Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 10:37 , Atnaujinta: 2019 gegužės 16d. 11:35

R.Karbauskis: derybų dėl koalicijos dar nėra, jos prasidės nuo balto lapo

Ramūnas Karbauskis ir Juozas Bernatonis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis ir Juozas Bernatonis

Plečiant koaliciją derybos prasidės nuo balto lapo, sako valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis. Jis antradienį pranešė, kad po prezidento rinkimų prie koalicijos galėtų jungtis „tvarkiečiai“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Derybos dėl koalicijos esą dar neprasidėjo.

„Mes šnekamės su mūsų partneriais (Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 15min), pirmiausia. Derybos nėra pradėtos. Kolegos R.Žemaitaičio reakcija yra visiškai logiška, nes Seimo pirmininkas radijuje, man atrodo, pasakė, kad skirsime ministrus... Mes iš viso apie tai nebuvom šnekėję. Jokios derybų grupės nėra sudaryta. Mes tik iš principo šnekamės, kad tos dvi partijos galėtų papildyti [koaliciją]“, – prieš Seimo posėdį ketvirtadienį žurnalistams dėstė R.Karbauskis.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis trečiadienį 15min teigė, kad žinią apie siūlymą jungtis prie koalicijos išgirdo per žiniasklaida, anksčiau šis klausimas esą nebuvo aptartas.

„Be birželio mėnesio vidurio nieko nebus“, – tikino jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

„Buvo išsakyta R.Žemaitaičio nuomonė, kad derybos galėtų prasidėti po rinkimų. Šnekėsimės, – antrindamas „tvarkiečiui“ ketvirtadienį kalbėjo R.Karbauskis. – Jeigu norės, įsijungs į koaliciją, jeigu nenorės, bus kitaip.“

R.Karbauskis tikino kol kas negalintis pasakyti, kaip plečiant koaliciją bus išdalijami postai.

Teiraujantis, ar derybos prasidės nuo balto lapo, tai yra, ar ant stalo bus visi postai ar tik dalis, jis atsakė: „Jeigu galima pavadinti baltu lapu, vadinkim baltu lapu. Turėsim atvirą diskusiją, paskirsim derybininkus.“

„Kuo bus stipresnė, stabilesnė koalicija, tuo bus lengviau naujam šalies vadovui priimti sprendimus“, – dėstė R.Karbauskis.

LVŽS pirmininkas tvirtino, kad tiek su naujuoju prezidentu, tiek su partneriais ar opozicija Seime bus kalbamasi apie Seimo rinkimų ankstinimą – kad Seimo dauguma turėtų daugiau laiko dirbti su biudžeto projektu, kurį formuoja prieš tai pareigas einantis Ministrų kabinetas.

„Apie tai bus diskutuojama su nauju šalies vadovu apie tai, kad galbūt ir reikia daryti išankstinius rinkimus, kad įgyvendinti šitą dalyką. Seimas turėtų balsuoti, kad anksčiau būtų rinkimai, kartu teikt Konstitucijos pataisą visiems susitarus. Ir opozicija, ir mes turėtumėm susitarti dėl tos datos, kuri būtų palankesnė biudžeto formavimui. Tai svarbu Lietuvos žmonėms [...], kad išrinkta valdžia turėtų laiko koreguoti biudžetą“, – komentavo R.Karbauskis.

Seimo opozicijos atstovai ketvirtadienį pareiškė esantys atviri valdančiųjų „valstiečių“ pasiūlymui keisti Seimo rinkimų datą iš rudens į pavasarį.

„Aš nematau problemų visiškai jokių. Esame visiškai atviri ir mūsų tai tikrai negąsdina“, – BNS sakė opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Viktorija Čmilytė-Nielsen
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Viktorija Čmilytė-Nielsen

Jai antrino didžiausią opozicinę frakciją turinčių konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Mūsų plane, kuris pasiekė spaudą praėjusią savaitę, buvo užsiminta, kad Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai svarstytų rinkimų ankstinimą į pavasarį“, – BNS teigė politikas.

2016-ųjų gruodį Seimo LVŽS frakcijos bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai registravo Konstitucijos pataisą, pagal kurią Seimo rinkimus siūlyta organizuoti Seimo narių įgaliojimų pabaigos metais kovo mėnesio antrą sekmadienį.

Pagal Konstituciją, dabar eiliniai Seimo rinkimai organizuojami spalio mėnesio antrą sekmadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min