TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Juknevičienė: Kai kurios teisėsaugos institucijos naudojamos triuškinti verslo, politikos konkurentus

Ministrė Rasa Juknevičienė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Ministrė Rasa Juknevičienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Sveikindama Lietuvos prokurorus šios institucijos įkūrimo 20-mečio proga krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė sakė, kad šalyje trūksta teisingumo, o teisėsaugos institucijos naudojamos „triuškinti verslo, politikos konkurentus“.

„Turime Lietuvą, turime jos pavadinimą, turime vietą Europos žemėlapyje, atvalome ją kaip kokią freską nuo aliejiniais dažais uždažytos sienos, nuvalėme, bet iš tiesų ar turime teisingumą?“ – per konferenciją, skirtą Lietuvos prokuratūros 20-mečiui, klausė R.Juknevičienė.

Anot politikės, kuri yra viena iš valdančiųjų konservatorių lyderių, tai sisteminė visos posovietinės erdvės bėda.

Anot politikės, kuri yra viena iš valdančiųjų konservatorių lyderių, tai sisteminė visos posovietinės erdvės bėda.

„Kodėl paminėjau posovietinę erdvę? Todėl, kad meluoti, naudoti teisėsaugą kaip įrankius prieš kitaminčius buvo komunistų ideologijos esmė. (...) Mes visi iš ten esame atėję. Ten buvome taip mokomi, taip buvo mokomi mūsų teisininkai, daugelis buvo mokomi taip gyventi“, – kalbėjo Kovo 11–osios Akto signatarė.

R.Juknevičienė sakė šiandien matanti tokių pat apraiškų.

„Kai kurios teisėsaugos institucijos naudojamos triuškinti verslo, politikos konkurentus. Užsakomoji teisėsauga su atitinkamais tekstais vienų ar kitų berniukų žiniasklaidoje – tai iš tikrųjų apgailėtina realybė, kurią išguiti yra dorų prokurorų tiesioginė konstitucinės pareiga“ – sakė R.Juknevičienė.

Ji vylėsi, kad per kitas prokuratūros 20-metis bus minimas kaip „teisingumo sugrįžimo 20-metis“. „Kitaip neįsivaizduoju mūsų emigrantų grįžtančių“, – sakė ministrė.

Generalinio prokuroro pareigas einantis Raimondas Petrauskas vėliau per spaudos konferenciją sakė negirdėjęs, kad „prokuratūra būtų naudojama verslui triuškinti“.

Vasarį generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis pareiškė, kad prokurorai dėl rezonansinių bylų jaučia dešiniųjų jėgų politinį spaudimą.

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos generalinis prokuroras Artūras Paulauskas teigė, kad, jo manymu, visi generaliniai prokurorai turėjo stuburą, „gal kai kurie – nedidelių kuprelių iškreiptą“.

Tuo metu pirmasis Nepriklausomos Lietuvos generalinis prokuroras Artūras Paulauskas teigė, kad, jo manymu, visi generaliniai prokurorai turėjo stuburą, „gal kai kurie – nedidelių kuprelių iškreiptą“.

„Tačiau beveik visi jie turi ir bendrą likimą, – priminė A.Paulauskas. – Valdžios parodytas nepasitikėjimas privertė juos ieškoti darbo. Dažnas iš esmės turėjo viską pradėti nuo nulio. Kaip tada – 90–aisiais. Ir ši valdžios elgsenos su savo generaliniais prokurorais tradicija mano minėtas kupras jau avansu uždeda būsimiesiems generaliniams prokurorams. Jos lenks ir lenks jų stuburus.“

A.Paulauskas būsimam generaliniam prokurorui linkėjo išvengti politinės įtakos, dirbti objektyviai, principingai ir įgyti tokį tautos pasitikėjimą, kokį prokuratūra turėjo prieš 20 metų.

Antradienį Lietuvos prokuratūra mini savo veiklos 20–metį.

Lietuvos prokuratūra įkurta 1990 metų kovo 30 dieną, kai Vilniuje susirinkę prokurorai pasirašė aktą, kuriuo pasižadėjo tarnauti Lietuvos Respublikos įstatymams ir Lietuvos žmonėms. Prieš tai Aukščiausioji Taryba savo nutarimu Lietuvos Respublikos generaliniu prokuroru paskyrė A.Paulauską.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min