Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Palaitis gina savo teritoriją

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis dovanas pavaldiniams linkęs pirkti iš reprezentacijai skirtų lėšų.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vidaus reikalų ministras R.Palaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Premjero patarėjo Gintaro Kalinausko kalbos apie prastą vidaus reikalų viceministro Stanislovo Liutkevičiaus darbą piktina vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį. Taip pat liberalcentristas nepatenkintas darbo grupės, pateikusios neigiamas išvadas dėl kai kurių specialiųjų tarnybų darbo, sudėtimi.

R.Palaitis ketvirtadienį sakė esąs patenkintas S.Liutkevičiaus darbu: „Liutkevičius tai yra politinio asmeninio pasitikėjimo valstybės tarnautojas. Kai aš nuspręsiu (kad reikia jį atleisti – 15min.lt), tada ir pasakysiu. Kol kas manau, kad Liutkevičius dirba gerai. Kol aš kartu su juo dirbu, mane jo darbas tenkina.“ Ministras pridūrė, kad, jo nuomone, „viešojoje erdvėje premjero patarėjo paskleistos šnekos yra šiek tiek nekorektiškos“.

R.Palaitis jaučia ministerijos ignoravimą

Trečiadienį paskelbta, kad ekonominių ir finansinių nusikaltimų tyrimo sistemos funkcionavimą analizavusi darbo grupė, vadovaujama premjero patarėjo G.Kalinausko, pasiūlė įvertinti S.Liutkevičiaus veiklą. Šis viceministras nuo 2005 metų yra atsakingas už Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos kontrolę. G.Kalinauskas pareiškė, jog S.Liutkevičiaus veikla kelia „daugiausia abejonių“.

R.Palaitis taip pat neslėpė esąs nepatenkintas, kad į minėtą darbo grupę nebuvo pakviestas joks jo vadovaujamos Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovas.

„Man iš tikrųjų labai keista, nes, sakysim, toks pavyzdys. Kalbama apie ekonominius finansinius nusikaltimus, t. y. kontrabandą. Kontrabanda didžiausiais kiekiais ateina ne upe plukdant maišelius su cigaretėmis, o vežama sunkvežimiais per muitinės postus. Vadinasi, pagrindinė atsakomybė ir srautai yra muitinė. Muitinė pavaldi Finansų ministerijai. Tai į šitą grupę finansų viceministras yra įtrauktas, o šnekama apie FNNT, kuri yra prie VRM“, – sakė ministras.  

Liberalcentristas taip pat pabrėžė nematęs minėtos darbo grupės išvadų, todėl negalįs jų komentuoti. Tik užsiminė, kad, „mano įsitikinimu, daugiau filosofai dirbo su šita medžiaga“.

Tikina pasitikįs ministru

Paklaustas, ar verta toliau likti Vyriausybėje, kurios premjeras galimai nepasitiki VRM vadovybe, R.Palaitis: „Man labai keista šita pozicija. Kol kas tai ne premjero žodžiai, o premjero patarėjo žodžiai. Kol kas galiu lygiai taip pat pasakyti: aš nepasitikiu premjero patarėju. Bet tai kol kas nieko nereiškia.“

A.Kubilius tvirtino visiškai pasitikįs ministru. Tačiau jis aiškino, jog VRM atstovas į minėtą darbo grupę nebuvo įtrauktas tam, kad tyrimas būtų objektyvesnis, mat nagrinėjamos kai kurios ministerijos kuruojamos institucijos.

„Mes aptarėme, kaip nagrinėsime toliau visą situaciją, susiklosčiusią tų teisėsaugos institucijų veikloje, kurio atsakingos už kovą su kontrabanda, pinigų neskaidrų naudojimą. Iš tiesų yra daug tyrimų medžiagos, kuriuos atliko Valstybės kontrolė, Generalinė prokuratūra, kitos institucijos. Aš manau, kad turime siekti ne tik personalinių, bet ir sisteminių permainų“,  – kalbėjo premjeras. Tačiau, pasak jo, dėl konkrečių permainų dar bus diskutuojama.

Augo kontrabandos mastas

G.Kalinausko vadovautos darbo grupės išvadose teigiama, kad „FNTT pareigūnai ir apylinkių bei apygardų prokurorai kartu veikdami skaido ikiteisminius tyrimus į atskirus epizodus, dirbtinai didina ikiteisminių tyrimų skaičių, kvalifikuoja valstybei padarytą žalą kaip mažesnę ir leidžia asmenims išvengti griežtų sankcijų“. Valstybės kontrolės ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, dėl vengimo mokėti pridėtinės vertės mokestį 2006–2008 metais negautų pajamų galėtų sudaryti nuo 615 iki 920 mln. litų, t. y. tiek pinigų galėjo atsirasti šešėlyje. FNTT nurodo, kad dėl jų atliktų ikiteisminių tyrimų į biudžetą sumokėta 8,2 mln. litų.

Darbo grupės išvadose pabrėžiama ir tai, kad kontrabandos mastas per pastaruosius metus išaugo apie 40 proc., tuo metu dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo ikiteisminių tyrimų 2003–2009 metais buvo 15-a, iš jų 9 tyrimai nutraukti, 2 bylos perduotos teismui, 2 asmenys nuteisti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min