Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.J.Dagį pakeis D.Jankauskas (atnaujinta 13.55 val.)

Donatas Jankauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Donatas Jankauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskirtasis premjeras Andrius Kubilius pirmadienį ryte po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite pranešė, kad ministrų kabinete bus keičiamas vienas asmuo – socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.

„Pristačiau prezidentei savo teikiamą Vyriausybės kabineto sudėtį, kuriame yra vienas pakeitimas, palyginti su iki prezidentės inauguracijos buvusiu kabinetu. Vietoj Rimanto Dagio siūlau Donatą Jankauską“, – sakė A.Kubilius.

D.Jankauskas yra Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas. Paskirtasis premjeras užsiminė, kad R.J.Dagys galėtų užimti D.Jankausko vietą.

Anot prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio, prezidentė savo nuomonę dėl ministrų kabineto sudėties pareikš artimiausiomis dienomis, dar iki pasibaigiant Seimo sesijai.

Klaidų neįvardijo

Paklaustas, už kokias padarytas klaidas R.J.Dagys neteks posto, premjeras teigė, kad taip nuspręsta ne dėl klaidų skaičiaus, o dėl sumažėjusio „pasitikėjimo rezervo“. R.J.Dagio atleidimą jis lygino su buvusio finansų ministro Algirdo Šemetos išsiuntimu į Briuselį.

Pakeitimai naudingi tam, kad būtų galima svarbiausiose srityse su tam tikru šviežiu pajėgumu imtis darbų, – sakė A.Kubilius.„Aš tikrai nesiimčiau vardyti kokių nors klaidų. Dar sykį sakau, kad jeigu jau taip atsisėdus ir peržiūrėjus kabineto sąrašą, tai nebūtų galima rasti ministro, kuris nebūtų padaręs nė vienos klaidos. Premjero klaidos būtų, ko gero, didžiausios. Bet tikrai ne dėl didžiausio skaičiaus klaidų yra daromas šitas pakeitimas. Manau, kad tikrai sprendžiant socialinio draudimo fondo problemas reikalingas ir tam tikra prasme žmonių pasitikėjimas. Kartais taip susiklosto, kad darbai, kuriuos reikia padaryti dėl susiklosčiusios situacijos, tą pasitikėjimo rezervą išnaudoja labai greitai. Todėl aš po ilgų diskusijų buvau padaręs sprendimą ir dėl finansų ministro pakeitimo“, – kalbėjo A.Kubilius.

Premjeras užsiminė, kad pakeisti R.J.Dagį jis nusprendė pats po pokalbių su prezidente. „Vertinu Rimanto Dagio darbą, teko dirbti sudėtingu laikotarpiu, dar laukia nauji iššūkiai. Gyvename tokiu laiku, kai receptų, kaip Vyriausybei veikti geriausia, nėra. O šitie pakeitimai naudingi tam, kad būtų galima svarbiausiose srityse su tam tikru šviežiu pajėgumu imtis darbų artimiausiu metu“, – aiškino premjeras.

Ministras pirmininkas taip pat teigė, kad bus tęsiami pokalbiai su Tautos prisikėlimo partijos frakcijomis Seime dėl jos deleguotų ministrų.

D.Jankauskas kurs planus kitiems metams

Kandidatas į socialinės apsaugos ir darbo ministrus D.Jankauskas teigia sieksiąs, kad iki rudens būtų parengtas sprendimų socialinėje srityje planas 2010-iesiems.

„Tikiuosi, kad pavyks išvengti ekspromtų. Sieksiu, kad iki rudens būtų parengtas sprendimų kitiems metams planas, pagrįstas ekonominiais skaičiavimais“, – pirmadienį BNS sakė šiuo metu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui vadovaujantis konservatorius.

Anot jo, visi sprendimai socialinėje srityje yra itin jautrūs, todėl visuomenė apie juos privalo žinoti kuo anksčiau ir jiems ruoštis.

Jeigu bus paskirtas ministru, D.Jankauskas tvirtino socialiai jautriais klausimais sieksiąs visų svarbiausių valdžios institucijų sutarimo.

Tikiuosi, kad pavyks išvengti ekspromtų. Sieksiu, kad iki rudens būtų parengtas sprendimų kitiems metams planas, pagrįstas ekonominiais skaičiavimais, – sakė Donatas Jankauskas.„Darbą organizuosiu taip, kad prieš priimant sprendimus būtų pasiektas Seimo, Vyriausybės, prezidentūros sutarimas“, – sakė jis.

Kandidatas į ministrus teigė iškėlęs sau tikslą „socialinę politiką pastatyti ant tokių pamatų, kad kitą kartą atėjus tokiam sunkmečiui ji nebepatirtų tokių smūgių“. Apie konkrečius numatomus sprendimus politikas kol kas nelinkęs kalbėti.

Gimęs tremtyje

Sutikimą kandidatuoti į socialinės apsaugos ir darbo ministrus D.Jankauskas sakė davęs penktadienį: „Mano sutikimas grįstas žodžiu „reikia“.

D.Jankauskas yra gimęs tremtyje, Buriatijoje (Rusija). Tėvams grįžus į Lietuvą, mokėsi Plungėje, Kauno politechnikos institute įgijo inžinieriaus elektros mechaniko specialybę, o Kauno technologijos universitete – viešojo administravimo magistro laipsnį.

D.Jankauskas yra dirbęs vadovaujamą darbą Kauno „Energoremonto“, „Bangos“ įmonėse. 1990 metais su žmona įkūrė dizaino studiją.

Nuo 1995 metų jis buvo nuolat renkamas Kauno rajono savivaldybės tarybos nariu, 1995–1997 metais buvo rajono mero pavaduotojas, o 1997–2000 metais – merais.

2000 metais D.Jankauskas vadovavo Kauno apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamentui, 2001–2004 metais dirbo Danijos kapitalo įmonėje, „Lietuvos draudimo“ komercinių rizikų direktoriumi, vėliau – Kauno regiono valdytoju.

Seime D.Jankauskas dirba nuo 2004 metų. Jis yra valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys. Pastaruoju metu vadovauja Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min