Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 26d. 10:07 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 26d. 11:26

R.Žemaitaitis, A.Zuokas ir A.Paulauskas jungiasi: laukite, mes jus dar nustebinsime

Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis, Artūras Paulauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas, Artūras Paulauskas

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), taip pat visuomeninis judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ ketina vienyti jėgas bei drauge dalyvauti Seimo rinkimuose. Antradienį parlamento rūmuose jų lyderiai Remigijus Žemaitaitis, Artūras Zuokas ir Artūras Paulauskas pasirašė tai numatantį bendradarbiavimo susitarimą.

R.Žemaitaičio teigimu, pasirašytas susitarimas, kad partneriai mato Lietuvoje esantį poreikį kurti liberalių ir centro dešinės partijų judėjimą.

Rengiamasi kartu dalyvauti Seimo rinkimuose 2020 metais. „Tai yra bendras sąrašas ir ateityje bendra politinė jėga“, – nurodė jis.

Anot R.Žemaitaičio, kalbama apie tai, kad per 30 dienų nuo susitarimo pasirašymo būtų įkurtas jungtinis rinkimų štabas ir pradedamas formuoti rinkimų sąrašas, rengiama rinkimų programa.

„Artimiausiu metu bus pristatytas ir pats pavadinimas“, – žadėjo „tvarkiečių“ lyderis.

Artimiausiu metu bus pristatytas ir pats pavadinimas.

Kol kas „tvarkiečiai“, liberalai ir A.Paulausko vadovaujamas judėjimas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Tačiau tikslas, kaip sakė R.Žemaitaitis, sukurti vieną politinę partiją.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis, Artūras Paulauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis, Artūras Paulauskas

Jeigu, pagal nustatytus terminus, tai bus spėta padaryti iki Seimo rinkimų, juose šios politinės jėgos dalyvaus kaip viena nauja partija.

Klausiamas apie naujos jėgos pavadinimą, R.Žemaitaitis aiškino, kad artimiausiu metu, kai įvyks minėtų partijų ir visuomeninio judėjimo susirinkimai, galimi pavadinimai bus apsvarstyti. Pasirinkus vieną – informuota visuomenė.

Neatskleidžia, kas bus lyderis

Kokiais numeriais rinkimų į Seimą sąraše bus įrašyti trijų minėtų partijų ir judėjimo lyderiai, jie kol kas neatskleidžia.

Anot R.Žemaitaičio, dėl pirmųjų pozicijų rinkimų sąraše bus apsispręsta artimiausiais mėnesiais.

Nenurodoma ir kas galėtų būti buriamo politinio darinio vedlys. Taip pat žadama, kad apie tai bus pranešta ateityje.

„Mes ieškome lyderio. Gal turite pasiūlymų?“ – spaudos konferencijos metu klausė A.Zuokas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Zuokas

Kartu jis tikino, kad lyderystės klausimas yra neesminis.

„Jeigu mes esame čia, prie stalo, trys žinomi ir jau turintys patirtį politikai, tai šiuo atveju susitarimas tikrai bus. O jeigu rimtai kalbant, tai ieškome ir kalbame su asmenimis, kurie nėra aktyvūs politiniame gyvenime, tačiau yra žinomi visuomenėje, ir kalbiname, kad jie taip pat dalyvautų aktyviau Lietuvos politiniame gyvenime. Taigi laukite naujienų. Manau, kad mes dar jus nustebinsime“, – komentavo A.Zuokas.

Taigi laukite naujienų. Manau, kad mes dar jus nustebinsime.

Naują politinį darinį buriantys politikai buvo klausiami, ar tapti naujo politinio darinio lyderiu galėtų premjeras Saulius Skvernelis. A.Zuokas linkėjo Vyriausybės vadovui pasveikti.

„Matyt, šiandien svarbiausia, ką mes galime jam palinkėti, kad šis žmogus išliktų aktyvus politiniame gyvenime ir nuveiktų dar daug darbų, kuriuos jis dar gali padaryti“, – komentavo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininkas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Jis neatmetė, kad buriamo naujo politinio darinio vadovu gali tapti ir vienas iš trijų susitarimą pasirašiusių politikų.

Kitų liberalų nedomina

Kaip nurodė politikai, šiuo metu „Tvarka ir teisingumas“ vienija 11 tūkstančių narių. Pasak R.Žemaitaičio, Lietuvos laisvės sąjungoje (liberalų) – per 5 tūkstančius narių, o A.Paulausko vadovaujamas judėjimas turi apie 500 narių.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Paulauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Paulauskas

A.Zuoko teigimu, dėl bendro darbo kalbamasi ir su kitomis politinėmis jėgomis, pavyzdžiui, Liberalų sąjūdžiu, kita liberalia jėga, vadovaujama parlamentarės Aušrinės Armonaitės, Laisvės partija.

