15min be reklamos
2022 12 03, 14:03 Atnaujinta 2022 12 03, 15:32

R.Laužikas išrinktas UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Vertinimo komisijos nariu

UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Tarpvyriausybinio komiteto Vertinimo komisijos nariu tapo Vilniaus universiteto profesorius Rimvydas Laužikas, BNS patvirtino Kultūros ministerija.
Rimvydas Laužikas
Rimvydas Laužikas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Paveldo komunikacijos tyrinėtojas, istorikas, archeologas į komitetą buvo išrinktas šeštadienį, per 17-ąją komiteto sesiją Maroke.

„Prasideda naujas įdomių, bet nelengvų darbų etapas“, – šeštadienį socialinio tinklo „Facebook“ savo paskyroje parašė R.Laužikas.

Kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės atstovė Indrė Viktorija Užukukytė BNS pabrėžė, kad šis paskyrimas Lietuvai yra labai svarbus.

„Pirmą kartą lietuvis yra paskirtas į Vertinimo komisiją“, – sakė ji.

Ši komisija vertina į UNESCO sąrašus įtraukti teikiamas nematerialaus kultūros paveldo vertybių paraiškas.

I.V.Užukukytės teigimu, Lietuvos atstovo išrinkimas į Vertinimo komisiją rodo, kad Lietuva turi stiprių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų.

„Jų įsitraukimas į globalų ekspertų tinklą – labai svarbus Lietuvai toliau stiprinant šalies ekspertines pozicijas UNESCO organizacijoje“, – BNS nurodė ministerijos atstovė.

Anot jos, Lietuvos eksperto dalyvavimas Vertinimo komisijoje prisidės prie tolesnio Lietuvos ekspertinių kompetencijų nematerialaus kultūros paveldo srityje vystymo ir geresnio dialogo UNESCO organizacijoje, pačios organizacijos stiprinimo.

„Tai sustiprins Lietuvos kaip UNESCO narės patikimumą ir matomumą, kas taip pat turės teigiamos įtakos siekiant sinergijos su Lietuvos narystės UNESCO Vykdomojoje taryboje tikslais. Taigi – Lietuvos balsas UNESCO bus girdimas stipriau. O tai ypač svarbu organizacijoje, kuri vienija 193 pasaulio valstybes, tarp jų ir Rusiją, ir 11 asocijuotų narių“, – pridūrė ji.

UNESCO – specializuotoji Jungtinių Tautų institucija, įkurta 1945 metais, siekiant skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijų srityse.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min