Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 30d. 08:04

R.Žemaitaitis apie įtartinus bendrapartiečio ryšius: galiu atsakyti už save ir žmoną, bet ne už partijos narius

Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Remigijus Žemaitaitis

15min atskleidė, kad buvęs aplinkos viceministras, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus, kuravęs atliekų sritį, daugiau nei du dešimtmečius buvo ir tebėra susijęs su verslu, stačiusiu atliekų rūšiavimo gamyklas. „Tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis 15min teigė, kad partija A.Petkaus elgesio nevertins.

15min skelbė, kad, „Tvarkos ir teisingumo“ partijai kontroliuojant Aplinkos ministeriją, dešimtys milijonų eurų, skirtų atliekų rūšiavimo gamyklų statybai, nukeliavo į verslo struktūras, kuriose sukasi su šia partija siejamas verslininkas Vytautas Banys. 15min surinkti duomenys rodo, kad V.Banio ranka seniai maitina A.Petkų. Būtent iš V.Banio statybų verslo mitusi A.Petkaus įmonė politikui išdavė daugiau nei 200 tūkst. eurų paskolą, kurios „tvarkietis“ nesivargina grąžinti.

VIDEO: Almantas Petkus: niekaip negrąžinama 200 tūkst. eurų paskola - ne kyšis

Buvęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, kuris tuo metu taip pat buvo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariu, paskyrė A.Petkų į viceministro postą ir leido jam kuruoti atliekų sritį. Jis 15min teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) jam pateiktoje pažymoje nebuvo jokios informacijos, dėl kurios šis asmuo negalėtų būti skiriamas į pareigas.

VIDEO: Šiukšlynų milijonieriai: 200 tūkstančių „tvarkiečio“ kišenėje

R.Žemaitaitis už save ir žmoną gali atsakyti, bet ne už partijos narius

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas R.Žemaitaitis 15min teigė, kad partijos atsakingojo sekretoriaus A.Petkaus elgesys nebus vertinamas, nes tai su partija niekaip nesusiję.

Visi „Šiukšlynų milijonierių“ tekstai – specialiame polapyje.

„Man keista, kad tik dabar ta informacija pasirodė, jeigu buvo žinoma daug anksčiau, tai kodėl nebuvo kalbama, kai jis buvo skiriamas į viceministrus. Man tai keista, nes vis tiek yra gaunamos pažymos, o jeigu pažymoje nieko nebuvo ir žmogus paskiriamas viceministru, tai nelabai suprantu, kas čia turėtų būti blogai.

Bet aš manau, kad teisėsauga, jeigu yra pradėtas tyrimas, tegul atsako į visus tuos klausimus, juo labiau kad procesas yra gana ilgas, dveji–treji metai jau praėję yra. Tai turi tuos dalykus išsiaiškinti“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.

Paklaustas, ar jam nekyla abejonių dėl partijos atsakingojo sekretoriaus, R.Žemaitaitis teigė: „Aš už save, už žmoną galiu atsakyti, aš neatsakau nė už vieną partijos narį. Yra 12 tūkstančių narių, tai aš pasitikiu teisėsauga. Kai aš perėmiau partijos vairą ir puikiai žinote, kokie kardinalūs pasikeitimai vyko, viskas pasikeitė. Aš neformalios informacijos irgi net neturėjau ir man niekas apie tai net nebuvo pasakęs. (Apie A.Petkaus ryšius – aut. pas.)

Kai perskaičiau tą straipsnį, tai taip skaitai ir, velnias, nieko nesupranti. Suprantu, kad tie ryšiai, Banys, Telšiai, įmonė. Aš labai daug skaičiau, bandžiau ant popieriaus suvesti, nes tai kelia tam tikrų abejonių. Iki tampant Seimo nariu, jis matyt dirbo tam versle, buvo Telšių meras, velnias jį žino. Nežinau žinokit, neįsivaizduoju.“

Donato Gvildžio/ 15min iliustracija/Almantas Petkus
Donato Gvildžio/ 15min iliustracija/Almantas Petkus

Paklaustas, ar partija neketina svarstyti šio klausimo dėl savo atsakingojo sekretoriaus, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas atsakė neigiamai: „Ne, čia visiškai nėra susiję su partija. Jei būtų susiję su partija, kažkoks finansavimas būtų, įtaka būtų daroma, tada sakyčiau, kad čia negerai. Bet niekada gyvenime, kiek jį žinau, niekada jis nebandė nei kažką daryti, nei prašyti. Aš nesu girdėjęs iš kolegų Seimo narių, kad būtų ko nors Almantas prašęs ar sakęs, visiškai. Jei taip būtų buvę, būtų kažkas jau kalbėjęs, kažką sakęs.

Kai kalbėjome dėl atsakingo sekretoriaus palikimo, klausiau savo naujo prezidiumo, ar kas turi kokių abejonių, ar gali kilti klausimų. Bet niekas nieko tokio nepasakė, taigi, manau, kad tai visiems buvo naujiena. Bet tai seni verslo reikalai.“

Paklaustas, gal tai vis dėlto yra susiję su partija, nes kelias atliekų rūšiavimo gamyklas statė V.Banio įmonės, o jis yra susijęs ir su buvusio partijos lyderio Rolando Pakso žento verslu, R.Žemaitaitis teigė, kad to nekomentuos: „Bet visa tai buvo iki man ateinant, aš daug ką esu pakeitęs. Bet man būtų labai negražu, neetiška komentuoti buvusius kolegas.“

Apie tai, kas susijęs su MBA gamyklų statybomis, galite pamatyti specialiame 15min žemėlapyje.

VIDEO: Šiukšlynų milijonieriai: kas pasipelnė iš neįvykusios ekologinės revoliucijos
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min