Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 30d. 14:10 , Atnaujinta: 2021 liepos 30d. 14:39

R.Karbauskio žeminimu kaltinamas T.Tomilinas atsako: tai – susidorojimas

Ramūnas Karbauskis, Tomas Tomilinas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis, Tomas Tomilinas
Didžiausios Seimo opozicinės partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) – taryba nusprendė iš partijos šalinti lyderį Ramūną Karbauskį asmeniškai įpykdžiusį „valstiečių“ senbuvį parlamentarą Tomą Tomiliną. Jam žerti priekaištai dėl sąmoningo partijos ir jos vadovybės žeminimo, nenoro keisti elgesį. T.Tomilinas mano, kad tai yra ryškus susidorojimo pavyzdys.

Kaip skelbė LVŽS, tarybos posėdis skirtas aptarti situaciją valstybėje ir dėl nelegalios migracijos kylančias problemas.

Svarstyti valdančiųjų pasiūlymai rinkimų sistemos pertvarkai, priimtas sprendimas dėl Vyriausybės inicijuoto Nacionalinio susitarimo dėl švietimo.

Taip pat „valstiečiai“ sprendė dėl T.Tomilino narystės partijoje.

Posėdis buvo uždaras. Po jo R.Karbauskis surengė spaudos konferenciją.

Jau nebe partijos narys

Pasak LVŽS pirmininko, partijos taryba priėmė sprendimą ne suspenduoti T.Tomilino narystę, o jį pašalinti, nes nemanoma, jog jis pakeistų savo elgesį.

„Ir vakarykščiai, ir šiandienos jo pareiškimai ir jo elgesys tarybos posėdyje rodė, kad sprendimas suspenduoti jo veiklą kuriam laikui neduos jokio pokyčio. Tai yra jis tikrai to nevertina kaip galimybės iš tikrųjų pakeisti savo elgseną. Tarybos nariai tą nusprendė ir sprendimas priimtas – jau T.Tomilinas nėra mūsų partijos narys“, – nurodė R.Karbauskis.

Jo teigimu, T.Tomilino elgesys rodo, kad jis darys viską, jog žemintų partiją, jos vadovybę. Esą tą jis daro sąmoningai.

LVŽS pirmininkas nurodė, kad tarybos posėdyje buvo konstatuota, jog tokia T.Tomilino veikla yra sistemiška, organizuota, „tekstai rašomi su kažkokių specialistų pagalba“.

„Demokratija nėra partijos įstatų pažeidinėjimas, vertybių žeminimas ir žmonių partijoje žeminimas. Tai yra mes ne celofaniniai, mes ne jokie kitokie. Mūsų partijos žmonės dalyvavo ir Šeimos žygyje, o jis tuos žmones įžeidinėjo atvirai.

Įžeidinėjo visus, ką galėjo, ir tai darė labai sąmoningai, organizuotai, kryptingai. Ir, matyt, šiandien tą darys toliau, rytoj tai darys ir taip toliau. Tik jau su partija jis nieko bendra neturi“, – sakė R.Karbauskis.

„Tomo klausimu taryba buvo labai vieninga“, – patikino „valstiečių“ lyderis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Ar nesutapimas, kad T.Tomilino likimo partijoje klausimas spręstas tada, kai jis pranešė sieksiantis LVŽS pirmininko posto? Ar tokiu būdu nemažėja demokratijos LVŽS?

Tai sukėlė R.Karbauskio šypseną.

Jis aiškino, kad tokie teiginiai skamba iš vieno T.Tomilino lūpų. Esą nė iš vieno kito partijos nario ar gerai žinančio padėtį LVŽS neišgirstume tokių komentarų.

„Valstiečių“ vadovas aiškino, kad dabar jau buvusio partijos kolegos pareiškimas dėl kandidatavimo partijos pirmininko rinkimuose nuskambėjo žinant, jog bus sprendžiamas klausimas dėl jo narystės LVŽS.

Kartu R.Karbauskis teigė, kad T.Tomiliną partijoje palaiko keli žmonės.

LVŽS taryba pasiuntė signalą ir dar dviem nepartiniams partijos frakcijos Seime nariams – Lukui Savickui ir Rūtai Miliūtei, kaip ir T.Tomilinas, balsavusiems už tos pačios lyties asmenų partnerystę numatantį įstatymo projektą.

Jeigu rudenį vėl būtų pateiktos tokios pat Partnerystės įstatymo pataisos ir jie balsuotų „už“, frakcijai būtų siūloma svarstyti parlamentarų pašalinimą.

Burs bendraminčius

„Tai yra labai ryškus susidorojimo pavyzdys, neleidus etikos komisijai net apsvarstyti šito konflikto ir įvertinti visas puses, per vieną valandą ar pusantros susidoroti su žmogumi yra lengva, net neleidus jam kreiptis į etikos komisiją“, – naujienų agentūrai BNS komentavo T.Tomilinas.

Jis piktinosi, kad sprendimas priimtas neleidus situacijos apsvarstyti etikos komisijoje, į kurią jis kreipėsi.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Tomilinas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tomas Tomilinas

„Mėnuo praeitų, kol etikos komisija svarstytų, tai daug ką galėtų pakeisti ir būtų objektyvu“, – sakė parlamentaras.

Kaip rašo BNS, jis teigė su bendraminčiais toliau spręsiantis dėl politinės ateities.

„Aš tikrai manau, kad bursiu savo bendraminčius ir tarsiuosi, ką daryti, taip pat ir su Vilniaus skyriumi, kitą savaitę renkamės ir spręsime, ką daryti, nepaisant visų šitų sprendimų“, – teigė T.Tomilinas.

Įsiplieskė konfliktas

R.Karbauskio ir T.Tomilino konfliktas buvo viena karščiausių pastarojo meto temų LVŽS viduje.

Jis įsižiebė po to, kai parlamentaras, kaip ir dar Seimo LVŽS frakcijos nariai, nepriklausantys partijai – Lukas Savickas ir Rūta Miliūtė – balsavo už Partnerystės įstatymą, numatantį lyčiai neutralią partnerystę.

Tai supykdė R.Karbauskį, pareiškusį, jog kolega išdavė „valstiečių“ rinkėjus.

T.Tomilinas neteko šešėlinio socialinės apsaugos ir darbo ministro posto. LVŽS taryba jam rekomendavo pasišalinti iš užimamų partinių pareigų – jis paliko partijos vicepirmininko Seimo frakcijos seniūnės pavaduotojo postus.

Ketvirtadienį T.Tomilinas metė iššūkį R.Karbauskiui – pranešė dalyvausiantis šiemet vyksiančiuose LVŽS pirmininko rinkimuose.

Netrukus po to pranešta, kad „valstiečių“ lyderis siūlys partiečiams dvejiems metams suspenduoti T.Tomilino narystę LVŽS. Nors, kaip teigiama, yra gautas Vilniaus skyriaus, kuriam priklauso Seimo narys, atstovų siūlymas šalinti jį iš partijos.

„Yra siūlymas partijos skyriaus narių jį pašalinti. Aš siūlysiu ne šalinti, siūlysiu suspenduoti narystę tam tikram laikotarpiui, nes jo veikla nukreipta prieš partiją“, – naujienų agentūrai BNS sakė R.Karbauskis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:29
25:23
11:25

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min