Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 19d. 10:11

R.Šimašius apie COVID-19 valdymą Vilniuje: „Uždarinėti nieko šiuo metu nereikia“

Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius

Net ir augant COVID-19 atvejų skaičiui Vilniaus apskrityje, skelbti lokalaus karantino čia nėra pagrindo, sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Pasak jo, virusas ilgainiui tapo labiau pažįstamas, jo plitimui pasiruošta geriau.

„Sergančių asmenų yra daug ir netgi daugiau negu pavasarį. Kita vertus, turime visiškai kitą situaciją, nes mes labiau suprantame kaip žmonija ir kaip miestas lygiai taip pat, kas yra virusas, kaip jis plinta, sveikatinimo įstaigos yra pasiruošusios, pasirūpinta asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Viskuo yra pasirūpinta ir geriau žinome situaciją.

Todėl kai šiandien sakoma mums, kad uždarykit viską, uždarykit miestą, nieko neleiskit, tai yra nelabai adekvatus veiksmas, nes žinome, ką daryti ir kaip kovoti su virusu“, – pirmadienį žurnalistams komentavo R.Šimašius, atvykęs iš anksto pakartotinai balsuoti Seimo rinkimuose.

Savivaldybės atstovai, pasak mero, bendravo su barų, sporto klubų, renginių organizatorių atstovais ir sutarė, jog bus imtasi papildomų saugos priemonių siekiant išvengti tolesnio koronaviruso plitimo.

„Tie žmonės, kurie ateis į sporto klubą arba į kavinę, ir gaus tikslią informaciją, kaip ten elgtis. Uždarinėti nieko šiuo metu nereikia. Reikia protingai naudoti duomenis ir taikyti taiklius sprendimus“, – sakė R.Šimašius.

Jeigu viruso plitimas sostinėje nestos, bus imtasi naujų priemonių, tikino meras, bet nepatikslino kokių.

„Aišku, kad virusas nedingo, nežinomųjų vis tiek yra daug, ir todėl tų priemonių nepakaks, reikės naujų ir kitokių“, – komentavo jis ir teigė stokojantis duomenų iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC).

„Mes iki šiol neturime jokių žinių, ar yra bent vienas viešajame transporte užsikrėtęs, tai natūralu, kad ir taikom tokias priemones galbūt ir per dideles. Kita vertus, kai šokių klube suaugusieji užsikrėtė masiškai, norėtume rekomendacijų ir tikslesnių, ką ten daryti“, – dėstė R.Šimašius.

Transliacija:

Paklaustas, ar savivaldybės sprendimai dėl COVID–19 valdymo yra susiję su vykstančiais Seimo rinkimais, meras patikino, kad ne.

„Vilniuje duomenis analizuojame kiekvieną dieną, žiūrime, kokia yra situacija: kokių sprendimų reikėtų, tokius ir priimtume. Pavasarį priėmėme greičiau sprendimus nei nacionalinė valdžia, ir man atrodo, netgi logiškesnius, ir dabar priimsim tokius, kokius reikės. Nemanau, kad čia su rinkimais kažkaip reikėtų sieti“, – aiškino R.Šimašius.

Nemanau, kad čia su rinkimais kažkaip reikėtų sieti.

Augant COVID-19 atvejų skaičiui Vilniaus apskrityje, NVSC sostinėje rekomendavo plėsti gyventojų testavimo apimtis, trumpinti barų darbo laiką, stabdyti kai kurias laisvalaikio veiklas, skatinti nuotolinį darbą.

Reaguodama į raginimą, savivaldybė nusprendė didinti vieno mobilaus COVID-19 tyrimų punkto pajėgumus, plėsti tyrimų miestelį, sutarė dėl papildomų prevencinių apsaugos priemonių, kurių imsis verslas. Tačiau bent kol kas nesiėmė trumpinti maitinimo vietų darbo laiko.

NVSC duomenimis, savaitgalį Vilniaus apskrityje registruota 200 naujų COVID-19 ligos atvejų.

Registrų centro duomenimis, Vilniuje šiuo metu koronavirusu serga per 1 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min