykių, kuriuos sukėlė nenustatyti automobiliai, palyginus su 2009 metais. Eismo įvykiai praėjusiais metais sudarė 72 proc. visų savanoriško Kasko draudimo įvykių.

Likusią dalį sudarė gamtos stichijų sukeltos žalos, vandalizmo atvejai, vagystės ir kitos žalos automobiliui. Vidutinė Kasko draudimo išmoka už susidūrimus su kitu automobiliu 2010 metais buvo 2500 litų.
 
„2009 m. buvo išmokėta 84 proc. daugiau Kasko draudimo išmokų už įvykius, kurių kaltininkai nebuvo nustatyti, palyginus su įprastiniais eismo įvykiais, kuriuose yra aiškūs įvykio dalyviai. 2010 m. šis skirtumas sumažėjo iki 48 procentų. Apskritai dviejų ar daugiau transporto priemonių susidūrimų 2010 metais sumažėjo 16 proc., lyginant su 2009 metais“, – sakė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

„PZU Lietuva“ eksperto teigimu, esti kelios priežastys, dėl kurių mažėja registruojamų Kasko draudžiamųjų įvykių, kai automobilius apgadina nenustatytos transporto priemonės, atvejų skaičius. „Pirma, sugriežtintos taisyklės neleidžia piktnaudžiauti galimybe registruoti automobilio apgadinimus, kai nėra žinomas įvykio kaltininkas. Antra, mažėja nesąžiningų vairuotojų, rizikuojančių administracine atsakomybe ir pasišalinančių iš eismo įvykio vietos. Situacijos gerėjimui įtakos gali turėti didžiųjų miestų gatvėse įrengtos filmavimo kameros. Jų dėka mažėja tikimybė išvengti atsakomybės už savo veiksmus“, – sakė M. Žilionis.

Pasak M. Žilionio, kartais kitą transporto priemonę apgadinęs vairuotojas „dėl sąžinės ramybės“ palūkuriuoja prie automobilio, bet nesulaukęs dėmesio išvažiuoja savais keliais. „Jei vairuotojas savo automobiliu apgadina kitą transporto priemonę ir negali rasti už ją atsakingo žmogaus, įvykio kaltininkas turėtų už automobilio valytuvo palikti savo kontaktinius duomenis bei pranešti policijos pareigūnams apie įvykį“, – teigė M. Žilionis. Tokie automobilių apgadinimai dažniausiai registruojami stovėjimo aikštelėse ar pakelėse.

Visgi dažnai pasitaiko, kad įvykus avarijai vairuotojas tiesiog išsigąsta ir nebegali priimti adekvačių sprendimų – apsižiūrėjęs, ar niekas nežiūri, jis tiesiog nuvažiuoja. Draudikai pasakoja, kad užfiksuojama ir sąmoningų pabėgimų iš įvykio vietos, tačiau tokius poelgius greičiausiai skatina kiti veiksniai – pasibaigęs techninės apžiūros ar draudimo sutarties galiojimo laikotarpis, vairuotojo neblaivumas ar panašios priežastys. „Tokiu atveju reikėtų įsidėmėti automobilio valstybinius numerius ar bent markę bei spalvą, – pataria M. Žilionis. – Operatyviai pranešus apie eismo įvykį policijai, galima atrasti pabėgusį kaltininką.“

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ per 2010 m. yra išmokėjusi 84,2 mln. litų draudimo išmokų. Kasko draudimo išmokos pernai sudarė 23,6 mln. litų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min