Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 28d. 11:14

R.Petrauskas prašo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn A.Sacharuką (papildyta 12.41 val.)

A.Sacharukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / A.Sacharukas

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas penktadienį kreipėsi į Seimą su prašymu leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Krikščionių partijos frakcijos narį Aleksandrą Sacharuką. Parlamente sudaryta laikinoji komisija, kuri iki birželio vidurio priims nutarimą, ar leisti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Vėliau dėl komisijos siūlymo dar balsuos Seimas.

„Prašau Seimo sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Aleksandrą Sacharuką ir kitaip suvaržyti jo laisvę“, – Seimo plenariniame posėdyje iš tribūnos sakė R.Petrauskas.

Jis priminė, kad Generalinė prokuratūra gavo Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadas dėl Seimo narių siūlymo pradėti apkaltą A.Sacharukui ir jo kolegai Linui Karaliui.

„Yra duomenų, kad Seimo narys Aleksandras Sacharukas, būdamas valstybės tarnautojas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, pažeisdamas Seimo statuto (...) straipsnius, veikdamas priešingai tarnybos interesams, 2010 metų sausio mėnesį neturėdamas teisinio pagrindo įgijo ir laikė Lino Karaliaus prieš išvykstant į užsienio kelionę frakcijos patalpose paliktą Seimo nario pažymėjimą. Šį dokumentą 11 kartų neteisėtai panaudojo 2010 metų sausio 14 dieną ir 19 dieną vykusių Seimo posėdžių metų registruodamasis ir balsuodamas už Liną Karalių. Tuo suklastojo tikrus dokumentus, elektroninius balsavimo protokolus, ir dėl šių veiksmų buvo įtvirtinti tikrovės neatitinkantys duomenys“, – informaciją, kodėl Seimo narį norima traukti baudžiamojon atsakomybėn, Seimui pateikė R.Petrauskas.

Anot laikinojo generalinio prokuroro, dėl šių veiksmų valstybė patyrė didelę žalą, iškraipytos valstybės institucijos – Seimo funkcijos ir veiklos principai, diskredituotas Seimo nario vardas. Parlamentaro veiksmuose, R.Petrausko teigimu, yra nusikaltimų, numatytų Baudžiamojo kodekso, požymių. Tačiau kadangi Seimo narys turi teisinę neliečiamybę, pradėti ikiteisminį tyrimą prokurorai gali tik gavę Seimo sutikimą.

Po šio pranešimo Seime paskelbta valandos pertrauka. Po pertraukos Seimas turėtų priimti sprendimą dėl specialiosios tyrimo komisijos sudarymo.

Primename, kad Seimas jau kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl išvados, ar A.Sacharuko ir L.Karaliaus veiksmai neprieštarauja Konstitucijai. Be to, Seimas pritarė tyrimo komisijų išvadoms, kuriose siūloma pradėti apkaltos procesus minėtiems Seimo nariams. Vadinamosios apkaltos komisijos nustatė, kad parlamentarai galimai sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Papildyta 12.41 val.: Seime sudaryta laikinoji komisija dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį A.Sacharuką. Ją sudaro 12 narių iš visų Seimo frakcijų, komisijos pirmininkas – konservatorius-krikdemas Kęstutis Masiulis. Komisija tyrimą turės atlikti ir siūlymą suformuoti iki birželio 15 dienos. Vėliau Seimas balsuos, ar pritarti komisijos siūlymui.

Kai kuriems parlamentarams kilo abejonių dėl to, kad komisijos pirmininkas yra tas pats, kaip ir anksčiau buvusios komisijos, kuri sprendė dėl apkaltos A.Sacharukui. Taip pat kilo ginčų, ar A.Sacharuką derėtų apskritai traukti baudžiamojon atsakomybėn, tačiau šie argumentai buvo atremti remiantis tuo, jog šiuo balsavimu buvo sprendžiamas ne leidimas patraukti parlamentarą baudžiamojon atsakomybėn, o komisijos sudarymas, kuri ir spręs, ar toks prašymas teisingas. „Mes privalome sudaryti komisiją, kuri jau, kariškai pasakysiu, vėliau turės raportuoti Seimui, ką rado, ką nustatė ir ką siūlo“, – sakė konservatorius-krikdemas Saulius Pečeliūnas.

Parlamentas pritarė, kad komisija būtų sudaryta ir jos sandarai. Už balsavo 55 Seimo nariai, prieš buvo 12 parlamentarų, susilaikė 24.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min