Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 30d. 13:15

R.Žemaitaičio padėjėja kaltinama ES paramos grobstymo byloje, bet šiam ji – nekalta

Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis
Lietuvos regionų frakcijoje Seime dirbančio Remigijaus Žemaitaičio padėjėja Seime Ingrida Montvidaitė teisiama už dokumento klastojimą ir apgaule gautą Europos Sąjungos (ES) paramą. Parlamentaras dėl to problemų nemato, nes yra įsitikinęs, kad ji nieko blogo nepadarė. Anot politiko, jo talkininkė pati sau paramos neprašė, tik rengė paraišką pagal ūkininko pateiktus dokumentus.

Neteisėtai gautos ES paramos bylą nagrinėja Tauragės apylinkės teismo Šilalės rūmai – antradienį juose įvyko paskutinis šios bylos nagrinėjimo posėdis – byla baigta nagrinėti. Teismo atstovė 15min nurodė, kad nuosprendis šioje byloje bus skelbiamas gruodžio 14 dieną.

Generalinės prokuratūros atstovė Viktorija Raštutytė 15min teigė, kad I.Montvidaitei kaltinimai pareikšti pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Vienas jų – dėl dokumento klastojimo, kitas – kreditinio sukčiavimo. Pastarajame kodekso straipsnyje numatoma bausmė ne tik už apgaule gautus kreditus, paskolas, bet ir tikslinę paramą.

Prokuratūros atstovė kategoriškai atsisakė pateikti kokią nors informaciją apie šios bylos aplinkybes.

Tačiau15min žiniomis, byloje kalbama apie suklastotais dokumentais neteisėtai gautą ES paramą, joje kaltinamuoju yra patrauktas ir vienas rajono ūkininkas.

I.Montvidaitė: gavau suklastotus dokumentus

R.Žemaitaičio padėjėja I.Montvidaitė 15min patikino, kad ji pati ES paramos tikrai neketino gauti – ji tik teikia paraiškų ES paramai gauti rengimo paslaugą.

Taip išėjo, kad turėjau klientą ir gavau suklastotus dokumentus

„Aš teikiu paslaugas pagal individualios veiklos pažymą, kurią turiu išsiėmusi. Taip išėjo, kad turėjau klientą ir gavau suklastotus dokumentus“, – sakė ji.

R.Žemaitaičio padėjėja patikino negalėjusi patikrinti, ar ūkininkas pateikė teisingą informaciją.

Paklausta, kodėl tada buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn, I.Montvidaitė paaiškino, kad ji yra atsakinga už paraiškos pateikimą.

„Aš esu kaltinamoji, antradienį tikriausiai paskutinis posėdis, matysime, koks bus sprendimas. Daugiau negaliu nieko pakomentuoti“, – patikino ji.

R.Žemaitaitis: nei ji klastojo, nei ką

R.Žemaitaitis nemato savo padėjėjos kaltės – jis taip pat pabrėžė, kad paraišką paramai gauti I.Montvidaitė pateikė pati gavusi suklastotus dokumentus.

Parlamentaras pasakojo, kad ūkininkas ES paramą gavo, tačiau vėliau Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atliko patikrinimą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

„Nustatė, kad ūkininko pateikti dokumentai, pagal kuriuos ji teikė paraišką, gali būti netikri. Toje vietoje ji irgi yra atsakinga, nes ji turėjo įsitikinti, ar tie dokumentai yra tikri“, – aiškino jis.

Seimo narys tikino, kad rašydama paraišką padėjėja negalėjo žinoti, ar ūkininkas jai pateikė tikrą, ar suklastotą dokumentą.

„Nei ji klastojo, nei ką. Tam ūkininkui už klastojimą siūloma didelė bauda (...) Per metus ji teikia apie 200 skirtingų paraiškų“, – pasakojo parlamentaras.

Politiko teigimu, I.Montvidaitė jo padėjėja dirba jau seniai, tiesa, ne pilnu, o 0,75 etato.

Jeigu ji sau asmeniškai būtų, tada sakyčiau – į sprandą reik duot

„Čia nėra, nei kad ten būtų dokumentas suklastotas, ar ką, kad ji tyčia, ar sau naudos būtų gavusi, ar dar kažką. Kad žmogus sau asmeninės naudos siektų, gauti paramos... Ne. Jeigu ji sau asmeniškai būtų, tada sakyčiau – į sprandą reik duot, bet dirbi tu klientui, 200 paraiškų per metus parašai, tai čia nėra...“, – paklaustas, ar nemato problemų dėl bylos, kalbėjo R.Žemaitaitis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min