Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė ir R.Šimašius apie Garliavos ir Prienų įvykius (papildyta 12.39 val.)

R.Šimašius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Šimašius
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius skeptiškai vertina Prienų rajone, Medžiukuose, antradienį pasikartojusį „Garliavos precedentą“, kai susirinkę žmonės neleido išvežti dvejų metų našlaitės iš neteisėtai ją laikančių artimųjų.

Ministro teigimu, jei žmonės kreipiasi į teismą, vadinasi, jie negali išspręsti ginčo tarpusavyje. Taigi jei prašoma teismo pagalbos, jo sprendimas turėtų būti gerbiamas, kad ir kaip nepatiktų vienai ar kitai pusei. „Aš tikiuosi, kad teismas atsižvelgė į visus argumentus, priėmė pagrįstą sprendimą. Aišku, kad ypač sprendžiant klausimus dėl globos, kai yra teisminis nagrinėjimas, tai yra besibylinėjančių šalių rimtas nesutarimas. Jeigu jos nesugebėjo klausimo išspręsti susitarimu, kas būtų labai rekomenduotina visiems, labai natūralu, kad, tarkim, globą priteisus vienai pusei, kita pusė lieka labai nepatenkinta ir, ko gero, turi rimtų argumentų, kodėl sprendimas turėtų būti kitoks“, – naujienų portalui 15min.lt sakė R.Šimašius.

Anot jo, teisinėje valstybėje klausimai turėtų būti sprendžiami ne demonstruojant jėgą, o argumentuojant ir dėstant motyvus teismuose.

„Civilizuotoje šalyje turbūt ne sutelkiant savo draugų bei kaimynų ratą ir demonstruojant savo jėgą ar emocijų stiprumą turėtų būti sprendžiami klausimai, bet vis dėlto teisiškai argumentuojant ir dėstant motyvus, kurie lemia teisinius sprendimus. Šia prasme aš manau, kad neturėtų daryti įtakos sprendimo vykdymui susirinkusių žmonių vienur ar kitur skaičius, nes vis dėlto norint gyventi teisinėje valstybėje teismų sprendimus reikia vykdyti“, – pabrėžė ministras.

Paklaustas, kaip turėtų būti elgiamasi su minia, R.Šimašius teigė negalįs atsakyti į šį klausimą, tačiau pridūrė, jog, jo nuomone, policija Prienų ir Garliavos atvejais darbą atliko „ne taip ir blogai“. „Kiekvienu atveju situacija yra skirtinga ir reikia žiūrėti adekvačiai, subtiliai, nes žmonių jausmus reikia gerbti. Svarbu, kad nebūtų teisės pažeidimų“, – sakė jis.

R.Šimašiaus nuomone, susirinkusiuosius ginti vienos ar kitos šalies interesų galima bausti tik tuo atveju, jei nustatyta teisės pažeidimų. „Čia pirmiausia yra policijos reikalas, kada jie ir kaip surašo administracinės teisės pažeidimo protokolus, vėliau prokuratūros reikalas ir teismų reikalas. Teisės aktai tiesiog turėtų būti vykdomi“, – sakė R.Šimašius.

15min.lt primena, kad antradienį Medžiukuose (Prienų r.) žmonės apsupo šio kaimo gyventojų Jūratės ir Juozo Lukoševičių, neteisėtai dvejus metus laikančių dvejų metų našlaitę, sodybą. Į namus jie nenorėjo įleisti atvykusios antstolės, teigdami, kad juos įkvėpė įvykiai Garliavoje.

Prezidentė: situacijos skirtingos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad įvykiai Garliavoje ir Prienuose yra atskiri ir skirtingi. „Dėl plitimo nenorėčiau aštrinti situacijos. Istorija kitoje vietoje yra visiškai nepanaši ir kitokia, na, o Garliavos situacija yra sudėtinga. Įvairių teismų sprendimai įvairūs ir visi piliečiai, mes žinome, kad sprendimus reikia vykdyti. Atsakomybė yra tiek šeimos, tiek policijos“, – žurnalistams trečiadienį sakė prezidentė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min