Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2020 08 27 /10:55

R.Karbauskis: ne visi merai išgirdo raginimą atnaujinti sveikatos priežiūros paslaugas

Ketvirtadienį posėdžiavusi valdančiosios Koalicijos taryba išreiškė susirūpinimą dėl kai kuriose gydymo įstaigose vis dar pakankamai neatnaujinamų sveikatos priežiūros paslaugų.
Medicina
Medicina / 123RF.com nuotr.

„Deja, bet ne visi merai išgirdo ministro raginimą, o galbūt – ne visi suvokia situacijos rimtumą ar net piktybiškai bando politikuoti. Gaila, kad tai daroma mūsų žmonių sąskaita. Kaip koalicija paprašėme ministro dar kartą kreiptis į problemines savivaldybes, jų merus, galbūt juos pasikviesti ir aptarti, kokios priežastys lemia esamą situaciją,“ – teigia Koalicijos tarybos pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Kaip pranešė Koalicijos taryba, nors liepos mėnesio didėjo paslaugų apimtys pacientams, kai kurios beveik pasiekė iki karantino buvusį lygį ar net jį viršijo pavyzdžiui, Alytaus poliklinika suteikė 140,9 proc. paslaugų lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių centro poliklinika – 120,1 proc., tačiau sunkiau sekėsi mažosios rajonų ligoninėms – net šešios regioninės ligoninės ir devynios rajoninės suteikė mažiau nei 70 procentų pernai teiktų paslaugų.

Koalicijos partneriai pripažino, kad situacija, kai žmonės patiria atskirtį, yra netoleruotina bei rodo menką savivaldos lygmens įsitraukimą bei neadekvatų situacijos suvokimą – būtent savivaldybėms priklauso dauguma 70 procentų pernai teiktų paslaugų nesuteikusių sveikatos priežiūros įstaigų.

„Vienas pavyzdys – Vilniuje situacija su poliklinikomis. Poliklinikos, kurios priklauso miestui, turi absoliučiai nepaaiškinamą mažą procentą aptarnavimo, o Vilniaus rajono poliklinika, kuri yra tame pačiame mieste, – visiškai priešingą situaciją. Jaučiasi tai, ką galima pavadinti tiesiog tam tikru boikotu ar net specialiu sąmoningu veikimu prieš valdančiąją koaliciją prieš rinkimus“, – po Koalicinės tarybos posėdžio žurnalistams pareiškė R.Karbauskis.

„Paaiškinti logiškai, kaip tame pačiame mieste skirtingos poliklinikos turi visiškai skirtingus aptarnavimo skaičius, neįmanoma, išskyrus negu tai, kad Vilniaus miesto pavaldumo poliklinika, matyt, turi politinių vadovų nurodymus neatnaujinti veiklos, o rajonas, kadangi Lenkų rinkimų akcija vadovauja savivaldybei, tokio nurodymo nėra davusi“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Kai kurių ligoninių atstovai savo ruožtu anksčiau yra teigę, jog atnaujinti paslaugas sudėtinga dėl griežtesnių reikalavimų, numatytų gydymo įstaigoms dėl infekcijos valdymo.

Koalicijos tarybą sudaro valdančiųjų partijų atstovai, proporcingai atstovaujantys koalicijos partnerių frakcijoms Seime: ministras pirmininkas, šeši Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai bei po tris Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius