Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R. Šalaševičiūtė: vaikų reabilitacijai skirtos lėšos tenka suaugusiesiems

Rimantė Šalaševičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rimantė Šalaševičiūtė
Šaltinis: „Laisvoji banga“
0
A A

Lietuvos vaikų reabilitacijai kasmet nepanaudojama apie 2–3 mln. litų.

„Tai tikra tiesa. Dar būdama vaiko teisių apsaugos kontroliere, organizavau didelį tyrimą dėl vaikų reabilitacijos –  buvo atlikta daug darbų ir 2008 metais Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino vaikų reabilitacijos programą,. Tačiau problema, kad nepanaudojama tiek daug lėšų, išliko. Nepriklausomai nuo to, kad vaikų reabilitacijai kasmet skiriama kone milijonu litų daugiau. Štai ir šiemet tam skirta 27 mln. litų“, – „Laisvosios bangos“ radijuje kalbėjo Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Tikimės kitais metais tą sugriežtintą tvarką jau taikyti, o informaciją gydymo įstaigoms pateiksime anksčiau.

„Didelė problema, kad pinigai reabilitacijai įstaigoms skiriami sumine išraiška. Suaugusiųjų reabilitacijai yra aiškios kvotos, tad yra aišku, kiek žmonių kokioje poliklinikoje gali pasinaudoti reabilitacija. O kvotų vaikams nėra. Yra aiškiai pasakyta, kad jei vaikui reikia, tai reabilitacija turi būti skiriama be jokių apribojimų.

Tad dėl gydytojų nežinojimo ar nenoro žinoti, dėl poliklinikų ar ligoninių vadovų atsainaus ar net kartais neteisingo požiūrio, tie pinigai nuteka suaugusiems, nes jiems visada trūksta lėšų. Mat yra daugiau norinčių pasinaudoti paslaugomis, nei galimybės leidžia. Tada susiklosto taip, kad vaikams lėšų nereikėjo, nes gydytojai neskyrė, o tėvai neprašė, todėl likę pinigai atiduodami suaugusiems“, – situaciją pasakojo ministrė.

Susiklosto taip, kad vaikams lėšų nereikėjo, nes gydytojai neskyrė, o tėvai neprašė, todėl likę pinigai atiduodami suaugusiesiems.

„Dabar šiai situacijai keisti yra sudaryta darbo grupė. Aš manau, kad mes tikrai darysime pakeitimus. Kitas dalykas – darbas su gydymo įstaigomis. Nes ne tik reabilitacijoje, o ir kitose srityse šeimos gydytojai stokoja žinių apie tai, kokia įvesta nauja tvarka, kokie pakeitimai, kuo vadovautis darbe.

Todėl kartu su Valstybine ligonių kasa reikia pareikalauti, kad būtų vykdoma, kas šiandien yra reglamentuota. Tikimės kitais metais tą sugriežtintą tvarką jau taikyti, o informaciją gydymo įstaigoms pateiksime anksčiau“, – tikino R. Šalaševičiūtė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min