Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 26d. 14:17

R.Palaitis kreipėsi į prokurorus dėl milijonus kainavusios Policijos logistikos centro veiklos

Raimundas Palaitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Raimundas Palaitis

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai 16 mln. litų žalos valstybei padariusios Lietuvos policijos logistikos centro (LPLC) veiklos.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pranešimo, į prokurorus kreiptis R.Palaitis nusprendė VRM Vidaus audito skyriui pateikus Policijos departamento investicinių projektų valdymo audito išvadas.

Pagal jas matyti, kad LPLC, parinkdamas rangovą, projektuodamas ir statydamas Ukmergės rajono bei Elektrėnų policijos komisariatų pastatus ir rekonstruodamas specialiosios paskirties pastatą Vilniuje, galėjo padaryti apie 16 mln. litų žalos valstybei. Be to, auditoriui abejonių kelia ir valstybės lėšų panaudojimas be konkurso perkant darbus bei paslaugas, nes audito metu nebuvo pateikti lėšų teisėtą panaudojimą pagrindžiantys dokumentai.

„Iš pateiktų audito išvadų darau prielaidą, kad valstybei galimai padaryta didelė finansinė žala, todėl atlikto audito medžiagą šiandien išsiuntėme Generalinei prokuratūrai“, – pranešime cituojamas R.Palaitis.

Audito išvadose teigiama, kad LPLC nusistovėjo praktika pradėti pirkimų procedūras neturint privalomų projektavimui ir statybos darbams vykdyti dokumentų, parengtų pirkimo dokumentų, sutarties projekto ir nustatytų sutarties vykdymo sąlygų.

Statyboms Ukmergėje ir Elektrėnuose vykdyti netaikytos viešųjų pirkimų procedūros, motyvuojant, kad tai objektai, kurių projektuose, statybos bei montavimo darbuose bus įslaptintos informacijos.

„Deja, atliekant auditą nustatyta, kad jokios įslaptintos informacijos atliktų darbų dokumentacijoje nėra. Tai leidžia daryti prielaidą, kad objektai buvo įslaptinti nepagrįstai ir pirkimai minėtiems darbams atlikti turėjo būti vieši“, – sakė VRM vadovas.

Audito išvadose konstatuojama, kad vien tik dėl netinkamai pasirinkto paslaugų pirkimo būdo ir sutartyse numatytų nepalankių valstybei sąlygų, valstybė galėjo prarasti 14 mln. litų.

Be to, nustatyti ir kiti sisteminiai pažeidimai naudojant valstybės lėšas, kurie, auditoriaus manymu, sudaro dar bemaž 2,3 mln. litų.

Policijos departamento prie VRM investicinių projektų valdymo auditas pradėtas 2008 metų rugsėjį. Šį auditą inicijavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas ir tuometinis vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min