Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 25d. 12:55 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 25d. 14:42

R.Karbauskis metė šaškių iššūkį: vienas stojo prieš pusšimtį šio stalo žaidimo mėgėjų

LVŽS lyderio R.Karbauskio šaškių simultanas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / LVŽS lyderio R.Karbauskio šaškių simultanas

Apniukęs šeštadienio rytas Kauno Nemuno saloje. Į „Laisvės pikniko“ festivalį renkasi miestiečiai. Politikų pramogų zonoje nerimastingai mindžikuoja valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Praeityje Lietuvos jaunių šaškių rinktinei priklausiusio politiko laukia kelių valandų iššūkis – šaškių simultanas su pusšimčiu praeivių.

„Šaškėmis žaidžiu nuo ketverių metų. Pomėgį šiam stalo žaidimui paveldėjau iš senelių. Kartais susigrumdavau ir su tėčiu. Kai buvau dešimties, pradėjau į tai žvelgti rimčiau. Profesionaliai šaškėmis žaidžiau apie dešimtmetį. Priklausiau ir Lietuvos jaunių rinktinei, kartą čempionate iškovojau trečiąją vietą. Pripažintas kandidatu į sporto meistrus“, – prieš prasidedant iššūkiui 15min teigė politikas.

Paklaustas, kur strigo jo, kaip profesionalaus šaškininko karjera, R.Karbauskis šyptelėjo: „Agronomijos mokslas sustabdė“.

Apžvelgiame palapinę. Joje – dvikovos su žymiu politiku belaukiančiųjų eilė. Ar galima jau dabar įžvelgti, kuris bus kiečiausias riešutėlis?

„Pasimatys per pirmuosius šešis ėjimus. Kartą viena mano dvikova truko 6 valandas“, – prisipažino R.Karbauskis.

Netoli įrengtoje pagrindinėje festivalio scenoje groja tranki elektroninė muzika. Vyksta vakarinės muzikinės programos garso takelio patikra. Politikas, rodos, per ją net negirdi savo minčių. Kaip susikaupti?

„Manau, viskas truks apie 3 valandas“, – kokio ilgio iššūkis laukia, atskleidė LVŽS pirmininkas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Registracija šiam iššūkiui vyko internetu. Pusšimčio dalyvių vietos užsipildė greitai. Buvo, anot partijos atstovų, net ir pasipiktinusių, kurie nespėjo užsiregistruoti, bet labai norėjo stoti vienas prieš vieną su LVŽS partijos lyderiu. Tačiau kai kurie užsiregistravusieji, matyt, pabūgo R.Karbauskio sugebėjimų – festivalio palapinėje laiku nepasirodė. Teko kalbinti eilinius praeivius.

„Ar pažįsti, kas tas dėdė, prieš kurį teks žaisti?“, – jauniausio simultano (vieno šachmatininko žaidimas su daugeliu šachmatininkų tuo pačiu laiku – aut. past.) dalyvio paklausė 15min žurnalistė.

„Žinoma, kad žinau. Tai Ramūnas Karbauskis“, – į kvailą klausimą pamokančiai atsakė trylikametis.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./LVŽS lyderio R.Karbauskio šaškių simultano vyriausias dalyvis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./LVŽS lyderio R.Karbauskio šaškių simultano vyriausias dalyvis

Netoli jo – ir vyriausia šaškių iššūkio galva. 72-ejų metų kaunietis prisipažįsta prieš 50 metų žaidęs ir prieš tuometį pasaulio šaškių čempioną rusą. Kova taip ir nesibaigė – buvo panaudotos neleistinos suktybės.

„Ar palaikau Ramūną Karbauskį kaip asmenybę? 50 proc. palaikau“, – patikino žilagalvis šaškių mėgėjas.

Tarp pusšimčio simultano dalyvių – ir dešimtis merginų. Ar kada teko Ramūnui susikauti prieš rimtą varžovę moterį?

„Žinoma, kad teko“, – atsakė politikas, bandęs pamėgti ir šachmatus, tačiau taip ir likęs prie šaškių lentos.

Laikas pradėti. Žengdamas nuo vieno stalelio prie kito, kiekvienam dalyviui R.Karbauskis paspaudžia ranką. Tarsi palinkėdamas garbingos kovos. Priešininkai sėdi, jis stovi. Pirmas šaškės stumtelėjimas, antras... dešimtas. Kiek varžovų šiandien jis pasiryžęs nugalėti?

„Žiūrėsim. Mano sąskaitoje yra daugiau pergalių nei pralaimėjimų“, – šypteli LVŽS pirmininkas ir žengia prie kito galvosūkio lentoje.

Pirmoji įveikė moteris

Prabėgus dviem valandoms nuo iššūkio pradžios, R.Karbauskį buvo įveikęs vos vienas priešininkas. 21-am jų teko pripažinti valdančiosios partijos lyderio pranašumą. Pirmoji paguldžiusi politiką ant menčių – moteris, vadovaujanti Kauno šaškių klubui.

„Tai jau mano trečioji kova prieš Ramūną Karbauskį. Pirmosios dvi baigėsi lygiosiomis. Dabar – pergalė. Pasisekė, tinkamai viskas susiklostė. Kova truko apie 15 minučių.

