Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Šukys prašo prokurorų aiškintis lėšų skyrimą L.Karaliaus motinos vadovautai viešajai įstaigai

Paskutinė „Mados infekcijos“ diena sutraukė daug svečių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pranešta, kad L.Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė per dvi savaites sugebėjo pateikti prašymą finansuoti projektą, gauti pritarimą ir įgyvendinti projektą.
Šaltinis: BNS
0
A A

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys prašo prokurorų aiškintis, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo oficialių dokumentų klastojimo ar kitų nusikaltimų skiriant paramą parlamentaro Lino Karaliaus motinos vadovautai viešajai įstaigai.

Tokį žingsnį ministras žengė įvertinęs vidaus audito pirminę medžiagą.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Vidaus audito skyrius, vykdydamas R.Šukio nurodymą, atliko tyrimą dėl lėšų, kurias SAM gruodžio mėnesį skyrė VšĮ „Gyvenimas džiaugsme“ projektui „Sniego parkas“ finansuoti, naudojimo.

Įvertinęs Vidaus audito skyriaus pateiktą medžiagą, ministras ją grąžino auditoriams papildyti, nes auditoriai nepateikė aiškios išvados, ar vertinto projekto tikslai buvo pasiekti, o sutartis tinkamai įvykdyta, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Gavęs papildomą Vidaus audito skyriaus tyrimo medžiagą, ministras žada spręsti, ar yra teisinis pagrindas išieškoti SAM skirtas lėšas, ar pripažinti, kad projektas yra įvykdytas.

Gavęs papildomą Vidaus auditoskyriaus tyrimo medžiagą, ministras žada spręsti, ar yra teisinis pagrindas išieškoti SAM skirtas lėšas, ar pripažinti, kad projektas yra įvykdytas.

Įvertinęs pateiktą pirminę Vidaus audito skyriaus tyrimo medžiagą, taip pat aplinkybę, kad atliekant tyrimą projekto vykdytojai VšĮ „Gyvenimas džiaugsme“ pateikė naujus dokumentus, kurie prieštarauja ir paneigia ankstesnes ataskaitas, teisinius ir finansinius dokumentus, ministras nusprendė visą SAM Vidaus audito skyriaus surinktą medžiagą perduoti Generalinei prokuratūrai su prašymu spręsti, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo oficialių dokumentų klastojimo ar kitų nusikalstamų veikų padarymo.

Žiniasklaidos teigimu, L.Karalius išrūpino finansavimą tuo metu jo motinos Irenos Mažeikienės vadovautai viešajai įstaigai „Gyvenimas džiaugsme“.

Pranešta, kad L.Karaliaus gyvenimo draugė Gintarė Gurevičiūtė per dvi savaites sugebėjo pateikti prašymą finansuoti projektą, gauti pritarimą, įvykdyti projektą. Ir tą pačią – ataskaitos pateikimo – dieną gauti projekto pinigų.

Kad tai įvyktų, L.Karalius esą varstė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio Rimanto Remeikos duris. Praėjusių metų lapkričio 27-ąją R.Remeika patvirtino projektų atrankos kriterijus skleidžiantiems sveikatos idėjas ir didinantiems visuomenės socialinį aktyvumą.

Po dviejų savaičių – gruodžio 11-ąją – ministerija gavo įstaigos „Gyvenimas džiaugsme“ prašymą skirti 60 tūkst. litų jos sukurtai programai „Sniego parkas“ finansuoti.

Pinigų iš valstybės biudžeto prašyta instruktorių rengimo kursams (10 tūkst. litų), gyventojams mokyti (30 tūkst. litų), snieglenčių sportui propaguoti (15 tūkst. litų) ir mokomosioms brošiūroms išleisti (5 tūkst. litų).

Jau gruodžio 16-ąją tuometis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas programai iš dalies finansuoti skyrė 20 tūkst. litų.

Gruodžio 28-ąją L.Karalius į Sveikatos apsaugos ministeriją pateikė projekto įgyvendinimo ataskaitą. Joje įrašyta tik tai, kad 20 tūkst. litų yra išleisti darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui bei prekėms ir paslaugoms.

Tą pačią dieną į „Gyvenimo džiaugsme“ sąskaitą įkrito Sveikatos apsaugos ministerijos pervesti pinigai.

Dienraščiui „Lietuvos rytas“ pradėjus ieškoti, kam galėjo būti išleisti iš ministerijos gauti pinigai, G.Gurevičiūtė pareiškė, kad maždaug prieš mėnesį finansavimą gavusią įstaigą jai pavyko parduoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min