Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 14:10

R.Karbauskis nenori daugiau problemų: sieks įtikinti kolegas, kad R.Žemaitaitis neliktų be posto

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis, Remigijus Žemaitaitis

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako bandysiantis įtikinti koalicijos partnerius, kad bent jau iki gruodžio – iki partijos „Tvarka ir teisingumas“ suvažiavimo – viskas valdžioje liktų taip, kaip yra – koalicijos sutartis su „tvarkiečiais“ galiotų, o į Mišrią Seimo narių grupę nublokštas Remigijus Žemaitaitis ir toliau eitų Seimo vicepirmininko pareigas.

„Galiu tai pasakyti nuo savęs – bandysiu kažkaip įtikinti kolegas, kad jie savo vidaus, partijos klausimo dabar nepadarytų problema mūsų koalicijai.

Jeigu mes šiuo momentu, iki gruodžio mėnesio, nenuiminėjam R.Žemaitaičio ir pasirašom susitarimą su nauja frakcija, tokiu atveju, tai – kompromisas, kuris nebesukelia papildomų bangų“, – 15min penktadienį komentavo R.Karbauskis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Gruodį, anot politiko, vyks „tvarkiečių“ suvažiavimas, kurio metu paaiškės, kas partijai vadovaus toliau – galbūt bus perrinktas tas pats R.Žemaitaitis, o gal kažkas kitas perims partijos vairą.

Tuomet, R.Karbauskio teigimu, taip pat paaiškės, ar naujai Seime susikūrusi frakcija atstovauja „Tvarkai ir teisingumui“. Esą tik po to galima būtų svarstyti apie pokyčius.

Siūlo palaukti

„Mano nuožiūra, šiandien, ir aš tą siūlysiu koalicinei tarybai, [reikėtų] nenutraukti koalicinės sutarties su „Tvarka ir teisingumu“ ir pasirašyti frakcijų bendradarbiavimo susitarimą tarp koalicijos frakcijų ir naujos frakcijos.

Ir [siūlysiu] laukti gruodžio mėnesio, kada turi išsispręsti klausimai toje partijoje tam, kad [galėtumėm] labai aiškiai suprasti, ar ta frakcija, kuri dabar susikūrė, ir bus [partijos] atstovė. Tada problema išsisprendžia automatiškai, nebelieka tos dvigubos situacijos. Ar – atitinkamai – įvyksta kažkas kita“, – svarstė LVŽS lyderis ir pridūrė, kad pasiūlymas – jo asmeninis ir su frakcija nederintas.

Politikas reiškė viltį, kad su siūlymu sutiks tiek naujos frakcijos „Lietuvos gerovei“ nariai, tiek „tvarkiečių“ lyderis.

„Jeigu sutiks su tuo frakcija ir jeigu sutiks su tuo R.Žemaitaitis, tada mes dirbtumėm ramiai, kryptingai, koalicija praktiškai nesumažėja nė vienu žmogumi“, – teigė R.Karbauskis.

Jis pabrėžė, kad Seimo „tvarkiečių“ frakcijos griūtis – vidiniai partijos reikalai, ir koalicijos partneriai su tuo neturi nieko bendra.

„Čia ne mūsų reikalas. Mes buvom patenkinti ir džiaugiamės derybomis su „Tvarkos ir teisingumo“ partija. Baigėsi tos derybos sėkmingai, tai kokio velnio reikia mums visa tai bandyti griauti?“ – kėlė klausimą R.Karbauskis.

Šiuo metu, jo manymu, nereikėtų daryti sprendimų, kurie tarp „tvarkiečių“ „įneštų papildomo susipriešinimo“.

R.Žemaitaitis savanoriškai nesitrauks

Partija „Tvarka ir teisingumas“, kuriai vadovauja R.Žemaitaitis, pagal susitarimą, yra koalicijos dalis, tačiau Seime liko be frakcijos, taigi Vyriausybė formaliai – be daugumos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

„Tvarkiečių“ pagrindu, bet be R.Žemaitaičio, susikūrusi nauja Seimo frakcija „Lietuvos gerovei“ žada palaikyti valdančiųjų sprendimus, bendradarbiavimą įteisinti. Postų esą neprašo, tačiau Seimo vicepirmininko pareigas einantį R.Žemaitaitį paragino trauktis.

R.Žemaitaitis teigė nematantis tam priežasčių.

„Nematau kol kas pagrindo toje vietoje, nes yra koalicinė sutartis, yra aptartos visos pozicijos. Jeigu koalicijoje mes nuspręsime, kad reikia šitą daryti, tai ir padarysiu. Tai spręs koalicija“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį komentavo politikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min