Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 17d. 06:01

R.Tamašunienės viražai: Lietuvos atašė ES nepavyko skubiai ir tyliai atšaukti, tad imtasi kito būdo išguiti

Rita Tamašunienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rita Tamašunienė

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) pastaruoju metu vyksta keisti dalykai. Gegužę Lietuvos teisėsaugos atašė Briuselyje Lina Charašauskaitė netikėtai sužinojo esanti nebereikalinga – nuspręsta ją atšaukti, nors trejų metų kadencija nepasibaigusi. Vos metus pradirbusi L.Charašauskaitė kreipėsi į teismą. Teismui priėmus ieškinį nagrinėti, jau po kelių dienų ministerija pasiūlė apskritai naikinti atašė pareigybę.

Kad teisiasi su ministerija ir Vilniaus apygardos administracinis teismas ieškinį praėjusį pirmadienį priėmė nagrinėti, 15min patvirtino ir pati L.Charašauskaitė, tačiau plačiau komentuoti situacijos, kol vyksta teismo procesas, ji nepanoro.

Į pareigas Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje L.Charašauskaitė buvo paskirta pernai liepą laimėjusi atranką.

Kokia atašė kadencijos trukmė, sprendžia ministrė

Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės atstovė spaudai Božena Zaborovska-Zdanovič 15min teigė, kad pagal teisės aktus specialusis atašė gali būti skiriamas arba perkeliamas dirbti ne ilgiau kaip 3 metams.

„Taigi, asmens paskyrimo į specialiojo atašė pareigas termino nustatymas yra į šias pareigas skiriančio subjekto prerogatyva“, – paaiškino R.Tamašunienės atstovė spaudai.

Jos teigimu, nuspręsta šią pareigybę apskritai naikinti.

„Į pareigas skiriantis subjektas, vadovaudamas institucijai ar įstaigai ir spręsdamas su jos veikla susijusius klausimus, turi teisės aktų nustatytą diskreciją priimti su žmogiškųjų išteklių valdymu susijusius sprendimus. Atsižvelgiant į tai, VRM buvo priimtas sprendimas dėl atašė paskyrimo laikotarpio sutrumpinimo ir inicijuotos procedūros dėl šios pareigybės panaikinimo“, – atsakyme teigė atstovė spaudai.

Tačiau L.Charašauskaitės atšaukimo iš Briuselio motyvu nurodomas ne pareigybės naikinimas, o kadencijos pasibaigimas.

Maža to, pareigybės naikinimą numatantis Vyriausybės nutarimo projektas buvo užregistruotas po kelių dienų, kai teismas priėmė L.Charašauskaitės ieškinį.

Vietoj vieno etato – du?

Ketvirtadienį teisės aktų registre paskelbtame projekte būtinybė naikinti pareigybę grindžiama noru optimizuoti ministerijos valdomus žmogiškuosius išteklius, padedančius įgyvendinti Lietuvos užsienio politiką, sutaupyti valstybės biudžeto lėšų.

Tiesa, kiek lėšų taip būtų sutaupoma, dokumente nerašoma.

B.Zaborovska-Zdanovič 15min būtinybę naikinti etatą aiškino tuo, jog norima skirti dėmesio papildomiems etatams Lietuvoje, nes vienas iš svarbiausių tikslų šiuo metu yra civilinės saugos stiprinimas šalyje.

„Vieno atašė etato išlaikymas padengia dviejų etatų išlaikymą Lietuvoje“, – teigė ji.

VRM Vyriausybei teikiamame projekte aiškinama, jog dabartinės atašė perkėlimo į pareigas laikotarpis buvo pakeistas, todėl ji iš pareigų atšaukiama nuo birželio 30 dienos, o liepos 1-ąją šios pareigos bus laisvos.

„Atsižvelgiant į nutarimo projekto svarbą, pastabas ir pasiūlymus prašome pateikti skubos tvarka“, – prašo VRM.

15min teiravosi VRM atstovės, ar pareigybė naikinama nežinant, kokie etatai vietoj jos bus įsteigti, taip pat – jei, kaip teigiama nutarimo projekte, ketinama taupyti biudžeto lėšas, kiek dar etatų VRM pasiūlė naikinti, nejau šį vienintelį?

„Šis etatas susijęs su civiline sauga, VRM nori vietoj vieno etato, susijusio su civiline sauga Briuselyje, turėti du Lietuvoje. Dabar naikinamas vienas etatas, po to bus įsteigti du. Nekalbama apie taupymą, kalbama apie perskirstymą“, – atsakė atstovė spaudai.

Puse lūpų kalbama, kad anksčiau laiko atšaukti teisėsaugos atašė Briuselyje galėjo būti nuspręsta todėl, kad kadencijai artėjant prie pabaigos ši vieta buvo numatyta vienam iš R.Tamašunienės pavaduotojų.

Tačiau B.Zabarovska-Zdanovič 15min tai neigė, sakydama, kad viceministras savo ateitį planuoja Lietuvoje.

Lietuva turi du teisėsaugos atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min