Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Dagys dosniai atsilygina rėmėjams (atnaujinta 14.25 val.)

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendrovei apsimoka, jei per rinkimus jai pavyko padėti politikui, kuris tapęs ministru skirsto Briuselio lėšas. Tokia likimo dovana gali džiaugtis Kauno bendrovė „Elektros zona“, parėmusi dabartinį socialiniės apsaugos ir darbo ministrą Rimantą Dagį, skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

Oficialiame Kauno Šilainių vienmandatėje apygardoje kandidatavusio ir nugalėjusio konservatoriaus R.Dagio rėmėjų sąraše – penkios bendrovės, į jo rinkimų kasą sunešusios 83 tūkst. litų, rašo „Lietuvos rytas“. Viena šių bendrovių – Kaune įsikūrusi UAB „Elektros zona", kuri R.Dagiui oficialiai atseikėjo 16 tūkst. litų.  Ši įmonė atlieka elektros montavimo darbus, teikia projektavimo paslaugas.

Balandžio pabaigoje socialinės apsaugos ir darbo ministras išleido įsakymą, kuriuo Kauno elektrikai gavo 252,8 tūkst. litų Europos Sąjungos paramos, skirtos 2007–2013 metams. „Elektros zona" gautus pinigus leis pagal Europos paramos programą „Žmogiškųjų išteklių plėtra“.

Ministro palaiminta bendrovė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir paramos fondas Europos socialinio fondo agentūra šio mėnesio pradžioje pasirašė pinigų skyrimo sutartį.  Trumpame galutinai palaiminto projekto aprašyme skelbiama, kad ministerijos skirta parama leis bendrovei „užtikrinti konkurencingumą, prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių“, o jos darbuotojai dar labiau pakels savo kvalifikaciją ir kompetenciją.

Bendrovės direktorius Antanas Lukaševičius teigia, kad nieko tokio, jog jie rėmė ministrą, be to, jau seniai draugauja su konservatoriais. „Pinigų gavome kone tiek, kiek paprašėme“, – teigė jis. Politikų ir pareigūnų etiką reglamentuojantys bei prievoles vengti interesų konflikto nustatantys įstatymai nurodo: politikas ar pareigūnas turi nusišalinti nuo bet kokių sprendimų, naudingų su juo susijusiems fiziniams ir juridiniams asmenims. 

Papildyta 14.25 val. R.Dagys antradienį dienraštyje „Lietuvos rytas“ paskelbtą publikaciją pavadino laužta iš piršto ir neturinčia svarių argumentų ir faktų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) specialistai teigia, kad Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse“ paskelbė 2008 m. balandžio 15 d. Paraiškoms teikti buvo numatytas terminas iki 2008 m. birželio 20 d. „Elektros zona“ ją pateikė 2008 metų birželį, tai yra dar gerokai iki Seimo rinkimų, vykusių tų pačių metų spalio 12 d.

„R.J.Dagys negalėjo prognozuoti, kad taps parlamentaru, o juo labiau ministru, nes nebuvo aiškus nei Seimo rinkimų rezultatai, nei galimos koalicijos, nei būsimos Vyriausybės sudėtis. Tai esminė detalė, kuri ir leidžia teigti, kad „Lietuvos ryto“ publikacija laužta iš piršto, – skelbiama ministerijos išplatintame pranešime spaudai. –  Be kita ko, ministras, kaip institucijos vadovas, privalo pasirašyti visus sprendimus dėl ES lėšų paskyrimo, kuriuos priima projektus administruojančios žinybos. Tai numatyta 2007 metų Vyriausybės nutarime. Šiuo atveju visus projektus vertina, prižiūri ir nugalėtojus paskelbia Europos socialinio fondo agentūra, o ne ministerija.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rimantas Dagys
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min