Pačiai yra tekę žaisti simultaną prieš 15 šaškininkų, o čia tiek daug. Didelis iššūkis. Kiekviena partija kitokia. Labai geras šaškininkas Ramūnas. Buvęs ir šaškių federacijos prezidentas. Kartą susirungėm Naisiuose“, – teigė R.Karbauskį pirmoji įveikusi kaunietė Genovaitė.

Galutiniai rezultatai: 44 pergalės, 4 lygiosios, 4 pralaimėjimai. Simultanas truko beveik 3 valandas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Pirmoji šaškių partiją prieš R.Karbauskį laimėjusi Genovaitė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Pirmoji šaškių partiją prieš R.Karbauskį laimėjusi Genovaitė

Dėmesys būsimiems rinkimams

Rugpjūčio 25 dieną „Laisvės TV“ trečius metus iš eilės kviečia vieningai susiburti visus Lietuvos piliečius bei Lietuvą lankančius svečius ir puikiai praleisti laiką Kauno Nemuno saloje didžiausiame vasaros festivalyje „Laisvės piknikas“, kur lankytojų laukia aštrios diskusijos aktualiausiomis Lietuvai temomis, žinomų atlikėjų ir muzikos grupių pasirodymai, visuomeninių organizacijų prisistatymai bei pramogos, tinkančios visai šeimai. Artėjantys 2019 – rinkimų metai, korupcija, švietimas, emigracijos ir imigracijos problemos – visa tai bus aptarta. Jau pirmųjų diskusijų metu visi norintys netilpo į palapines.

Pramogų netrūksta nei mažiems, nei dideliems – atrakcionai, visas spektras organizacijų, muzikinė programa bei „Laisvės TV“ trečiojo sezono atidarymas su naujų laidų bei veidų pristatymu ir, žinoma, „Laikykitės ten“ epizodo filmavimas.

„Nėra blogo oro, yra tik bloga nuotaika. Žymiausi Lietuvos žurnalistai šiandien ves diskusijas aktualiausiomis temomis – nuo korupcinės bylos iki mokytojų prestižo ir rinkimų maratono. Prisistatys ir su žmonėmis bendraus jau pasiskelbę kandidatai į prezidentus, o įvairiose erdvėse bus puiki proga akis akin susitikti ir tiesiogiai pasikalbėti su ministrais, Seimo nariais ir kitais žinomais Lietuvos politikais“, – prasidedant „Laisvės piknikui“ teigė „Laisvės TV“ įkūrėjas A.Tapinas.

Apie vidurdienį, nors dar vangiai, miestiečiai ir Kauno miesto svečiai pradėjo rinktis Nemuno saloje. Apniukęs dangus nieko gero nežadėjo, tačiau festivalio dalyvių nuotaikos, rodos, nesugadino. Purškiamos tatuiruotės, kinologų pasirodymai su šunimis, virtuali realybė, nuotraukos su įvairių komiksų personažų aprangomis, dronų skraidinimo pamokos, pažintis su amerikietiškuoju futbolu, – visa tai ir daugiau laukia susirinkusiųjų.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Nemuno vandens pilnas baseinas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Nemuno vandens pilnas baseinas

Ne vieno praeivio akį traukė Lietuvos kariuomenės amunicija – didžiulis aukštas baseinas, kuriame – 100 kubų Nemuno vandens. Šalia – masyvūs amerikiečių aparatai, kurie upės vandenį paverčia geriamu. Kariai paaiškino, kad tokia amunicija, įsigyta prieš 8-erius metus, pasitarnauja logistikos bataliono pratybų metu. Jei įsikuriama šalia vandens telkinio, baseino įrengti net nereikia – vanduo į galingą filtravimo įrangą paduodamas tiesiogiai.

„Per valandą perfiltruoja 6 kubus vandens. Išgerti viso neišgeriame, tad maudomės po dušu“, – šyptelėjo vienas karių.

Trečiasis „Laisvės piknikas“

„Laisvės pikniko“ idėja spontaniškai kilo 2016 metų gegužės pabaigoje po to, kai Andriui Tapinui buvo sutrukdyta surengti susitikimą su Ringaudų gyvenvietės bendruomene. Sutrukdymu jis apkaltino Kauno rajono merą socialdemokratą Valerijų Makūną, kuris neva tai nesutiko skirti susitikimui patalpų. Meras tokius kaltinimus neigė. Tikino, kad įvyko nesusipratimas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Andrius Tapinas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Andrius Tapinas

Pirmasis „Laisvės piknikas“ suorganizuotas vos per 17 dienų virto mases pritraukusiu renginiu, subūrė apie 10 000 žmonių.

Pirmasis „Laisvės piknikas“ suorganizuotas vos per 17 dienų virto mases pritraukusiu renginiu, subūrė apie 10 000 žmonių, jame lankėsi žinomi Lietuvos atlikėjai, visuomenininkai bei prezidentė Dalia Grybauskaitė. 2016 metais Andriaus Tapino galvoje gimusi idėja ir spontaniškai suorganizuotas „Laisvės piknikas“ 2017 metais virto didžiuliu renginiu Kauno Nemuno saloje į kurį susirinko apie 20 000 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min