Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 12d. 14:17 , Atnaujinta: 2021 balandžio 12d. 14:49

R.Šimašius: COVID-19 ligoniams skirtos lovos užimtos beveik visos, anšlago vakcinacijos centruose nėra

Pirmadienio spaudos konferencijoje Vilniaus meras Remigijus Šimašius sakė, kad situacija yra rimta – lovos, skirtos COVID-19 ligoniams, beveik visos užimtos, tebuvo likusios laisvos vos 8. Ir jas užima vis jaunesni žmonės, iki 65 metų, o tai yra tie, kurie dar nepatenka į prioritetines grupes skiepytis. Pirmadienį Vilniuje skiepijama „AstraZeneca“ vakcina, tačiau anšlago bent jau Vilniaus savivaldybėje nėra.

Meras kalbėjo, kad laisvų lovų Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, kur gydomi COVID-19 pacientai, pirmadienio rytą tebuvo vos aštuonios iš kiek daugiau nei 260-ies. Pusę vietų užima pacientai, kuriems dar nėra 65 metų.

„Tai labai rimtas argumentas, kuris leidžia man siūlyti leistis žemyn pagal amžiaus grupes skiepijimui“, – teigė R.Šimašius.

Registruota „Pfizer“ vakcinai

Pirmadienį skiepijama Vilniaus vakcinacijos centruose „AstraZeneca“ vakcina visi žmonės, patenkantys į kategorijas iki 1.20 prioritetinės grupės, tai ir senjorai, ir lėtinių ligų turintys žmonės, ir pareigūnai. Tačiau eilių Vilniaus savivaldybėje bent jau nesimato. Meras neslėpė, kad išties anšlago nėra, žmonės esą neretai linkę laukti kitos vakcinos.

Pirmadienį buvo likę tai dienai apie 2 tūkst. laisvų vietų, žmonės neužsiregistravo šiai vakcinai.

„Pirmadienio vakarą turėsime tokią situaciją, kad gausime iš viso 8 tūkst. „Pfizer“ vakcinos, turėsime likusias 3 tūkst. „AstraZenecos“ ir dar 3 tūkst. savaitės gale šios vakcinos dozes turime gauti. Tikslių duomenų dėl to, kada ir kaip, iš Vyriausybės kol kas neturime.

Planas toks, kad kviečiame registruotis laikams antradieniui, trečiadieniui ir ketvirtadieniui „Pfizer“ vakcinai visų pirma žmones, kuriems yra 65+ metų. Noriu pabrėžti, kad tokių žmonių Vilniuje jau paskiepyta 55 proc., tai yra geriausias rodiklis visoje Lietuvoje, artimiausioms dienoms užsiregistravę dar 2 proc. senjorų“, – kalbėjo meras.

Pirmadienio vakarą gausime iš viso 8 tūkst. „Pfizer“ vakcinos, turėsime likusias 3 tūkst. „AstraZenecos“ ir dar 3 tūkst. savaitės gale šios vakcinos dozes turime gauti.

Jeigu liks vietų, registruotis „Pfizer“ vakcinai gali ir lėtinėmis ligomis sergantys, ir mokytojai, todėl tikimasi, kad vakcinos kiekiai tikrai bus išnaudoti. Nuo penktadienio šia vakcina bus skiepijami jau ir 55 metų bei vyresni žmonės.

Nesiskiepija dėl skirtingų priežasčių

Meras pripažino, kad nors bendrai paskiepytų senjorų skaičius yra įspūdingas, tačiau vyriausieji vis dėlto ne taip aktyviai skiepijasi.

„Veiksnių, kurie skatina žmones nesiskiepyti, yra labai daug. Pas šimtamečius mes ir į namus važiavome, bet jų yra kelios dešimtys, pas jaunesnius nepajėgtume nuvažiuoti. Galbūt kas nors nenori iš viso skiepytis, galbūt laukia kitos vakcinos, kuri dar neregistruota Lietuvoje, galbūt kažkas laukia kitos vakcinos.

Yra visokių situacijų, todėl aš šiandien tiesiog kviečiu registruotis ir skiepytis, nes nuo rytojaus „Pfizer-BioNTech“ vakcinai vietų tikrai pilna“, – sakė R.Šimašius.

55+ yra tie žmonės, kurie yra socialiai aktyvūs, jie dažnai yra priversti sėsti į viešą transportą, važiuoti į darbą, susitikti su kitais žmonėmis, bet jeigu neturi lėtinių ligų, jie palikti pagal prioritetus labai toli.

Jis taip pat akcentavo, jeigu galėtų skiepytis nuo trečiadienio 55+ žmones, daugiau nei 8 tūkst. „Pfizer-BioNTech“ vakcinų, kurios skirtos šiai savaitei Vilniuje, neliktų labai greitai. Bet atsižvelgiant į Vyriausybės prašymą durų plačiau neatidaro, formaliai žiūrint netrukus būtų galima tai padaryti, bet pirmiausia norima, kad pasiskiepytų vyresni žmonės.

