Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 1d. 06:43

R.Baškienė tikina: suma Seimo narių parlamentinei veiklai nedidės

Seimas pirmą kartą svarsto kitų metų biudžetą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seimas

Darbo grupės parengtas projektas dėl parlamentarų darbo sąlygų smarkiai keisis, o parlamentinei veiklai skiriamos išlaidos nedidės, tikina Seimo pirmoji vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė.

Nors darbo grupės parengtame projekte numatyta išlaidas parlamentinei veiklai didinti nuo dabartinio vieno vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio, šiuo metu apie 800 eurų, iki prieš krizę buvusio 1,7 VMDU, R.Baškienė sako, kad balsuojant parlamente bus pritarta Semo narių grupės siūlymui apsistoti ties dabartiniu 1 VMDU.

„Padidėjusi suma buvo nustatyta labai seniai, Seimo nariai susimažino tą siūlymą, darbo grupė manė, kad tikslinga palikti tą ankstesnę įrašytą Seimo statute, mes jau paruošėme pasiūlymą, kad palikti vieną, ir rašyti vieną VMDU ir nebegrįžti nuolatos prie mažinimo buvusio dydžio“, – žurnalistams Seime sakė R.Baškienė.

Parlamentarė tvirtino, kad drauge bus keičiamas ir Seimo statutas: „Parašę vieną žinosime, kad yra tiek ir ne daugiau“.

Darbo grupės projekte numatyta, kad parlamentinei veiklai Seimo nariai kas mėnesį gautų po 1,7 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio sumą, tai reikštų grįžimą į prieš ekonominę krizę buvusią padėtį.

Ši suma įrašyta ir Seimo statute, tačiau nuo 2008 metų mokamas 1 VMDU – sumažinimas kaskart nustatomas metams, bet iki šiol visada būdavo pratęsiamas.

Pasak R.Baškienės, darbo grupės parengtas projektas parlamentui gali būti teikiamas ketvirtadienį.

R.Baškienė sako, kad per svarstymą Seime projekte gali atsirasti ir Seimo narių atostogos, nors darbo grupė laikosi pozicijos, kad tai Europos valstybėms nebūdinga tvarka.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rima Baškienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rima Baškienė

Konstitucinis Teismas dar 2004 metais nutarimu paskelbė, kad „įstatymų leidėjui kyla pareiga įstatymu nustatyti Seimo nario kasmetinių mokamų atostogų trukmę“, o įstatyminis jų įtvirtinimas turi užtikrinti, kad tarpai tarp sesijų nebūtų traktuojami kaip poilsio laikas, tačiau šis nutarimas iki šiol neįgyvendintas.

„Manau, (galutinis variantas) stipriai skirsis, nes Seimo nariai teikia siūlymus dėl atostogų, nes turime KT sprendimą, ir kadangi darbo grupė mano, kad atostogos nereikalingos, nėra tokios praktikos Europoje, grupė Seimo narių mano, kad reikia turėti konkrečiai apibrėžtas atostogas“, – kalbėjo R.Baškienė.

Darbo grupės parengtame įstatymo projekte dėl parlamentarų veiklos garantijų taip pat siūloma leisti parlamentinei veiklai skiriamas lėšas naudoti trumpalaikei automobilio nuomai, ne daugiau kaip septynias dienas per mėnesį.

Pastaruosius kelis mėnesius, pagal naujų Seimo valdančiųjų nustatytą tvarką, parlamentinės lėšos automobilio nuomai negali būti naudojamos. Iki šios tvarkos įvedimo parlamentarai galėjo neribotai naudoti parlamentinei veiklai skirtas lėšas automobilio nuomai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min