Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 8d. 17:08

R.Karbauskio laiškas partiečiams: didelė garbė būti jūsų pirmininku

Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis
Lietuvos valstiečių iš žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis viešu laišku kreipėsi į partijos kolegas. Laiške politikas ragino nejausti nuoskaudos dėl išeinančių frakcijos narių, jų pasitraukimą vadino dovana valdantiesiems bei pareiškė, kad jam didelė garbė būti aiškiai žinančių savo vertybes ir jas ginančių žmonių partijos pirmininku.

R.Karbauskis laišką, kuris paskelbtas LVŽS frisbuko puslapyje pradėjo primindamas, kad LVŽS frakcijos Seime gretas palieka S.Skvernelis, R.Baškienė, L.Kukuraitis, L.Mogenienė, A.Stončaitis, L.Savickas, R.Miliūtė, T.Tomilinas, L.Nagienė, Z.Streikus.

„Jie kuria naują frakciją, kuri artimiausioje ateityje galimai taps kažkurios kitos, liberalų gretas papildančios, partijos dalimi.

Jaučiu pareigą Jums parašyti ir informuoti, jog šį veiksmą vertinu kaip natūralų išsigryninimą, kuris vyksta tiek dėl vertybių išsiskyrimo, tiek ir iš politinių išskaičiavimų, kuriuos pasvėrė išeinantys politikai, – rašo jis. – Matant visumą pasisakymų ir veiksmų, kurie jau ilgą laiką vyko ir tik šiandien tapo išėjimo faktu, kitaip to vertinti negaliu.“

R.Karbauskis laiške, kuris buvo parašytas antradienį, bet viešai paskelbtas trečiadienį, tikina nejaučiantis nuoskaudos pasitraukus dešimčiai frakcijos narių bei norintis, kad nuoskaudos nejaustų ir partiečiai.

„Tačiau man tikrai gaila Jūsų ir rinkėjų, kuriuos šie žmonės apgavo. Gaila, kad kai kurie žmonės pragmatiškai naudojosi partija kaip tik galėjo ir kai partija jau nebetenkino kažkokių ambicijų, jie pradėjo ieškot kažko kito“, – rašo politikas.

LVŽS pirmininkas pakartojo tai, ką sakė žiniasklaidai: esą jis buvo spaudžiamas S.Skverneliui suteikti kažkokia garantijas, kad jis nesvarstytų pasitraukimo: „Kokios jos būtų tenkinusios S.Skvernelį, aš nežinau, bet tol kol partija skyrė savo resursus jam ir jo komandai, kitų garantijų jiems nereikėjo.“

„Dabar, matyt, esame ne tokie reikalingi“

Laiške jis taip pat priminė, kiek lėšų partija skyrė S.Skvernelio rinkiminei kampanijai prezidento rinkimuose bei Seimo rinkimams sostinės vienmandatėse, kuriose nei jis, nei bendražygiai nelaimėjo.

„Dabar, matyt, esame ne tokie reikalingi, kažkas, matyt, kitas užtikrins tas garantijas, kurios bus susietos su viltimis tapti valdžia. Tiesa, jeigu galvojama, jog S.Skvernelis neturėjo galimybių tapti LVŽS nariu, noriu pasakyti, kad jis turėjo ne vieną galimybę juo tapti, tačiau to sąmoningai nedarė galvodamas, kaip jam bus geriau“, – rašo jis, taip pat pakartojęs, kad skyrėsi jo ir S.Skvernelio požiūriai į Gitaną Nausėdą, kuris, kaip ir LVŽS reiškia palaikymą tradicinei šeimai, o „valstiečiai“ šiuo klausimu neina į kompromisus.

„Iš esmės, esame paskutinė parlamentinė partija, kuriai yra svarbios tradicinės šeimos vertybės, tad negalime nuvilti mumis patikėjusių Lietuvos žmonių. Mes drauge su Jumis priėmėme sprendimus pagrindiniuose mūsų partijos susirinkimuose – Suvažiavime ir Taryboje, jog joks kompromisas negalimas, jei kažkas norėtų keisti pagrindinį mūsų politinį postulatą, mūsų darbų ašį – tradicinės šeimos vaidmenį valstybės ir jos žmonių gyvenime“, – rašo jis.

Anot R.Karbauskio, akivaizdu, kad kelių asmenų pasirinkimas, nulemtas įvairių motyvų, silpnina opozicijos galimybes ir tampa dovana valdantiesiems, kurie jau keletą dienų viešojoje erdvėje netveria džiaugsmu, kad atsiras nauja frakcija, iš kurios tikimasi palaikymo „kontroversiškiems konservatorių ir liberalų sprendimams, kuriems, beje, prieštarauja tik matoma ir girdima didžiausia opozicinė frakcija – Lietuvos valstiečiai ir žalieji“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Taip, principingi ir vertybes puoselėjantys „valstiečiai ir žalieji“ esame nemėgiami dabartinių valdančiųjų, nes niekaip nepasiduodame jų ir jų interesų grupių pradedant alkoholio, o baigiant farmacijos pramone spaudimui. Taip, nuo šiol teoriškai balsų Seime savo programai įgyvendinti turėsime mažiau. Bet tik teoriškai, nes ir praktiškai, dažnai jų turėjome mažiau, nei buvo frakcijoje narių, nes kai kurie Seimo nariai iš mus palikusių tarpo pasirinkdavo balsuoti kitaip, nei buvo įsipareigoję savo rinkėjams“, – rašo R.Karbauskis.

Jis pridūrė, kad dar tikisi, kad išėję frakcijos nariai atsisakys Seimo nario mandatų.

„Nes yra neteisinga meluoti rinkėjams, pasinaudoti partija ir mūsų programa vien tam, kad patektum į Seimą. Tą sakydavo ir tie politikai, kurie šiandien pasitraukė iš mūsų frakcijos, kai ją išdavė ir pas konservatorius patraukė kiti. Bet, deja, šiandien jie to daryti neketina ir aiškiai tai pasakė savo spaudos konferencijoje, kurioje pristatė savo planus, kuriuos, beje, jie pranešė planavę ilgai ir turėję ne vieną susitikimų sesiją“, – rašo partijos pirmininkas, darantis išvadą, kad išėjimas buvo ilgai planuotas veiksmas, kurį „jie dengė melu ir apsimetinėjimu dabar jau buvusių kolegų atžvilgiu“.

„Esame stipresni“

„Nebijau sakyti, jog, nors mūsų mažiau, nuo šiandien esame stipresni, nes frakcijoje liko vieningi bendraminčiai, kuriems valstybės interesai yra svarbiausi ir jie jų neišduos dėl asmeninės naudos ar postų. Šį lojalumą valstybei ir tradicinėms vertybėms visada laikiau išskirtiniu mūsų partijos bruožu, kuris mus vienija ir kuris yra svetimas daugeliui politikų, kurių vertybės prasideda ir baigiasi ten, kur šiems politikams naudinga“, – teigiama partijos pirmininko laiške.

„Man yra didelė garbė būti Jūsų, aiškiai žinančių savo vertybes ir jas ginančių žmonių, partijos pirmininku. Didžiuojuosi Jumis visais, kad net ir sudėtingiausiomis sąlygomis išliekate ištikimi sau ir nuoseklūs savo darbuose.

Ačiū LVŽS frakcijos Seime kolegoms, kurie liko ištikimi mūsų bendroms vertybėms ir atsispyrė viliojimams bei pažadams“, – laišką baigia partijos pirmininkas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie 15min