„55+ yra tie žmonės, kurie daugeliu atvejų yra socialiai aktyvūs, jie dažnai yra priversti sėsti į viešą transportą, važiuoti į darbą, susitikti su kitais žmonėmis, bet jeigu neturi lėtinių ligų, jie palikti pagal prioritetus labai toli. O vyresni nei 65 m. visi jau iš esmės turėjo galimybę pasiskiepyti bet kokia vakcina, natūralu, ta kategorija žmonių turi didesnę galimybę būti namuose, niekur nekeliauti ir sulaukti pagalbos, kad ir maistas būtų pristatytas, ir t. t.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vakcinos laukimas
Arno Strumilos / 15min nuotr./Vakcinos laukimas

Čia aš matau tokį disbalansą, man atrodo, kad dėl situacijos valdymo pirmiausia į tai reikia žiūrėti, o jau atsidarymai kavinių aktualu, labai aktualu, bet labai svarbu sveikatos situacija“, – kalbėjo meras.

Anot R.Šimašiaus, Vilniuje yra daug laukiančių eilėje žmonių, kurie nori skiepytis, tačiau jiems dar neatėjo laikas, todėl Vilnius negali sekti kai kurių savivaldybių pavyzdžiu ir kviesti žmonių į gyvą eilę.

Ligoninės užsipildė

R.Šimašius teigė, kad svarstoma, kaip bus didinami skyriai COVID-19 pacientams – arba Santaros klinikos pas save iškels kažkokį skyrių ir ten gydys, arba tai bus padaryta Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

„Specialistai žiūrės, kuris variantas logiškesnis. Pagal vieną variantą Santaros klinikos turėtų pasispausti ir kažką perkelti kitur, pagal kitą – VMKL turėtų pasispausti ir perkelti kažką kitur.

Skaičiai kinta nuolat, aštuonios vietos buvo likusios ryte, dabar gal nei vienos nėra, o gal yra daugiau“, – sakė Vilniaus meras.

Sauliaus Žiūros nuotr./COVID-19 skyrius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje
Sauliaus Žiūros nuotr./COVID-19 skyrius Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje

VMKL priima pacientus ne tik iš Vilniaus miesto, bet ir viso regiono, kurį kuruoja Santaros klinikos.

Registruos 55 metų ir vyresnius

Sekmadienio pavakarę Vilniaus savivaldybė pranešė, kad per dvi savaitgalio dienas buvo paskiepyti 5745 žmonės. „Vilnius pirmasis iš didmiesčių vakcinavo 55 proc. vyresnių nei 65 m. gyventojų, nuo praėjusio antradienio skiepytis kviečiami ir kontaktiniu būdu dirbantys pareigūnai bei prekybos sektoriaus darbuotojai bei strateginių įmonių darbuotojai (prioritetinė grupė 1.20), nuo penktadienio – neįgalūs ar neįgalius artimuosius slaugantys vilniečiai (prioritetinė grupė 1.18).

Visos šios grupės dar bus kviečiamos registruotis ir vėliau, tik po pertraukos – nuo antradienio vakaro. Nuo sekmadienio 16 val. iki pirmadienio popietės dar kartą išskirtinė galimybė registracijai sudaroma statistiškai jautriausiai koronavirusui gyventojų grupei – vyresniems nei 65 m. vilniečiams“, – buvo teigiama savivaldybės pranešime spaudai.

Skiepui „Pfizer-BioNTech“ vakcina senjorams numatyta 8730 vietų. Registruotis jie gali rinkdamiesi laiką antradienį ir trečiadienį patogiausioje iš keturių vakcinavimo vietų: Vilniaus miesto savivaldybė (Konstitucijos pr. 3), Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras (Žirmūnų g. 1B), Karoliniškių ir Šeškinės poliklinikos.

Nuo pirmadienio popietės Vilniuje registracija „Pfizer“ vakcina atverta ir 55–64 m. vilniečiams.

„Velykų šventės nepraėjo be pasekmių – sekmadienį Santaros klinikose ir Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje baigiamos užpildyti sergantiems COVID-19 skirtos lovos. Ir daugiau nei pusė užėmusių jas – jaunesni nei 65 metų žmonės, tad turime paskubinti jų vakcinaciją, – pranešime spaudai cituota Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė. – Vis jaunesni žmonės serga visame Vilniaus regione, o kaip tik amžiaus grupė nuo 55 m. apima nemažai pagal profesijas ar kitaip apibrėžtų prioritetinių grupių atstovų, kurie dar nėra vakcinuoti – mokytojai, pareigūnai, prekybos salių darbuotojai.“

Registruotis galima internetu vakcina.vilnius.lt, o padėti tai padaryti elektronine bankininkyste nesinaudojantiems savo artimiesiems ar kaimynams gali kiekvienas. Registruojamam asmeniui tereikės pateikti savo asmens kodą. Pagelbėti registruojantis gali ir Vilniaus miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo centras (nemokamas trumpasis numeris – 19002).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

23:28
00:46
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min