„Esame pakvietę ir išsiuntę pakvietimus visoms politinėms organizacijoms“, – nurodė A.Zuokas.

Tačiau, kaip skelbia naujienų agentūra BNS, nei Liberalų sąjūdis, nei Laisvės partija prie kuriamo naujo politinio darinio jungtis nemato galimybių.

„Mes esame atviri bendradarbiavimui su kitomis liberaliomis jėgomis, tačiau šio naujadaro netraktuojame kaip liberalios partijos ar judėjimo, kaip jie save bevadintų. Tai nėra liberalai“, – BNS sakė Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Jos vertinimu, liberalų partijos turėtų bendradarbiauti ideologiniu pagrindu, o galimybės Liberalų sąjūdžiui jungtis prie Remigijaus Žemaitaičio, Artūro Zuoko ir Artūro Paulausko judėjimo nemato.

„Laisvės partija šiemet buvo įkurta tam, kad Lietuvoje būtų ryžtingai atstovaujamos drąsios liberalios idėjos. Savęs toje kompanijoje nematome“, – situaciją BNS komentavo ir Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Šio naujadaro netraktuojame kaip liberalios partijos ar judėjimo, kaip jie save bevadintų. Tai nėra liberalai.

„Tvarkiečių“ šleifas negąsdina

Partija „Tvarka ir teisingumas“ yra teisiama. Paklaustas, ar jam tai nekelia kokių nors dvejonių, A.Paulauskas aiškino, kad dėl to pirmiausia neramu turėtų būti „tvarkiečiams“.

„Bet aš vertinu vadovo R.Žemaitaičio rūpestį. Jis yra iš tikrųjų susirūpinęs, kaip toliau šita partija atrodys, kaip ji galės dalyvauti. Jo noras burti naują darinį, nusikratant tų visų šleifų, uodegų, tų visų istorijų, aš manau, yra teisingas, nes tęstis tos istorijos be galo tikrai negali. Kaip mes žinome, teisminiai procesai pas mus ilgi, todėl mes norime, kad partijos būtų „švarios“, turėtų žmonių pasitikėjimą ir nebūtų teismuose, paskendusios savo rūpesčiuose“, – kalbėjo A.Paulauskas.

A.Zuokas pridūrė, kad Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) taryba yra priėmusi sprendimą, kad nebus svarstoma galimybė jungtis su politinėmis organizacijomis, kurios figūruoja teisminiuose procesuose.

„Motyvas labai aiškus. Jeigu teisminis procesas būtų neigiamas minėtoms organizacijoms, kalbu šiuo atveju apie Liberalų sąjūdį, „Tvarką ir teisingumą“, taip pat ir Darbo partija yra, atitinkamai jeigu jos susijungtų, tai joms tektų bendra atsakomybė. Nors jos kaip ir visiškai niekuo dėtos, ir net nebuvo niekuo kaltinamos. Todėl šiandienis mūsų pasirašymas yra kelias į naują politinę organizaciją“, – pabrėžė jis.

Vertina kaip stiprumo požymį

Pasak „tvarkiečių“ lyderio R.Žemaitaičio, jam šiandien – įsimintina diena. Jis sakė, kad prieš mėnesį prasidėjusios diskusijos, ar gali atsirasti politinis darinys, kuris galėtų jungti centro liberalias jėgas, davė rezultatų.

Prieš mėnesį iš valdančiosios koalicijos pašalintos „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko R.Žemaitaičio teigimu, trejus metus nėra atstovaujama žmonėms.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis, Artūras Paulauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Zuokas, Remigijus Žemaitaitis, Artūras Paulauskas

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vadovas A.Zuokas aiškino, kad šiuo metu, kai kitos politinės jėgos skaldosi, atsirado trys politinės jėgos, kurios rinkimuose į Seimą dalyvaus su bendru sąrašu ir nekonkuruos vienmandatėse rinkimų apygardose.

Judėjimo „Pirmyn, Lietuva“ lyderis A.Paulauskas tikino, kad reikia keisti politinę sistemą, kuri, jo akimis, serga. Jis minėjo, kad kai kurios partijos yra teisiamųjų suole. Todėl esą reikalingas naujas požiūris į politiką, naujos idėjos.

A.Paulauskas aiškino, kad jo dalyvavimas šiandien yra noras pademonstruoti, kad laikas jungtis, nes tai – stiprumo požymis. Kartu jis nurodė, kad skaldymasis yra silpnumo įrodymas.

Sugriuvo frakcija Seime

Aktyviai ieškoti sąjungininkų R.Žemaitaitis pradėjo daliai įtakingų „tvarkiečių“ palikus partiją, sugriovus frakciją Seime ir buriant naują politinę jėgą.

Jis pasiūlė vienytis centro ir liberalioms jėgoms. Galimais partneriais įvardijo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) pirmininką A.Zuoką, buvusį Seimo pirmininką A.Paulauską, Paulių Kunčiną ir kitus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min