Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 19, 12:41

R.Lingienė įvertino niūrų užsikrėtimų rekordą: blogiausia dar prieš akis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė savo paskyroje „Facebook“ teigia, kad trečiadienį paskelbtas iki šiol Lietuvoje neregėtas užsikrėtimų koronavirusu skaičius – 6234 atvejai – dar ne riba ir blogiausia laukia ateityje.
Rolanda Lingienė
Rolanda Lingienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kritinis gali būti visas mėnuo

„Bijau, kad blogiausia dar prieš akis. Deja, bet omikron atmaina daro savo, tad 6234 atvejai – tikrai bus ne riba.

Kritinės gali būti ne kelios savaitės, o visas mėnuo ar net dar ilgesnis periodas. Tad laukia naujas mūšis.

Venkite masinių renginių, jei galit – maksimaliai ribokite kontaktus.

Atleiskit, bet tikrai nesuprantu, kokio velnio kai kurie mūsų braunasi į masinius susibūrimus, tuo labiau nesuprantu kai kurių politikų, skatinančių panašius susibūrimus.

Tam tikrai ne laikas.

COVID-19 yra čia, ne kažkur. Jis tarp mūsų visų. Nemažai jį turi ir net nežino, kad jį platina, tačiau kiti jį pasigavę – deja, bet keliauja tiesiai į ligonines.

Ir nebūtinai tai lemia amžius ar fizinė būklė. Taip, su širdies ir kraujagyslių ligomis, antsvorį turintiems ar cukriniu diabetu sergantiems jis yra pavojingesnis, bet medikai dabar kovoja ir ne tik dėl tokių pacientų gyvybių. Kaunasi už jaunus, sveikus ir net negalėjusius pagalvoti, kad juos jis taip iškirs.

O turintys vaikų – būkite itin budrūs. Fiksuojame daug židinių būtent mokymosi įstaigose ir šeimose“, – rašo R.Lingienė.

Neįtikėtini koronaviruso išplitimo atvejai

Ji taip pat atskleidė neįtikėtinus atvejus, kaip koronavirusas išplinta didelėse organizacijose.

Įmonė laikinai prarado keliasdešimt darbuotojų, nes jie privalėjo kas rytą pasitikrinti blaivumą, pūsdami į alkotesterį, stovintį nevėdinamame koridoriuje (!!!). Ir, žinoma, aplinkui buvo pilna smalsių kolegų.

„Tad prieš organizuodami nekaltą draugišką vakarėlį, gerai pagalvokite, ar tikrai verta. Gal gali jis palaukti, kol tie skaičiai bent mažumėlę bus gražesni?

Nesikartosiu apie būtinybę ten, kur buriasi žmonės, su kuriais nebūname įprastai, dėvėti respiratorius (be filtro!), plauti rankas, pajutus simptomus – nelysti lauk, testuotis ir t. t. Tai ir taip turi būti aišku.

Tik priminsiu, kad visą virtinę stipriausių šalies vyrų šis virusas buvo išguldęs, nes infekcijos išplitimo priežastimi tapo vienas bendro naudojimo spausdintuvas biure, aptarnavęs visą aukštą, o kitos įmonės veikla buvo paralyžiuota, nes krūva darbuotojų COVID-19 pasigavo gerdami kavą iš kavos aparato biure. Dar kita įmonė laikinai prarado keliasdešimt darbuotojų, nes jie privalėjo kas rytą pasitikrinti blaivumą, pūsdami į alkotesterį, stovintį nevėdinamame koridoriuje (!!!). Ir, žinoma, aplinkui buvo daug smalsių kolegų“, – rašo R.Lingienė.

Įmonės veikla buvo paralyžiuota, nes krūva darbuotojų COVID-19 pasigavo gerdami kavą iš kavos aparato biure.

Staigus šuolis

Praėjusią parą nustatyti 6234 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Paskutinį kartą atvejų rekordas fiksuotas lygiai prieš savaitę.

Septyni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nevisiškai.

Praėjusią parą 690 žmonių buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyti 9428 asmenys.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1070 COVID-19 sergančių pacientų – panašiai kaip ir prieš parą, 94 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 23,6 tūkst. molekulinių (PGR) ir 3,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 1861,7 atvejų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat auga ir siekia 22,9 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 581,8 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė beveik 7,7 tūkst. žmogus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min