TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Sutkuvienė: virtualus bendravimas niekuomet nepakeis gyvo žmogiško santykio

Pora
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Virtualus bendravimas nepakeičia taip reikalingo gyvo santykio tarp žmonių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės senamiestyje įsikūrusiame salotų bare „Mano guru“ vis intensyviau imamasi socialiai naudingų iniciatyvų, siekiant atkreipti dėmesį į bendruomeniškumo stoką ir skatinant bendravimą tarp skirtingo amžiaus bei įvairių interesų turinčių vilniečių.

Jaukioje aplinkoje praleisti laisvalaikį

„Mano guru“  pranešime spaudai teigiama, kad kiekvieną šeštadienį šiame salotų bare vyksta „Tekančios saulės“ narių susitikimai, kuriuose buriasi norintys susipažinti su Tolimųjų Rytų kultūra, išmokti japoniško meno, ypač kaligrafijos, technikos. O sekmadieniais vyksta „SOListų“ turgelis, kuriame savo užaugintas daržoves, pieno produktus, kaimišką duoną ir kitus maisto produktus pardavinėja asociacijos „Viva sol“ nariai smulkieji ūkininkai. 

Manome, kad bendruomeniškumo jausmą Lietuvoje reikėtų ypač atgaivinti dabar, šiuo sunkmečiu. Norime, kad žmonės skirtų daugiau laiko bendravimui su artimaisiais, šeimos nariais, draugais ir bendraminčiais, – įsitikinusi R.Sutkuvienė.

„Siekiame, kad žmonės burtųsi į grupes ar klubus, kur jie galėtų dalytis savo idėjomis, patirtimi. Ypač vertiname iniciatyvas, kurios yra naudingos visuomenei. Pavyzdžiui, mums priimtinas asociacijos „Viva sol“ siekis suartinti augintojus ir vartotojus, supažindinti miestiečius su kaimo kultūra, o kaimo gyventojus – su miestietišku gyvenimo būdu. Neseniai mūsų bare susirinko „Green Drink“ klubas. Tai ekologiškai mąstantys ir gyvenantys žmonės, kurie susitinka miesto erdvėse, kad pasidalytų mintimis, padiskutuotų. „Tekančios saulės“ klubo šeštadieniniai susitikimai – taip pat gera galimybė vilniečiams jaukioje aplinkoje turiningai praleisti laisvalaikį ir praplėsti akiratį, susipažįstant su  kita kultūra“, – teigia „Mano guru“  generalinė direktorė Reda Sutkuvienė.

Salotų baro vadovybė stengiasi sudaryti sąlygas įgyvendinti panašias iniciatyvas: suteikiamos patalpos susitikimams,  prekybai, organizuojamos parodas (šiuo metu bare vyksta „Tekančios saulės“ klubo narių kaligrafijos darbų paroda).

„Taip pat lankytojams suteikiame nuolaidų patiekalams ir gėrimams. Štai visą vasarį valgantiems mūsų bare dovanojama 15 proc. nuolaida. Kadangi vasaris skelbiamas sveikatos mėnesiu, siūlome pasimėgauti sveikais mūsų baro patiekalais“, – kviečia „Mano guru“ vadovė.

Sunkmetis ragina burtis

R.Sutkuvienės nuomone, dabar vis populiarėjantys socialiniai tinklai internete yra  labai pažangus sprendimas ir turintis savų pranašumų, tačiau virtualus bendravimas nepakeičia taip reikalingo gyvo santykio tarp žmonių. Todėl vienas iš „Mano guru“ siekių yra skatinti artimesnį bendravimą tarp vilniečių, burti juos į savotiškas bendruomenes, kuriose galima pasisemti patirties, pasidalyti idėjomis ar sulaukti naudingų patarimų ir paramos.

Direktorės teigimu, šioje srityje reikėtų semtis patirties iš Vakarų valstybių, ypač Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados, kuriose yra bendruomeninio judėjimo šaknys ir kur į įvairias grupes buriasi žmonės, turintys tam tikrus pomėgius, interesus ar net patiriantys įvairių sunkumų, pavyzdžiui, vienišos motinos ar tėvai, auginantys neįgalius vaikus, ir kt.

„Manome, kad bendruomeniškumo jausmą Lietuvoje reikėtų ypač atgaivinti dabar, šiuo sunkmečiu. Norime, kad žmonės skirtų daugiau laiko bendravimui su artimaisiais, šeimos nariais, draugais ir bendraminčiais. Buvimas kartu padės išlikti stipriems nežiūrint visų ekonominių ir kitokių sunkumų“, – įsitikinusi R.Sutkuvienė. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min