TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Palaitis: A.Ūsas pats atsisakė policijos apsaugos (atnaujinta 12.56 val.)

R.Palaitis: „Mano supratimu, pareigūnai elgėsi pagirtinai“
Gedimino Gasiulio/Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / R.Palaičio teigimo, A.Ūso kūno tyrimas Teismo medicinos institute turėtų būti baigtas „pakankamai greitai“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį negyvas rastas Kauno pedofilijos bylos įtariamasis Andrius Ūsas turėjo policijos apsaugą, tačiau jos atsisakė. Vyrą turėjo saugoti viena privati bendrovė. Tai pirmadienį žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

„Reikia pakomentuoti tokį dalyką, kad A.Ūsas turėjo policijos apsaugą, tačiau atsisakė pats tos policijos apsaugos. Jį turėjo saugoti privati bendrovė. Tai klausimas, kur tos privačios bendrovės atstovai buvo. Kodėl jo nesaugojo? Čia iš tikrųjų klausimas be atsakymo, retorinis“, – sakė R.Palaitis.

Ministro teigimu, policijos apsaugos A.Ūsas atsisakė kovo 2 dieną, tačiau pasiliko galimybę, esant reikalui, išsikviesti policijos pareigūnus atskiru iškvietimu. „Kelis sykius tokius susitarimu buvo pasinaudota, tačiau viešumoje ponas A.Ūsas pasakė, kad naudosis privačių saugos tarnybų paslaugomis. Neturiu jokios informacijos apie tokį pasinaudojimą. Matyt, kad žūties metu jokia privati tarnyba jo nesaugojo“, – svarstė R.Palaitis.

Paklaustas, kokiais atvejais A.Ūsas naudojosi policijos pareigūnų apsauga, jis sakė: „Ten atskiri atvejai. Keli įtarimai buvo dėl mašinų. Po to į teismą einant vienu metu buvo saugoma“.

Ministras sutiko, kad Kauno pedofilijos istorijoje yra pakankamai daug sutapimų (panašiomis aplinkybėmis rastas žuvęs ir Drąsius Kedys).

„Karštoms galvoms gali kilti daug visokiausių įtarimų, bet aš siūlyčiau paprasčiausią dalyką – palaukti teismo medicinos ekspertų išvados. Bus kūno tyrimas Teismo medicinos institute prie Teisingumo ministerijos ir ką jie ten nustatys, bus matyti daugiau“, – kalbėjo ministras.

Paklaustas, kiek galėtų užtrukti kūno tyrimas Teismo medicinos institute, R.Palaitis sakė, kad turėtų būti baigtas „pakankamai greitai“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min