Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.J.Dagys: jeigu prireiks, tai kreipsimės ir į Generalinę prokuratūrą

Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Jonas Dagys – socialinės apsaugos ir darbo ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pirmoji reagavo į tėvų prašymus stabdyti skandalingos „Gender Loops“ metodikos plitimą šalies ikimokyklinėse įstaigose. Kaip teigima, ministerijos išplatintame pranešime, ministras Rimantas Jonas Dagys sako dėsiąs visas pastangas, kad netradicinės seksualinės orientacijos idėjų skleidėjai vaikų darželiuose sulauktų atsakomybės.

Kaip vertinate į viešumą iškilusį „Gender Loops“?

Tai precedento neturintis atvejis Lietuvoje, kurio nereikėtų toleruoti. Šio projekto atsiradimo istorija turi būti išaiškinta, kaip, beje, ir kaltininkai. Beveik neturiu abejonių, kad lėšos buvo panaudotos ne pagal paskirtį, o pats projektas prieštarauja Konstitucijai ir mūsų tautos moralei bei supratimui. Šeimos samprata yra aiškiai apibrėžta būtent Konstitucijoje, todėl pareigūnų veiksmai jai neturėtų prieštarauti Konstitucijos nuostatoms.

Kas labiausiai Jus nuvylė?

Tiesiog netikėjau, kad prisidengus moterų ir vyrų lygiomis galimybėmis gali būti daromi tokie dalykai. „Gender Loops“ istorija pakenkė patiems netradicinės seksualinės orientacijos atstovams, ypač lygių galimybių procesui. Be to, visišką aplaidumą pademonstravo valstybinės institucijos, kurios „Gender Loops“ projektui neužkirto kelio iš pat pradžių.

Vienas šalies psichologų viešai sakė, esą pasakos apie įsimylėjusius princus negali padaryti žalos vaikų psichikai.

Nuo amžių amžinųjų visi žino, kad per pasakas formuojama vaikų pasaulėžiūra. Jeigu tam psichologui tai nėra aišku, tai aš abejoju tokio psichologo kvalifikacija.

„Gender Loops“ metodika skelbia, kad „šeima yra stabdanti vaikų kūrybingumą ir vystymąsi“. Ką manote apie tai?

Lietuvoje yra programų, pagal kurias panašias metodikas kuriantiems žmonėms, gali būti suteikta psichologinė pagalba. Tokie žmonės tiesiog susipainioja laike, erdvėje ir vertybėse.

Apibūdinkite valstybės institucijų reakciją į šią skandalingą istoriją.

Pirmoji sureagavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, po jos sekė Švietimo ir mokslo ministerija. Tikiu, kad iš šių žinybų suburta darbo grupė viską deramai išsiaiškins.

Ar planuojate kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kuri galėtų ištirti, ar nebuvo padaryta nusikalstamų veikų įgyvendinant „Gender Loops“ projektą?

Jeigu prireiks, tai kreipsimės ir į Generalinę prokuratūrą, ir į kitas teisėsaugos institucijas. Toks poreikis gali iškilti, jeigu darbo grupė pritruks įgaliojimų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min