Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 27d. 12:09

R.Šimašius: apie santuoką bažnyčioje valstybę turėtų informuoti ne jaunavedžiai, o bažnyčia

Vestuviniai žiedai
Photos.com nuotr. / Vestuviniai žiedai

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo sutrumpinti formalumų tvarkymo kelią jaunavedžiams, atsisakant reikalavimo patiems informuoti Civilinės metrikacijos įstaigas apie bažnyčioje sudarytą santuoką.

Iki šiol amžiną meilę prisiekę tik bažnyčioje jaunieji per dešimt dienų turėdavo patys informuoti Civilinės metrikacijos skyrių apie sudarytą santuoką, kuris ją įregistruoja. To nepadarius santuoka nesukelia teisinių pasekmių.

R.Šimašius siūlo nustatyti, kad pareiga pranešti apie bažnyčioje sudarytą santuoką būtų bažnyčios atstovų, o ne jaunųjų rūpestis.

„Taip žmonėms nebereikės būti informacijos perdavimo kurjeriais, jie sutaupys laiko bei paprasčiau sutvarkys santuokos formalumus“, – teigiama Teisingumo ministerijos pranešime.

Įtvirtinant minėtus pakeitimus siūloma pakoreguoti Civilinės metrikacijos taisykles ir numatyti, kad bažnyčia apie sudarytą santuoką privalės pranešti Civilinės metrikacijos skyrius faksu, elektroniniu būdu ar asmeniškai pristatant pranešimą.

Po to, kai tai bus padaryta, apie santuokos įtraukimą į apskaitą Civilinės metrikacijos skyriai sutuoktinius informuos išsiųsdama jiems pranešimą jų nurodytu gyvenamosios vietos ar elektroninio pašto adresu. Tokiu pat būdu sutuoktiniai bus informuojami ir tais atvejais, kai bažnyčios nustatyta tvarka sudaryta santuoka nebus įtraukiama į apskaitą dėl pranešime esančių esminių klaidų, taip pat santuokos nutraukimo atveju.

Pranešime bus pateikiama ir informacija, kur ir kokio dydžio valstybės rinkliavą turi sumokėti sutuoktiniai (buvusieji sutuoktiniai) atsiimdami santuokos (ištuokos) liudijimą, jei jiems jo reikia.

Anot Teisingumo ministerijos, ši tvarka padės užkirsti kelią ir pasitaikantiems piktnaudžiavimo atvejams, kai nepranešti apie sudarytą santuoką yra naudinga. Pavyzdžiui, kai asmenys nenori prarasti našlio pensijos ar kokios kitos pašalpos, gaunamos už jau mirusio buvusio sutuoktinio nuopelnus.

Neinformuoti Civilinės metrikacijos skyrių sumano ir piktavaliai, kurie nori tik pasinaudoti sutuoktinio pinigais. Jie pasako sutuoktiniui, kad apie santuoką pranešė, tačiau iš tiesų to nepadaro. Taigi, tokia santuoka nesukelia teisinių pasekmių. Tuo metu išmanus apgavikas už tariamo sutuoktinio pinigus įsigyja neva bendrą turtą, kurį įregistruoja tik savo vardu, ir jis tampa tik jo nuosavybe.

Pernai bažnyčioje registruotos 3615 santuokų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min